News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Rozdzielenie Tiny portal i Forum

Started by Adrek, July 24, 2010, 04:33:07 AM

Previous topic - Next topic

Adrek

Witam, czy jest możliwość rozdzielenia forum i portalu tak, aby portal był na głównej domenie, a forum przenieść na subdomene ?
Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

Nolt

Niestety nie ma takiej możliwości, co najwyżej możesz zbudować stronę opartą o SSI lub HTML/PHP jako stronę główną natomiast forum wraz z TP w folderze forum. TinyPortal jest integralną częścią SMF.

flapjack

jest to możliwe, wystarczy że pokombinujesz z http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2137
mod ten umożliwia tworzenie subforów, które mogą zostac umieszczone np na subdomenie

przykład masz tu, co prawda nie na subdomenie a w folderach, ale zasada ta sama:
http://iphonept.com/forum/

Adrek

Dziękuje za odpowiedzi :)
Na pewno spróbuję Multiple Forum Mod, niestety muszę poczekać na wersję dla SMF 2.0 RC3 :/
Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

flapjack

jest gdzies w watku dotyczacym tego moda, forum ktore ci podalem dziala na rc3 przeciez

Duch

mod_rewrite prócz adresow seo-friendly pozwala tez na tworzenie wirtualnych subdomen, w prosty i przyjemny sposob, bez koniecznosci instalowanai modow. znajdziesz sporo informacji na ten temat w wyszukiwarkach.
Simple Machines Forum <- nieoficjalne polskie wsparcie

Nie pomagam poza forum!

Nolt

Chciałbym tylko przypomnieć że kolega pytał o rozdzielenie moda i forum a nie tworzenie sub-forów, albo sam dokładnie nie wie o co pyta :)

flapjack

od razu widac, ze nawet nie przeczytales jak dziala ten mod. generuje on plik index.php, ktory umieszczasz w folderze/subdomenie, a ktory korzysta caly czas z podstawowej instalacji SMF. korzystajac z tego moda, wystarczy dzialy forum przypisac do tak utworzonego subforum (przy tworzeniu dzialu dostepny jest dodatkowy identyfikator ID ktory odnosi sie do "rodzica" danego dzialu). w ten sposob nie beda one widoczne w "glownej" instalacji a w tych wirtualnych

Adrek

#8
No więc tak.. znalazłem w podanym temacie pliki w załączniku, które zainstalowały się pod wersja RC3, ale z efektem następującym:
http://img251.imageshack.us/img251/8462/20100724222803.png

Przed instalacją dostałem taki komunikat:
http://img571.imageshack.us/img571/4231/asdsadv.png
Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

Duch

Nastepujacy efekt jest wynikiem braku spolszczenia paczki. Przelacz jezyk na angielski.
Simple Machines Forum <- nieoficjalne polskie wsparcie

Nie pomagam poza forum!

Adrek

No dobra... to zmieniłem język na angielski, zainstalowałem moda, wygenerowało mi jakiś kod php, wkleiłem go do index.php i nic...
Nie wiem, może coś źle robię.. :/
Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

Duch

Quote from: flapjack on July 24, 2010, 05:09:19 PM
od razu widac, ze nawet nie przeczytales jak dziala ten mod. generuje on plik index.php, ktory umieszczasz w folderze/subdomenie, a ktory korzysta caly czas z podstawowej instalacji SMF. korzystajac z tego moda, wystarczy dzialy forum przypisac do tak utworzonego subforum (przy tworzeniu dzialu dostepny jest dodatkowy identyfikator ID ktory odnosi sie do "rodzica" danego dzialu). w ten sposob nie beda one widoczne w "glownej" instalacji a w tych wirtualnych
Nie wklejasz, a tworzysz nowy plik...
Simple Machines Forum <- nieoficjalne polskie wsparcie

Nie pomagam poza forum!

flapjack

nie pisalem nic o wklejaniu. jak byk stoi:
Quotegeneruje on plik index.php, ktory umieszczasz w folderze/subdomenie

ps. strone ktorej adres podalem zrobilem sam, conieco niuansow tego moda tez lyknalem wiec

Adrek

No tak :) Źle się wyraziłem:
wkleiłem wygenerowany kod do index.php w katalogu subdomeny.

Ale i tak nic z tego nie będzie, bo wczoraj kolega coś nagrzebał w cPanelu: zrobił przekierowanie z adresu subdomeny (forum.***.pl) na "***.pl/index.php?action=forum"
teraz próbowałem to wyłączyć, ale po usunięciu dalej przekierowuje,
nie wiem.. może trzeba poczekać troche :E
Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

flapjack

w panelu admina SMF wlacz "przyjazne adresy" czy jakos tak

Adrek

niestety u mnie ta opcja nie działa ;/
Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one


Duch

Braled pod uwage to, co napisalem w pierwszym moim poscie? Szukales jakichkolwiek informacji?
Simple Machines Forum <- nieoficjalne polskie wsparcie

Nie pomagam poza forum!

Adrek

#18
Pewnie macie już dość tych pytań, ale... to ostatnie, jeśli teraz sie nie uda to daje sobie z tym spokój. ;/

Więc: jak pisałem wcześniej tzn:
"<automatyczne> przekierowanie z adresu subdomeny (forum.***.pl) na "***.pl/index.php?action=forum"
teraz próbowałem to wyłączyć, ale po usunięciu dalej przekierowuje,"

Dziś już tego nie ma (czyli jednak trzeba było trochę poczekać...).

Wygenerowałem ponownie kod php, wkleiłem go do index.php w katalogu subforum, ustawiłem "Forum Parent' na takie jakie dałem przy tworzeniu pliku index.php, następnie wchodzę na adres forum.***.pl i pokazuje mi się czysta biała strona.
Natomiast w katalogu subforum tworzy się plik error_log > http://freetexthost.com/2fmabd5hb6

Co do edycji .htaccess - próbowałem, ale coś nie umiem do tego dojść jak to powpisywać... ;/ Ale z tym jeszcze będę próbował.
Tak właściwie to nie rozumiem w jaki sposób może mi pomóc mod_rewrite..

Co do "przyjaznych linków" - na moim hostingu nie będą działać (glowanet.pl).


///
W sumie to już nie ważne... Zainstalowałem SimplePortal, posiada on opcje wydzielenia portalu i forum

Polskie wsparcie SMF na simplemachines.org

the simplest solution is most likely the right one

Advertisement: