Pretty URLs ile ilgili karakter problemi

Started by spermonster, August 04, 2010, 03:36:56 PM

Previous topic - Next topic

spermonster

Merhabalar,

PHPBB3 kullanicisiyim. Bu haftasonu kismetse forumumu SMF'ye gecirmeyi dusunuyorum. Fakat bir onceki forumumda seo urllerim vardi. epeydirde forum aktif. SMF'de acmis oldugum basliklarda, ornegin; "SMF'ye Hoş Geldiniz!" normalde phpbb de boyle bir baslikta url smfye-hos-geldiniz olurdu. Fakat SMF'de smf'ye-hoş-geldiniz! oluyor. Sonuç olarak mevcut forumumda yedegi alip, smfye attigimda url degisimi olucak ve bu bana epey bir skinti vericek. İstedigim gibi bir url nasil yapabilirim ? SMF 2.0 RC3 yukledim. Mevcut SMF kullanicilarindan bu gibi bir sorunu asmis arkadaslardan yardim istemekteyim.

tesekkurler. iyi aksamlar.
sinema [nofollow]
şarkı sözleri [nofollow]

grafitus

smf'ye-hoş-geldiniz! gibi bir yapı benim karşıma sadece MediaWiki'de çıktı. SMF'de böyle bir şey yok. :) Ayrıca Pretty URLs'e alternastif olarak SimpleSEF'i önerebilirim.

spermonster

PrettyURLs'de dedigim gibi oluyor. SimpleSEF'te anlatildigina gore begendim fakat bende SMF 2.0 RC3 kurulu. dun aksam kurmayi denedim olmadi. admin bölümünüe gelmedi. elle girdim. girdikten sonra aktif et diyip, kaydete tikladigimda kaydetmiyordu. Daha sonra silmek zorunda kaldim. SMF4SEO'da 2.0 uyumlu degil. bi PrettyURLs kaliyor elde. yardimlarinizi bekliyorum.
sinema [nofollow]
şarkı sözleri [nofollow]

grafitus

Veritabanınızda bir .htaccess dosyası oluşturup için bir şeyler girmeniz gerekiyor, SimpleSEF'te. Paketler ve Çeviriler'de bir konu açmıştım SimpleSEF için. Orada var kodlar.

Advertisement: