kako do ovoga prilikom searcha?

Started by rakicko, August 03, 2010, 06:19:26 PM

Previous topic - Next topic

rakicko

kako da kad trazim moj forum da izpadne ovo dole?vidite gde pise filmovi programi ..tj nazivi boarda?

evo dodao sam kao attach

BBC

Ne možeš nagovoriti Google na to. To dođe samo poslije dugo vremena ako Google "vidi" da te linkove ne mijenjaš. Ima i drugih parametara, da se mijenja sadržaj često, itd...

rakicko


▓▒RapidBelgrade▒▓

zapni malo pa ce te google shvatiiti ozbilno...

od sminkanja nema leba burazeru,,,,  samo rad, red i disciplina...   ;D ;D ;D



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Masterd

Možeš probati i neke servise za SEO optimizaciju. Također, potraži nešto u SEO kategoriji modova.

BBC

Quote from: Masterd on August 04, 2010, 05:05:02 AM
Možeš probati i neke servise za SEO optimizaciju. Također, potraži nešto u SEO kategoriji modova.

Teško je sve to objasniti. U Google index za moj forum stoje one teme koje su napravljene kad je bila nenormalna navala usera za nekoliko mjeseci.
I poslije kad je sve to spalo (što bi naš narod rekao, sjebalo se) na par usera dnevno, Google jednostavno odbija bilo što indexirati. A svaki dan par novih tema od tih par usera bude.

Znači Google je veoma dobro skužio filozofiju SMF foruma i ubacio u svoje algoritme ono što treba. SMF je inače super optimiziran za SEO. Ali ako nemaš puno unikatnih usera koji pišu svaki dan ne možeš Google baš nikako varati i lagati. Možda je to negdje indexirano, ali Google odbija to pokazati čak i kad same naslove tema napišeš.

Moje skromno mišljenje je da od tih SEO modova i tweak-ova nema ništa. Kad je forum mrtav, mrtav je. Pomiriš se s tim.

Veliki Brat

zavisi sta pises na forumu tj. kakav ti je sadrzaj tekstova + ako toga nema toliko kod nas google ce ti indexirati tekstove u roku od par sati sto se meni desavalo. ja na mom starom forumu (koji sam morao da zatvorim jbmliimmamumaminupandursku da me ne bi uhapsili) brate napisem tekst u 5 ujutru, u 7 je vec na prvoj stranici google.

znaci nemojte kopirati stotine istih tekstova koji se vrte po netu jer ako vam je losijeg ranga sajt google ih nece ni pogledati, i onda ocekivati da osvanu po rezultatima pretrage. moj savet je da pisete unikatne tekstove, to je ono sto google zanima ali zaista, najlaksi nacin za to je da nadjete kvalitetne tekstove sa stranih sajtova i da sami prevodite ili da pisete tekstove svojim recima a ne samo copy/paste sa mondo, krstarice i sta ti ja znam odakle.

Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

BBC

Quote from: Veliki Brat on August 04, 2010, 03:06:39 PM

znaci nemojte kopirati stotine istih tekstova koji se vrte po netu jer ako vam je losijeg ranga sajt google ih nece ni pogledati, i onda ocekivati da osvanu po rezultatima pretrage. moj savet je da pisete unikatne tekstove, to je ono sto google zanima ali zaista, najlaksi nacin za to je da nadjete kvalitetne tekstove sa stranih sajtova i da sami prevodite ili da pisete tekstove svojim recima a ne samo copy/paste sa mondo, krstarice i sta ti ja znam odakle.

Ovo bi i ja možda pomislio da ne kopiram i tekstove za portal, pa Google lista moje kopije prije originala na najjačim HR news portalima.
Mislim ipak da ovi u Google znaju odavno kako forumi funkcioniraju. Hoćeš biti listan, nemoj biti ispod prosječan. Jer je milijune raznih foruma.

manix

hmmm, gledam sve ovo i pomalo mi se ne svidja ta filozofija "ako je neko jak guraj ga jos vise a ako nije ko ga ...."

dakle ako je neki sajt jako posecen gogle ce da indeksira samo njegove strane... Razume da prilkom pretrage strane budu prikazane po rangu sajta ali cini mi se da nije ok da indeksiranje zavisi od toga...

No svako ima svoju politiku.... a zasto bi i google radio za dz, znaju oni zasto to tako rade...

Founder 2008

Quote from: rakicko on August 03, 2010, 06:19:26 PM
kako da kad trazim moj forum da izpadne ovo dole?vidite gde pise filmovi programi ..tj nazivi boarda?

evo dodao sam kao attach
Za to je potreban konstatno visok traffic rank.  :)

BBC

Quote from: manix on August 05, 2010, 05:33:51 AM
hmmm, gledam sve ovo i pomalo mi se ne svidja ta filozofija "ako je neko jak guraj ga jos vise a ako nije ko ga ...."

dakle ako je neki sajt jako posecen gogle ce da indeksira samo njegove strane... Razume da prilkom pretrage strane budu prikazane po rangu sajta ali cini mi se da nije ok da indeksiranje zavisi od toga...

No svako ima svoju politiku.... a zasto bi i google radio za dz, znaju oni zasto to tako rade...

Nema tu neke filozofije. Moj forum ne da je jadan....već je prejadan sa tih par usera dnevno što nešto napišu. Zašto bi me Google listao u vrhu sa super aktivnim forumima? Kad ne ide ne ide, ne možeš na silu.

Bob Marley

#11
Mislis li na ovo :D





Nikakve mudrosti i filozofije, samo konstatno visok traffic rank uz to naravno i visok page rank (moj forum trenutno ima page rank 5/10)

rakicko

da bob milim na to,pa prepostavio sam..hvala svima na trudu..

▓▒RapidBelgrade▒▓

eh kad bi ja mogao ovako ko Bob Marley    ;D



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Advertisement: