News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Facebook Beğen ve Paylaş..

Started by Hoochie Coochie Man, August 07, 2010, 04:53:10 PM

Previous topic - Next topic

Hoochie Coochie Man

Bunun bir modu var mı, ya da varsa hangisi daha kolay bilmiyorum ama bugün facebook da dolaşırken gördüm, kendi siteme uyguladım, hoş da oldu..

Büyük Resim..

Display.template.php
Bul:
// Now show how many guests are here too.
echo $txt['who_and'], $context['view_num_guests'], ' ', $context['view_num_guests'] == 1 ? $txt['guest'] : $txt['guests'], $txt['who_viewing_topic'], '
</div></td>
</tr>';

Değiştir:
echo $txt['who_and'], $context['view_num_guests'], ' ', $context['view_num_guests'] == 1 ? $txt['guest'] : $txt['guests'], $txt['who_viewing_topic'], '
<br />
<iframe src="http://www.facebook.com/widgets/like.php?href='.$scripturl.'?topic=' . $context['current_topic'] . '.0;msg='.$message['id'].'"
        scrolling="no" frameborder="0"
        style="border:none; width:920px; height:62px"></iframe>
</div></td>
</tr>';

Hızlı yanıt'ın üstüne koymak için..
Diplay.Template.php'de
Bul:
if ($context['can_reply'] && !empty($options['display_quick_reply']))

Öncesine ekle:
echo '<br />
<iframe src="http://www.facebook.com/widgets/like.php?href='.$scripturl.'?topic=' . $context['current_topic'] . '.0;msg='.$message['id'].'"
style="border:none; width:100%; height:62px"></iframe>';
İnadına SMF 1.1.X

alloha

hocam çok güzel olmuş eline sağlık
fakat BEĞEN in üstüne gelmeden paylaş bölümü direk çıksa olmaz mı?

Gökhan | Brestgerfich

HCM, acaba bu değişikliği "quickbuttons.png" nin ardına ekleyebilir miyiz ? O zaman nasıl olur ?

Hoochie Coochie Man

@alloha, bu facebook'un bi özelliği, o konuda birşey yapamam..

@Gökhan | Brestgerfich, istediğin yere koyabilirsin, mesela ben şuan senin bahsettiğin yere koydum..
Örnek: http://www.istanblues.org/forum/enstrumanlar-ekipmanlar-ve-teknikler/site-uyeleri-ve-onlarin-enstrumanlari/
İnadına SMF 1.1.X

KoLiK

çok şık duruyo eline sağlık uyarladım hemen

Gökhan | Brestgerfich

Quote from: Hoochie Coochie Man link=topic=394717.msg2736804#msg2736804
İstediğin yere koyabilirsin, mesela ben şuan senin bahsettiğin yere koydum..
Örnek:
url="http://www.istanblues.org/forum/enstrumanlar-ekipmanlar-ve-teknikler/site-uyeleri-ve-onlarin-enstrumanlari/"]http://www.istanblues.org/forum/enstrumanlar-ekipmanlar-ve-teknikler/site-uyeleri-ve-onlarin-enstrumanlari/[/url]

Benım bahsettiğim yerden kaldırmış, alta almışsın sanırım.. :)
Alıntı | Değiştir | Sil 'in oldugu cubuga ekledigimizde, yorum yapma cubugu da acıldıgında sayfa düzeni bozuluyor  ::)
Sanırım en iyisi Hızlı Cevap bölümünün üstüne eklemek.

Hoochie Coochie Man

Evet, en uygun yer orası, verdiğim örnek linktede gözüktüğü gibi :) ilkinde en üste eklemiştim, resimde de göreceğin gibi, ama çok garip bi görüntü aldı, boşluklar falan oluştu, dediğim gibi en uygunu hızlı cevabın üstü.. :)
İnadına SMF 1.1.X

by designer

2.0 RC3 için,

Display.template.php içinde;

// Assuming there are attachments...
if (!empty($message['attachment']))

Üzerine;

echo '
<br />
        style="border:none; width:420px; height:62px"></iframe>
';

Ekledim... her mesajın altında görünüyor. İyi oldu gibi. Çok fazla mesaj gönderilen konuların açılması yavaşladı biraz, onun dışında sorun yok. Deneyin.

Necati

istanblues.org`de oldugu gibi  yapmak icin  Curve RC3 de nere ekliyecez 

KuranYolunda

Quote from: Hoochie Coochie Man on August 07, 2010, 04:53:10 PM
Bunun bir modu var mı, ya da varsa hangisi daha kolay bilmiyorum ama bugün facebook da dolaşırken gördüm, kendi siteme uyguladım, hoş da oldu..

Büyük Resim..

Display.template.php
Bul:
</div></td>
</tr>';

Değiştir:
<br />
</div></td>
</tr>';

Merhaba kardeşim resimde göründüğü çerçeve şeklinde mi gözüküyor yoksa farklı bir şekilde mi ?

Hoochie Coochie Man

konuyu beğendikten sonra, üzerine fare ile gelince öyle oluyor.
İnadına SMF 1.1.X

uA-Musty

Çok güzel bir mod.Teşekkürler.

sensiz-olmuyor

smf 1.1.11 de sölediğiniz kodu bulamıyorum ...

Hoochie Coochie Man

Quote from: sensiz-olmuyor on August 12, 2010, 07:19:48 AM
smf 1.1.11 de sölediğiniz kodu bulamıyorum ...

İlk mesajda yeni kod ekledim.. "Hızlı yanıt"ın üstü..
İnadına SMF 1.1.X

KuranYolunda

Quote from: Hoochie Coochie Man on August 11, 2010, 03:41:44 PM
konuyu beğendikten sonra, üzerine fare ile gelince öyle oluyor.

Teşekkürler bunu sabit hala getiremezmiyiz ?

by designer

Bir mesajı beğendiğimde, bir süre sonra sayfada beğeninin kaybolduğunu görüyorum. Sizde de durum aynı mı?

Hoochie Coochie Man

Bu arada size birşey söyliyeyim, bu küçük uygulama ile siteme ziyaretçi sayısı, 1 hafta da inanılmaz arttı. Bot değil yanlış anlaşılmasın, human ziyaretçler..
İnadına SMF 1.1.X

Emre A.

bu mod RC için mi 1.X için mi ? 1.X gibime geliyor ama ?

Hoochie Coochie Man

İnadına SMF 1.1.X

Gökhan | Brestgerfich

Quote from: by designer on August 13, 2010, 04:35:52 AM
Bir mesajı beğendiğimde, bir süre sonra sayfada beğeninin kaybolduğunu görüyorum. Sizde de durum aynı mı?
Evet, malesef aynı sorunu ben de yaşıyorum

Hoochie Coochie Man

Quote from: Gökhan | Brestgerfich on August 13, 2010, 07:56:59 PM
Anlamadım tam olarak kaybolan ne, beğenenin resmi mi, yoksa beğen butonu mu?
İnadına SMF 1.1.X

by designer

Quote from: Hoochie Coochie Man on August 14, 2010, 02:03:34 AM

Beğenenin resmi kayboluyor, hiç beğenmemiş gibi oluyor yani.

Hoochie Coochie Man

Quote from: by designer on August 14, 2010, 04:17:27 AM

Facebook'da o esnada sen online olmadığın için olabilir mi? Yani facebook'a giriş yapmadığın için..
İnadına SMF 1.1.X

by designer

Quote from: Hoochie Coochie Man on August 15, 2010, 01:39:04 AM

Facebook'da o esnada sen online olmadığın için olabilir mi? Yani facebook'a giriş yapmadığın için..

Hayır. Facebook'ta online olduğum halde beğeni mesajlarda çıkmıyor. Diğer beğenen arkadaşın beğenisi de kayboldu, yalnız benim değil.

Hoochie Coochie Man

Quote from: by designer on August 15, 2010, 05:19:32 AM
Quote from: Hoochie Coochie Man on August 15, 2010, 01:39:04 AM

Hayır. Facebook'ta online olduğum halde beğeni mesajlarda çıkmıyor. Diğer beğenen arkadaşın beğenisi de kayboldu, yalnız benim değil.
Büyük ihtimal bir hata yapıyosunuz bir yerde, iyi kontrol edin. Ben Beğeniyorum benim resmim çıkıyor, sonra facebookda oturumumu kapatıyorum, konuya geri bakıyorum, resmim yok. Doğal olarak tabi, sonra tekrar facebook a gidip oturum açıyorum, facebook da oturumu açtıktan sonra konuya geri bakıyorum, bu sefer resmimi gözüküyo geri gelmişim, yani anlayacağınız facebook da oturum açık vaziyette forumdaki konuya bakarsanız görürsünüz beğenenleri, diğer beğenen arkadaşın beğeniside kayboldu diyosun, onun facebookda oturumu kapatmadığı ne malum. Yani anlayacağınız uygulamada bence hiç bir sorun yok, gayet temiz kullanmaktayım ben :) zaten çok basit bir kod (tüyo) dolayısıyla karşılaşacağınız problemler direk facebook ile alakalı olabilir..
İnadına SMF 1.1.X

dalga

Her mesajin altinda cikmasini istiyorsaniz

Display.template.php bu yazinin altina ekleyin

// If we had unapproved attachments clean up.
if ($last_approved_state == 0)
echo '
</fieldset>';

echo '
</div>
</div>';
}

echo '
        <br />
        <iframe src="http://www.facebook.com/widgets/like.php?href='.$scripturl.'?topic=' . $context['current_topic'] . '.0;msg='.$message['id'].'"scrolling="no" frameborder="0"style="border:none; width:100%; height:62px"></iframe>';

by designer

2.0 RC3 için,

Bul,
// Show the member's signature?

Üzerine ekle,
echo '
<br />
        style="border:none; width:420px; height:62px"></iframe>
';

Şimdi de bu şekilde deniyorum. Yine sorun olursa yazarım. Muhtemelen sorun eklediğim yerle ilgiliydi.

Sorun tekrarladı. Konu başına ekledim...

Bul,
// Show the page index... "Pages: [1]".
echo '

Sonuna ekle,

<br />

dalga

ya bendede Beğen tuşuna bastığın zaman, beğenin kişinin ismini ve resmini gösteriyor sonra bir zaman sonra kayboluyor, sadece benim değil başka üyelerinde kayboluyor, bu arada Facebook dan hiç çıkış yapmıyorum.

yakup07

Bu googlenin yeni algoritmasına göre oldukça faydalı. Ayrıca doğrudan trafiğinizede artırabilir.

kaosss1981

SMF 2.0 RC3 de Türkce karakter hatası verıyor
web tasarım SMF %99 Uyumlu Sınırsız Hosting Yıllık 30Tl + org alan adı

sensiz-olmuyor

</div></td>
      </tr>';

arkadaşlar bu kod bende yok bulamıyorum 1.1.11 için yardım edermisiniz....

Emre A.

böyle aratmayı dene. Mutlaka bulması gerek.

sensiz-olmuyor

Quote from: Emre Y on September 07, 2010, 06:50:25 PM

böyle aratmayı dene. Mutlaka bulması gerek.

saoll buldum ...

arkadaşlar her yazılan cevapta değilde bu beğen butonun sadece konuda cıkması için ne yapabiliriz yada ilk kodda olanı aşağı yani konuyu okuduktan sonra moderetöre bildir eklentisinin yanına nasıl alabiliriz.....

birde yazıyı nasıl beyaz yapabiliriz

Rdvn123

Arkadaşlar ben kendi temamda da default'da da dediğiniz kodu yazdım fakat beğen gözükmüyor.. :/

emeric1

bi konuyu beğenince bütün konular beğenilmiş oluyor onu nasıl tek tek yaparız

ozguryolcu

Arkadaslar bn bu verilen kodlari denedim.. sitemde pretty url kurrlu bunu bastan soleyeyim.  Facebook begeni ilk sayfada ilkbasta verilen kodlari ekledim ancak admin panlede hatalar olusturmaya basladi bunlar nedendir bir aciklama yapabilirmisiniz?

Sitem: www.forumaden.com

Hatalar:

http://www.forumaden.com/forum/index.php?pretty;board=is-ilanlari;topic=dedeman-madencilik-san-ve-tic-as.msg111638: Undefined variable: messageDosya: /home/forumade/domains/forumaden.com/public_html/forum/Themes/default/GenericControls.template.php (main sub template - eval?)
Satır: 219

Emre A.

GenericControls.template.php dosyanda hata var. Bu kodla bir alakası yok bu hatanın

Emre A.

GenericControls.template.php eski (üzerinde değişiklik yapmadığınız) dosyanızı tekrar atın

ozguryolcu

sıfırını attım ancak hata halen devam etmekte.

http://www.forumaden.com/forum/index.php?pretty;board=ocak-satim;topic=antalya-kemerde-satilik-veya-rodevans-kalker-ocagi.08: Undefined variable: messageDosya: /home/forumade/domains/forumaden.com/public_html/forum/Themes/default/GenericControls.template.php (main sub template - eval?)

http://www.forumaden.com/forum/index.php?pretty;board=is-ilanlari;topic=cimpor-yibitas-cimento-is-ilani.08: Undefined variable: messageDosya: /home/forumade/domains/forumaden.com/public_html/forum/Themes/default/Display.template.php (main sub template - eval?)

bu hatalar olusmakta halen

Emre A.

araştrııyorum. Ama hala olumlu birşey bulmuş değilim.

Hoochie Coochie Man

Yalnız ben bunu 1.X için yaptım.. 2.X'ler hakkında hiçbir bilgim ve fikrim yok.. nedenini bilmiyorum ama belki sürümden kaynaklanıyor olabilir..
İnadına SMF 1.1.X

ozguryolcu

hımm bu demek 1 serisi için olemöi ondan verebilir hatayı haklısınız baska bir yontem bulmak gerekebilir. 2 serisi için nerelere konabilir nasil yapilabilir acaba?

Sadece suda olabilir. 1 serisi için goruntunun ciktigi yer 2 serisinde cıkması için nereye ekleme yapmak gerek bilen varmi acaba?

djsroe

bu beğendikten sonra paylaş kısmı çıkıyorya mausu çektiğimizde kayboluyor onu nasıl kalıcı yapabiliriz yani paylaş butunu hep açık olsun orda beğenmesede beğensede açık olsun?

mavikaplan

Paylaşım için çok teşekkür ederim.
bilgisayar [nofollow]
teknoloji [nofollow]

ub57

teşekkürler...
İE de sorun yok ama CHROME de beğenden sonra paylaş ı göremiyorum
Usta Balıkçılar Platformu
www.ustabalikci.com

A.Pearce

Bir sorun var.
      </div></td>
      </tr>';

kısmındaki </div></td>
      </tr>';
bölümü display.template.php dosyasında yok malesef. yapanlar nasıl yaptıki?

AS21

Çok güzel oluyor ama Türkçe karekter hatasını nasıl çözecez...?
SMF 2.0 RC3 KULLANIYORUM.

oruyagercekolsa

Aslında sosyal siteleri kullanmak hem kullanıcı çekmek hemde arama motoru botlarına sevdirmek açısından çok guzel Eline sağlık.

ardenza

ya benim forumda dispaly.template dosyası yok yardımcı olurmusunuz

Advertisement: