News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Majstori trebam pomoc!

Started by bumbo, August 23, 2010, 11:30:27 AM

Previous topic - Next topic

bumbo

Pozz...Pomozite jer novi sam u svemu ovome! Prije nekoliko dana pisao sam o problemu o instalaciji foruma koji je riješen hosteri su mi promijenili permisije na folderu (smf/) i tako sam napokon instalirao meni najdrazi forum. Međutim, moj forum je www.mojsajt.ba i kada ukucam link u browser
ne dobijem forum nego moram da upisem www.mojsajt.ba/smf/index.php, pa Vas pitam šta trebam uraditi i kako da se mogu linkati sa www.mojsajt.ba
I drugo kada instaliram mod on kao da i nepostoji citam tamo kako bi trebalo promijeniti chmod na 777
i probao sam sa više FTP programa ali mi ne dopušta, nešto kao ne možete promijemiti atrinute na daljinu. Takodje ne mogu da zamijenim ni temu. Kako uopšte mogu mijenjati mijenjati chmod kako se to radi?
Hvala Vam unaprijed!

Cola-Coca

Quote from: bumbo on August 23, 2010, 11:30:27 AM
Pozz...Pomozite jer novi sam u svemu ovome! Prije nekoliko dana pisao sam o problemu o instalaciji foruma koji je riješen hosteri su mi promijenili permisije na folderu (smf/) i tako sam napokon instalirao meni najdrazi forum. Međutim, moj forum je "wwwdreambox.ba" i kada ukucam link u browser
ne dobijem forum nego moram da upisem  "www.dreambox.ba/smf/index.php", pa Vas pitam šta trebam uraditi i kako da se mogu linkati sa www.dreambox.ba.
I drugo kada instaliram mod on kao da i nepostoji citam tamo kako bi trebalo promijeniti chmod na 777
i probao sam sa više FTP programa ali mi ne dopušta, nešto kao ne možete promijemiti atrinute na daljinu. Takodje ne mogu da zamijenim ni temu. Kako uopšte mogu mijenjati mijenjati chmod kako se to radi?
Hvala Vam unaprijed!

Kao prvo proporucujem ti da prepazis kako stavljas naslov ovde jer ti moze lako Moderator zakljucat temu koju si postavio (Lock).

Da bi ti sajt se vidio kad upises www.nekisajt.com onda trebas da instaliras na serveru tvome u folder www ili public_html SMF forum, a kod tebe izgleda da je instaliran u pod-folder koji se zove smf pa bas radi toga ulazis na taj nacin u tvoj sajt www.nekisajt.com/smf/ jer taj folder imas na serveru koji se zove smf. Izbrisi ga i instaliraj direktno u folder www ili public_html tvoj forum. Na nekim serverima se isto zove root.

Pozzz  ;D
I LOVE SMF

bumbo

Hvala drug i inzvinjavam se na nespretnosti nije mi bila namjera da izazovem bilo kakav nered stvarno mi je zao. A mogu li da prekopiram sve iz smf foldera u www, jer hosteri mi nisu sredili permisije za www folder odnosnsno chmod. Da li mogu na ikakav nacin ja da dodam chmod.

Cola-Coca

Quote from: bumbo on August 23, 2010, 12:00:58 PM
Hvala drug i inzvinjavam se na nespretnosti nije mi bila namjera da izazovem bilo kakav nered stvarno mi je zao. A mogu li da prekopiram sve iz smf foldera u www, jer hosteri mi nisu sredili permisije za www folder odnosnsno chmod. Da li mogu na ikakav nacin ja da dodam chmod.

i onda napravi ovako (da sam na tvom mjestu ja bi ovako napravio):

1. Skini sve sto imas u folderu smf na tvoj PC
2. Podigni to u www folder ili public_html folder na tvom serveru
3. Podigni repair_seting.php i popravi s njim linkove.

Repair_Setting.php ako neznas sto je onda ovde procitaj:  http://docs.simplemachines.org/index.php?topic=663.0
Spustit ga mozes odavde:  http://download.simplemachines.org/?tools

Jednom kad si ga spustio na svoj PC podigni ga u www ili public_html i nakon toga udjes upises ovaj url:
www.tvoj_sajt.com/repair_settings.php

otvori ti se jedan prozor i namjestis linkove i to bi bilo to.
I LOVE SMF

bumbo

Hvala ti za ovo. Ali još ima nekih nedomuica i problema:

1. Queryless URLs:
   Value not found!
dali ovo da satavim na off ili on?

2. Settings.php cannot be written to by your webserver. Please modify the permissions on this file to allow write access.
Šta u vezi ovoga?

bumbo

Druze jos uvijek cekam tvoj odgovor nemogu da snimim promjene, bio bih ti  veoma zahvalan.

Dzonny

Stavi vrednost koja je recommended, dakle šta god staviš tu radiće ti forum, samo je pitanje oko seo poboljšanja koliko znam (i to na 2.x verzijama).

Cola-Coca

Quote from: bumbo on August 23, 2010, 01:52:50 PM
Druze jos uvijek cekam tvoj odgovor nemogu da snimim promjene, bio bih ti  veoma zahvalan.

Jednom kada si podigao sve fajlove u www (public_html) folder trebas promjenit CHMOD permisije.
Fajlove kojima trebas promjenit CHMOD permisije su:

Settings.php i Setting_bak.php stavi na 666.
attachments, Packages i Themes stavi na 777

nakon toga ces moci snimit promjene ispravno.

PS: "Valjda znas kako se mjenjaju CHMOD permisije!!?!!"
I LOVE SMF

bumbo

Probao sam sa FileZillom da promijenim chmod i dobio ovu poruku500 'SITE CHMOD 666 Settings_bak.php': command not understood.
Dali postoji još kakav način mijenjenje chmoda nikako da mi uspije. Ako postoji koja je procedura.
Ja se stvarno izvinjavam ako sam naporan. Hvala Vam na razumijevanju.

Cola-Coca

Quote from: bumbo on August 23, 2010, 02:10:42 PM
Probao sam sa FileZillom da promijenim chmod i dobio ovu poruku500 'SITE CHMOD 666 Settings_bak.php': command not understood.
Dali postoji još kakav način mijenjenje chmoda nikako da mi uspije. Ako postoji koja je procedura.
Ja se stvarno izvinjavam ako sam naporan. Hvala Vam na razumijevanju.

Instaliraj CuteFTP client. Nadji ga po netu pa onda s njim probaj mjenjat chmod.
I LOVE SMF


bumbo

Quote from: Dzonny on August 23, 2010, 02:53:46 PM
http://www.samo-opusteno.info/forum/web-razvoj/kako-promeniti-chmod-pomocu-filezille/
Niko se nije naučen rodio :)

E druze to sam i radio sa FileZillom i dobijem ovu poruku: 500 'SITE CHMOD 666 Settings.php': command not understood a evo sa CuteFTP 8.3 Profesional se već mučim ne mogu da njadjem chmod dopuštenja, kada odem desnom tipkom dobijem ovo ako znate u cemu je problem drugovi pomagajte gotov sam zadrečo ko mala beba...

Cola-Coca

#12
Quote from: bumbo on August 23, 2010, 03:26:03 PM
Quote from: Dzonny on August 23, 2010, 02:53:46 PM
http://www.samo-opusteno.info/forum/web-razvoj/kako-promeniti-chmod-pomocu-filezille/
Niko se nije naučen rodio :)

E druze to sam i radio sa FileZillom i dobijem ovu poruku: 500 'SITE CHMOD 666 Settings.php': command not understood a evo sa CuteFTP 8.3 Profesional se već mučim ne mogu da njadjem chmod dopuštenja, kada odem desnom tipkom dobijem ovo ako znate u cemu je problem drugovi pomagajte gotov sam zadrečo ko mala beba...

s cuteftp-om radis ovako.
Nadjes tvoj Settings.php koji se nalazi u public_html (www) folderu i oznacis ga da poplavi nakon toga pretisnes desno dugme od misa i ides na zadnu opciju, pretisnes i otvori ti se jedan prozorcic. i sad u tom prozorcicu ces vidjet opciju za mjenjat CHMOD , promjenis i pretisnes dugme "Save" ili "Acept" i to je to.

Evo slika od mene


I LOVE SMF

bumbo


Cola-Coca

Quote from: bumbo on August 23, 2010, 04:02:26 PM
Evo po tvojim uputama druze...

Obiljezim
http://slike.hr/slike/1/1obiljezenoo_62448.jpg
Desna tipka misa
http://slike.hr/slike/2/2desnatipka_3352a.jpg
I nakon klika ovo
http://slike.hr/slike/3/3idobijemsamoto_11323.jpg
i nemem gdje dodat ili promijenit chmod.

Moguce da nemas permisije kao user ftp-a da mjenjas CHMOD. Kontaktiraj hostinga i reci im sto zelis da mjenjas i zasto nemas tu opciju. Ja je imam.
I LOVE SMF

Dzonny

Na kom si ti uopšte serveru?
Ako si na windows platformi chmod komanda se ne može koristi, u tom slučaju dozvole podešavaš u admin panelu.

Cola-Coca

Quote from: Dzonny on August 23, 2010, 04:11:06 PM
Na kom si ti uopšte serveru?
Ako si na windows platformi chmod komanda se ne može koristi, u tom slučaju dozvole podešavaš u admin panelu.

Mislis na Admin Panel od SMF-a ili na CPANEL ?
I LOVE SMF

Dzonny

Oprosti, htedoh reći cpanel.

Skipper.

Ja uvek tako menjam chmod i nikad nemam problema. Preko nekih ftp klijenata nisam ni pokušavao.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

bumbo

Da naravno da sam na windows serveru (makina sever) gdje i kako tamo da mijenjam chmod. Pomozite molim Vas!

Advertisement: