Cateva probleme

Started by eizo, September 06, 2010, 06:06:11 PM

Previous topic - Next topic

eizo

Salut, de curand mi-am instalat scriptul smf 1.11 si am dat de cateva probleme.

1. As vrea sa imi fac forumul pe limba romana. cum fac asta?

2.Cand vrea cineva sa se inregistreze pe forum la visual verification nu apare nici o poza cu litere, doar "Type the letters shown in the picture" si casuta.

3. Daca vreau sa imi pun o poza la avatar nu merge decat daca bag url, daca vreau sa uploadez poza din propriul pc nu merge.

Multumesc anticipat!


-=[Vyorel]=-

Bine ai venit eizo,

1. Limba romana o descarci de aici. Iei smf_1-1-11_romanian daca ai la baza de date caractere normale (nu mai stiu cum se numesc,imi sta pe limba acum) iei smf_1-1-11_romanian iar daca ai caractere UTF-8 iei smf_1-1-11_romanian-utf8. Descarca fisierul .zip

Dupa ce ai descarcat limba romana, intri in FTP si uploadezi pe server-ul tau folderul Themes din arhiva aia. Apoi intri in Admin/Server Settings si selectezi limba romana, apoi dai click pe Save.


2. Intra in Admin/Members/Registration/Settings si gasesti acolo Complexity of visual verification image. Alegi cum vrei sa arate imaginea. De preferat Medium.


3. Daca doar ce ai instalat SMF-ul ar trebuie sa poti pune un avatar din propriul PC. Daca zici ca nu poti, inseamna ca e de la hostul tau.
My mods for SMF - [6].

Advertisement: