News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Πως βάζω μία κατηγορία στο smf;/Το software θα έχει ο server;

Started by god21, September 10, 2010, 11:41:18 AM

Previous topic - Next topic

god21

Καλησπέρα παδιά αυτό είναι το πρώτο μου post. ;D

Λοιπόν έφτιαξα ένα site και στην αρχική σελίδα έβαλα wordpress και στο forum smf. Τώρα, στις κατηγορίες του smf (Home, Help, Search, Members, Logout) πως μπορώ να βάλω εγώ μια δικιά μου κατηγορία; Δηλαδή να βάλω άλλη μία που να σε πηγαίνει στην αρχική σελίδα με το wordpress, όπως, hxxp:xn--8xaaa.gr [nonactive](όπου αυτή είναι η κατηγορία που θέλω να βάλω), Home, Help, Search, Members, Logout. Ακόμα server δεν έχω βάλει. Όταν βάλω τι software θα έχει; Πάει με windows server;

Είναι ανάγκη πείτε μου. Plzzzz 8)

god21

Κανένας; Πείτε μου είναι ανάγκη...

Και κάτι άλλο, πως φτιάχνω widgets;

god21


GoofyX

Quote from: god21 on September 10, 2010, 04:59:22 PM
Παιδιά με φέρνετε πίσω. Θα μου πείτε ή όχι; >:(

Το ύφος σου δεν είναι ωραίο. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να σου απαντήσει εδώ, εθελοντικά μπαίνουμε όλοι και βοηθάμε τους χρήστες. Με το να τσατίζεσαι και να το βγάζεις στο φόρουμ δεν βγαίνει τίποτα, ίσα ίσα που το πιθανότερο είναι να μην πάρεις απάντηση, ειδικά όταν περιμένεις λίγες ώρες από το αρχικό σου μήνυμα. Κάνε λίγο υπομονή και ίσως βρεθεί κάποιος να σου απαντήσει.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...

visualuser

Quote from: god21 on September 10, 2010, 11:41:18 AM


πως μπορώ να βάλω εγώ μια δικιά μου κατηγορία; Δηλαδή να βάλω άλλη μία που να σε πηγαίνει στην αρχική σελίδα με το wordpress, όπως, χχχ.gr(όπου αυτή είναι η κατηγορία που θέλω να βάλω), Home, Help, Search, Members, Logout.


μαλλον εννοεις εξτρα κουμπακια.
κατι τετοιο δηλαδη,
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2657

andy12gr

ισως αν αρχιζες λεγοντας τι εκδοση smf εχεις για να βγαλουμε μια ακρη

agridoc

Κάποιες ερωτήσεις πριν δοθεί απάντηση.

- Το Wordpress έχει συνδεθεί (γεφύρωση (bridging) για κοινή βάση χρηστών) με το SMF ή όχι;
- Το site σου που το έχεις φτιάξει; Δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει
QuoteΑκόμα server δεν έχω βάλει. Όταν βάλω τι software θα έχει; Πάει με windows server;
Η εγκατάσταση των παραπάνω απαιτεί κάποιον server, είτε τοπικό (local) στο PC σου, είτε σε κάποιον host (Web server). Το SMF τρέχει και σε Windows server, Unix ή Linux είναι προτιμότερα.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Advertisement: