Forumuma sürekli yabancılar üye olmaya başladı

Started by A.Pearce, September 18, 2010, 12:29:01 PM

Previous topic - Next topic

[ ડ Ս И Α X ]

aynen bendede öyle kayıt bölümü yazılar felan görünmüyor ...

grafitus

Dil değişikliklerini Türkçe dosyalarına da eklemelisiniz.

behzat11111

Antes

Quote from: behzat11111 on September 23, 2010, 05:54:09 PM
Acaba burada Robots.txt kullanılsa nasıl olur
olmaz ne yazık ki...

Modifications.turkish.php 'yi açın

Code (Bulun) Select
?>
Code (Üstüne Ekleyin) Select

//    Are You Human?
$txt['are_you_human_q1'] = 'İnsanmısın?';
$txt['are_you_human_q2'] = 'Botmusun?';
$txt['are_you_human_desc'] = 'Başka Anti-Bot Önlemi';
$txt['are_you_human_answers'][0] = 'Evet';
$txt['are_you_human_answers'][1] = 'Hayır';
$txt['are_you_human_answers'][2] = 'Bilmiyorum';
$txt['are_you_human_answers'][3] = 'Belki';
$txt['are_you_human_answers'][4] = 'Sanıyorum...';
$txt['are_you_human_answers'][5] = 'Sence?';
$txt['are_you_human_answers'][6] = 'Hmm';             // Botları şaşırtmak için daha fazla soru ekleyebilirsiniz

$txt['are_you_human_expired'] = 'Sayfanın süresi bitti. Lütfen <a href="' . $scripturl . '?action=register;">Kayıt sayfasını</a> tekrar çalıştırın.';
$txt['are_you_human_fail'] = 'Kayıt sürecine devam etmek için lütfen insan olduğunuzu doğrulayın.<br />
Botların kayıt olmasına izin verilmemektedir.';

$txt['are_you_human_s'] = 'İnsanmısın eklentisini etkinleştir';
$txt['are_you_human_q'] = 'Soru seçin';
$txt['are_you_human_a'] = 'Cevapları rastgele yerleştir';
$txt['are_you_human_q_0'] = 'İnsanmısın?';
$txt['are_you_human_q_1'] = 'Botmusun?';
$txt['are_you_human_q_2'] = 'Rastgele soru';

artmen

bu kodları kopyalayıp not defterinde yapıştırdığınızda kodlar yan yana geliyor. o zaman sonuç alamayabilirsiniz. ben de öyle oldu. kodları buradaki gibi alt alta olacak şekilde düzenleyin derim.
açıklamalar için de teşekkür ederim
www.okulplatformu.com
EĞİTİMİN YÜKSELEN DEĞERİ
www.avanosgazetesi.com

proje yardım

Merhaba aynı problem ile sanırım pek cok kişi karşı karşıya bizde aynı sorundan dolayı müzdarip iz cogunluk rusya olmak uzere son 6 aydır gunde 25  uye cıvarı bır boot uye sayısı vardı ancak son 1 haftadır artık iyice azdılar ve gunde yaklaşık 50 adet boot silmek zorunda kalıyoruz. Verdiğiniz tüm kodlar için ayrıca verdiğiniz tum destek , bilgi ve emek için herkeze binlerce kez teşekkürler ancak insanmısın kodları 3 sefer kurmamıza ragmen bır turlu basarılı sekılde calısmadı . Elbette anlatılanları aynı sekılde uyguladık yazılımda bır hata oldugunu pek dusunmuyorum sonucta bılgıyı paylasan arkadaslar bı sekılde bu mod ları kullanıyor yanı modlar calısıyordur muhtemelem bızım gıbı acemıler kurulumda hatalar yapıyordur. Ancak gercekten buyuk bır dıkkatle 3 sefer denedık . Neyse bu gıbı durumları onleyebılecek baska bır yontem varmı acaba bu konuda da bılgı verırsenız sevınırım . Bu arada aktıvasyon onaylı uyelık sıstemı nı onermezsenız sevınırım cunku tum maıllerımızde de problem var hıcbır uyeye mesaj yollayamıyor veya uye aktıvasyonlarını ulastıramıyor sms formumuz.

Herke tesekkurler.

Emre A.

Quote from: proje yardım on September 28, 2010, 01:28:28 PM
Merhaba aynı problem ile sanırım pek cok kişi karşı karşıya bizde aynı sorundan dolayı müzdarip iz cogunluk rusya olmak uzere son 6 aydır gunde 25  uye cıvarı bır boot uye sayısı vardı ancak son 1 haftadır artık iyice azdılar ve gunde yaklaşık 50 adet boot silmek zorunda kalıyoruz. Verdiğiniz tüm kodlar için ayrıca verdiğiniz tum destek , bilgi ve emek için herkeze binlerce kez teşekkürler ancak insanmısın kodları 3 sefer kurmamıza ragmen bır turlu basarılı sekılde calısmadı . Elbette anlatılanları aynı sekılde uyguladık yazılımda bır hata oldugunu pek dusunmuyorum sonucta bılgıyı paylasan arkadaslar bı sekılde bu mod ları kullanıyor yanı modlar calısıyordur muhtemelem bızım gıbı acemıler kurulumda hatalar yapıyordur. Ancak gercekten buyuk bır dıkkatle 3 sefer denedık . Neyse bu gıbı durumları onleyebılecek baska bır yontem varmı acaba bu konuda da bılgı verırsenız sevınırım . Bu arada aktıvasyon onaylı uyelık sıstemı nı onermezsenız sevınırım cunku tum maıllerımızde de problem var hıcbır uyeye mesaj yollayamıyor veya uye aktıvasyonlarını ulastıramıyor sms formumuz.

Herke tesekkurler.

yazılan modda bir sorun yok. Sorun çıkarsa sizden kaynaklanacaktır. Aynı sorunu ben yaşadım ve banada bu modu tavsiye ettiler. Kurdum ve olumlu sonuçlar alıyorum. Artık botlar ne giriş yapabiliyor nede saçma sapan sitelerin reklamlarını yazabiliyorlar. İyi çalışmalar.

proje yardım

Evet modda bir problem olabilecegini hic zannetmiyorum kesinlikle bizden kaynaklı bir hata bunun farkındayız yaptıgımız hatanın nerede oldugunu bilmesekte . Bu modun dısında daha farklı bir cozum onerisi olabilirmi acaba bunu merak ediyorum . Alakanıza tesekkurler.

Emre A.

Quote from: proje yardım on September 28, 2010, 03:33:22 PM
Evet modda bir problem olabilecegini hic zannetmiyorum kesinlikle bizden kaynaklı bir hata bunun farkındayız yaptıgımız hatanın nerede oldugunu bilmesekte . Bu modun dısında daha farklı bir cozum onerisi olabilirmi acaba bunu merak ediyorum . Alakanıza tesekkurler.

sorununuzu buraya yazarsanız yardımcı olurum. Nerede ne hatası aldınız ?

proje yardım

Herhangi bir hata almadım sadece bahsi gecen mod un anlatıldıgı sekılde kurulumunu yaptık ancak forum kayıt olma bolumunde bu mod ıle alakalı yenı secenek cıkmadı yani are you human diye bir soru yok foruma kayıt olmak isteyenler icin. Ayrıca 3. ve son kez bu soruyu sormak istiyorum bu konuda başka bir alternatif yokmudur yani boot üyeleri engelleyebilecek başka bir yontem veya baska bır alternatıf varmıdır acaba onerebılecegınız ? İyi calısmalar

Emre A.

yazılan kodlamalar 1.X uyumluydu. Kullandığınız SimpleMachines Formu RC sürümü ise paket olarak yükleme yapın.

proje yardım

tekrar merhaba evet 1x uyumlu oldugunu bılıyorum 1.1.11 kullanıyoruz bızde

Emre A.

Quote from: proje yardım on September 29, 2010, 05:03:07 AM
tekrar merhaba evet 1x uyumlu oldugunu bılıyorum 1.1.11 kullanıyoruz bızde

modifikasyonda sorun yok. Muhtemelen sizde bir yanlışlık olmuştur. Verdiğim kodları bende kullanıyorum çünki.

proje yardım

Emre bey oncelıkle alakanızdan dolayı cok cok tesekkur edıyorum ancak yazdıklarımı zannedersem tam okumuyorsunuz . Modda zaten bır problem olamayacagını defalarca soyledım sıkıntının bızden yanı kurarken yaptıgımız ancak bunu keşfedemediğimiz bir hatadan olabilecegini tahmin edebiliyorum . Bu modu kurmayı basaramadıgımız ıcın bu boot ların uye olmasını engelleyebılecek baska bır yontem olup olamayacagını ogrenmek ıstıyorum . tekrar tesekkurler

Emre A.

Quote from: proje yardım on September 29, 2010, 05:21:08 AM
Emre bey oncelıkle alakanızdan dolayı cok cok tesekkur edıyorum ancak yazdıklarımı zannedersem tam okumuyorsunuz . Modda zaten bır problem olamayacagını defalarca soyledım sıkıntının bızden yanı kurarken yaptıgımız ancak bunu keşfedemediğimiz bir hatadan olabilecegini tahmin edebiliyorum . Bu modu kurmayı basaramadıgımız ıcın bu boot ların uye olmasını engelleyebılecek baska bır yontem olup olamayacagını ogrenmek ıstıyorum . tekrar tesekkurler
Yazdıklarınızı tam olarak okuyabiliyorum. Çoğu arkadaşın bu tür sorunlarında bu modifikasyon kullanıldı. Başka bir yöntem var mı bilmiyorum ama sürekli bu mod tavsiye edildi.  Bende arkadaşa önerdim.

proje yardım

Peki emre bey teşekkür ediyorum öneriniz için . Bu konu hakkında başka bir çözüm yolu üretebilen arkadaşlar var ise yanıtlarını bekliyoruz. Herkeze kolay gelsin.

proje yardım

Quote from: diziizle on September 29, 2010, 08:50:46 AM
are you human

Zaten en basından beri tartıstıgımız olay bu  sayın  'dizi izle ' konuyu okuyup anlamadan verdiğiniz bu komik cevap icin tesekkur edıyorum .

Hala bu konu hakkında baska bır oneri sunabılecek arkadaslar var ise cevaplarınızı buyuk sabırsızlıkla beklıyoruz ancak ricam lutfen artık tekrar tekrar aynı cevapları vermeyelım onerıde bulunurken konuyu 2-3 dakıka ınceleyıp cevap yazabılırsenız cok sevınırım . Hem gereksız tekrarlardan kurtulmus oluruz bu sekılde . Saygılar .

insitiable_54

Sıkıntı Yok Arkadaşlar kurdum gayet iyi çalışıyor SMF 1.1.11
Ve kuralı bir aydan fazla oldu bir ayda 2 tane bot giriş yapabildi sadece
Günde 2 tane giriş yapardı eskiden yazıların çıkmamasının sebebi
"Modification.Turkish.php" dosyasından kolay gelsin

Yine de extra bilgi için bakınız...

hxxp:www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=12906.0 [nonactive]

kostad.org

bendede benzer bir problem var siteye farklı farklı nickler üye oluyor.

ip yi izle dediğimde şöyle bir hata çıkıyor. TEmayı değştirmeden önce böyle problemler yoktu sanırım temadan oluyor. Çöl ateşi temasını kullanıyorum bu arada.

Undefined index: never_expire
Dosya: /home/kos10000/domains/hodrimeydan.org/public_html/forum/Themes/default/Errors.template.php (main_above sub template - eval?)
Satır: 315

geçenlerde site patlaı girilmiyordu sonra ben 1.1.11 dosyalarını yükledim. ama veritabanım 1.1.9 , hiç update felan yapmadan direk veritabanı bilgilerini girdim ve site açıldı. Bundanmı problem yoksa yeni tema kurdum ondanmı.

Advertisement: