2.0 RC3 sidebar

Started by Polizei, September 27, 2010, 04:49:28 PM

Previous topic - Next topic

Polizei

selamun aleyküm.. arkadaşlar smfde sidebar olayı varmı bi eklentisi vs.. aradım ama bulamadım düzgün bişey son konular vs.. yazıcak

Emre A.

ona sidebar denmez top10 denir.

Antes

Quote from: Emre Y on September 28, 2010, 02:47:40 AM
ona sidebar denmez top10 denir.

ne yazık ki yanlış... WP tarzı sidebar istiyo olabilir arkadaş ve o sidebar 'da son konuları gösterebilir ... Lütfen konuyu tamamen okuduktan sonra yorum yapınız. Bi yerde son konuların gösterilicek olması onun Top10 (tarzı eklenti) olduğu anlamına gelmez.

Tabi bunun yanında arkadaşın işini o da görebilir ama sidebar 'ın duruşu ve siteye kattığı hava daha farklı :)

Emre A.

Quote from: Antes on September 28, 2010, 03:51:16 AM
ne yazık ki yanlış... WP tarzı sidebar istiyo olabilir arkadaş ve o sidebar 'da son konuları gösterebilir ... Lütfen konuyu tamamen okuduktan sonra yorum yapınız. Bi yerde son konuların gösterilicek olması onun Top10 (tarzı eklenti) olduğu anlamına gelmez.
Tabi bunun yanında arkadaşın işini o da görebilir ama sidebar 'ın duruşu ve siteye kattığı hava daha farklı :)

Top10 Wp'deki gibi 10 konu gösteriyor.  Flash veya slayt olarak konuları gösteren mod değil mi arkadaşın istediği?

grafitus

Quote from: Emre Y on September 28, 2010, 04:09:20 AMFlash veya slayt olarak konuları gösteren mod değil mi arkadaşın istediği?
Hayır.

SimpleAds kullanarak (reklam alanını Sağ Kolon seçerek) istediğinizi yapabilirsiniz.

Polizei

emre kardeş ukalalığın için tşk ederim.. forumda yan menü olmasını istiyorum son yazılan mesajlar için sorunum bu

Emre A.

Quote from: Polizei on September 28, 2010, 05:13:01 PM
emre kardeş ukalalığın için tşk ederim.. forumda yan menü olmasını istiyorum son yazılan mesajlar için sorunum bu

Önce sorununu anlatmayı öğren + düzgün konuş.

Polizei

Sorunu anlamayan tek sensin.. senin gibi çok bilmişler heryerde çıkmak zorundamı sana göre yanlış olana cvp verme

Emre A.

Quote from: Polizei on September 29, 2010, 04:22:45 AM
Sorunu anlamayan tek sensin.. senin gibi çok bilmişler heryerde çıkmak zorundamı sana göre yanlış olana cvp verme
sana yorum yazmaya değmez.. İşine bak. Kim ne oldugumu biliyor.

grafitus

SMF 2.0 x içindir...

./Sources/Subs.php
Code (Bulun) Select
$context['meta_keywords'] = !empty($modSettings['meta_keywords']) ? $smcFunc['htmlspecialchars']($modSettings['meta_keywords']) : '';
Code (Değiştirin) Select
$context['meta_keywords'] = !empty($modSettings['meta_keywords']) ? $smcFunc['htmlspecialchars']($modSettings['meta_keywords']) : '';

global $board, $topic;

if (empty($board) && empty($topic) && empty($context['current_action']))
{
$temp_layers = $context['template_layers'];
$context['template_layers'] = array();
foreach ($temp_layers as $layer)
{
$context['template_layers'][] = $layer;

if ($layer == 'body')
$context['template_layers'][] = 'rp_inner';
}
}

./Themes/default/index.template.php
Code (Bulun) Select
?>
Code (Değiştirin) Select
function template_rp_inner_above()
{
echo '<br style="line-height: 0.1em;" />

<table style="width: 100%;" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td style="vertical-align: top;">';
}

function template_rp_inner_below()
{
global $sourcedir;

echo '
</td>
<td style="vertical-align: top;">
<div class="cat_bar">
<h3 class="catbg">Son İletiler</h3>
</div>
<div class="windowbg">
<span class="topslice"><span></span></span>
<div class="content">';

if (!function_exists('getLastPosts'))
require_once($sourcedir . '/Subs-Recent.php');

$items = getLastPosts(array('number_posts' => '10'));
$items[count($items) - 1]['is_last'] = true;

foreach ($items as $item)
echo '
<a href="', $item['href'], '">', $item['short_subject'], '</a> <span class="smalltext">', !empty($txt['by']) ? $txt['by'] : 'Gönderen:', ' ', $item['poster']['link'], '<br />[', $item['time'], ']</span><br />', isset($item['is_last']) && $item['is_last'] === true ? '' : '<hr />';

echo '
</div>
<span class="botslice"><span></span></span>
</div>
</td>
</tr>
</table>';
}

?>

Tüm temalarla uyumludur. :P Verdiği ipucu için Sinan'a teşekkürler.

Polizei

teşekkürler kardeşim bunu sadece ana sayfada uylamamız lazım alt bölümlerde iyi durmuyor... hangi sayfaya atmamız lazım tek anasayfa göstermi için?

grafitus

Yukarıda verdiğim kodu düzenledim. Artık sadece forum ana sayfasında çıkıyor.

dalga1

Arkadas ne istedigini yazmis zaten SIDEBAR istiyor Emre Top 10 konu degil, okumayi ögren öyle cevap ver

Polizei

ellerine sağlık kardeşim güvenlik kodu doğrulamasında sıkıntı çıkıyor bunu yapınca nasıl olacak ? kodu kaldırayım dedim panelden öle bi seçenekte bulamadım

Emre A.

Quote from: dalga1 on September 29, 2010, 06:05:47 PM
Arkadas ne istedigini yazmis zaten SIDEBAR istiyor Emre Top 10 konu degil, okumayi ögren öyle cevap ver

arkadaşım işiniz gücünüz yok mu sizin? Laf atıp duruyorsunuz ? ulan iyi bir yanlış anladık ha!

Polizei

hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye.. dağlar oy oy yollar oy oy :)

dalga1

Ben bu Sitedekilerini kulaniyorum, Example yere tikladiginda örnekler var ordan istedigini secebilirsin.
http://www.wizzud.com/jqDock/

Polizei

bunda menüler var güzel menüler ama bana bu lazım değil ki bana forumun yanında son yazılar mesajları gösteren birşey lazım "grafitus" arkadaşın verdiğiyle yapabiliyorum ama üye olurken çıkan güvenlik kodu sorun veriyor.

grafitus

Burayı
Quote from: Polizei on September 29, 2010, 06:09:35 PM
ellerine sağlık kardeşim güvenlik kodu doğrulamasında sıkıntı çıkıyor bunu yapınca nasıl olacak ? kodu kaldırayım dedim panelden öle bi seçenekte bulamadım
ve burayı
Quote from: Polizei on September 30, 2010, 08:06:37 AM
bunda menüler var güzel menüler ama bana bu lazım değil ki bana forumun yanında son yazılar mesajları gösteren birşey lazım "grafitus" arkadaşın verdiğiyle yapabiliyorum ama üye olurken çıkan güvenlik kodu sorun veriyor.
anlayamadım. Biraz daha ayrıntı ve, ne ve nerede hata verdiğini söyler misiniz?

dalga1

Anladim sen sol tarafta bir kutu olsun ve icinde son mesajlari göstersin diyorsun, bunun icin Simple Ads miydi neydi onun Forum
istedigin yerine bir Kutu ekliyebilirsin ve icinde ne göstermesini istiyorsan onun Kodunu yazman lazim.

Buna block diyorlardi galiba :)

Polizei

Quote from: grafitus on September 30, 2010, 10:13:17 AM
Burayı
Quote from: Polizei on September 29, 2010, 06:09:35 PM
ve burayı
Quote from: Polizei on September 30, 2010, 08:06:37 AM
anlayamadım. Biraz daha ayrıntı ve, ne ve nerede hata verdiğini söyler misiniz?

verdiğin kodu yaptım yanda son mesajlar çıktı ama nedense üye olurken çıkan güvenlik kodu doğrulaması çıkmamaya başladı dosyalardan kodu sildim eski haline aldım güvenlik kodu düzedi.

grafitus

Quote from: Polizei on September 30, 2010, 04:42:39 PMverdiğin kodu yaptım yanda son mesajlar çıktı ama nedense üye olurken çıkan güvenlik kodu doğrulaması çıkmamaya başladı dosyalardan kodu sildim eski haline aldım güvenlik kodu düzedi.
Yukarıda verdiğim kodu düzenledim.

Polizei

tşkler görsel güvenlik kodu yerine soru cvp yaptım :9 sıkıntı yok ellerin dert görmesin

Polizei

bunun altına birde facebook sayfasını eklemek istiyorum kodu ekledim ama yanına ekledi nasıl yapabilirim?

grafitus

Yukarıdaki verdiğim kodda:
Code (Bulun) Select
</td>
</tr>
</table>';

Code (Değiştirin) Select
<br />
<div class="cat_bar">
<h3 class="catbg">Facebook Sayfamız</h3>
</div>
<div class="windowbg">
<span class="topslice"><span></span></span>
<div class="content">
FACEBOOKTAN ALDIĞINIZ KOD
</div>
<span class="botslice"><span></span></span>
</div>
</td>
</tr>
</table>';

Polizei

evet arkadaşlar uzun bir zaman oldu malesef yine aynı sorun bende vukuu buldu. arkadaşlar smf forumumu ilk kuruduğumda (kurulumda sorun yok) foruma giremiyordum (hata vs.. yok ) boş beyaz bir sayfa çıkıyordu. sonra bir ara düzeldi 3 hafta felan kullandım (hesabımı kapatıp tekrar açmıştım)

ve bugün forum yine uçtu beyaz sayfaya büründü:( host bizle ilgili değil diyor başka birileri yokmu butür derttten müzdarip acaba?

Advertisement: