News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Aktualizacja do 1.1.12 a mody na forum

Started by impreza, November 03, 2010, 09:00:45 PM

Previous topic - Next topic

impreza

Mam pytanie, zaktualizowałem SMF do wersji 1.1.12 ręcznie postępując tak jak pisze w dziale ręcznej aktualizacji.

Forum działa ok, wszystko się zaktualizowało.

Natomiast wchodząc w dział modyfikacji na forum (czyli tych zainstalowanych) widzę tam że z 9 modów jest tylko 3 z możliwościom odinstaluj a reszta tylko Usuń lub podejrzyj pliki.

Dlaczego tak się stało? Widzę że mody działają poprawnie wszystkie na forum mimo to.

Rozumiem że gdybym kiedyś chciał moda takiego usunąć to muszę robić to ręcznie z instrukcji do moda jaka jest załączona do ręcznej instalacji.

Czy da się to jakoś naprawić. Widzę że po tej aktualizacji kilka innych osób ma także podobne ciekawe obserwacje.

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

flapjack

w \index.php zmien wersje na "RC3", chyba ze znajdziesz moda do emulacji wersji
w 2.0 mozna oszukiwac mody, ustawiajac dowolna wersje

impreza

mam forum 1.1.12 z 1.1.11 to nie te rodzaje chyba
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

flapjack

\index.php:
Quote$forum_version = 'SMF 1.1.12';
na samym poczatku pliku

impreza

czyli aby mody miały pełne prawa tam wersje wpisać poprzednią.

Ale nie trzeba tego robić skoro działają tak?

No i jak bym chciał jakiś usuwać można go odinstalować ręczenie czy jednak trzeba z pakietów zmieniając wersje tego index na poprzednia na ten czas?
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

flapjack

jesli mod ma w .xml wpisane "na sztywno" na przyklad 1.1.11 wtedy reczna zmiana wersji pozwoli go oszukac, i jesli nie bylo jakis wiekszych zmian w kodzie 1.1.11->1.1.12 to powinien sie zainstalowac bez problemu. ale jesli potem zmienisz w index.php spowrotem na 1.1.12 to juz go nie odinstalujesz, bo przeciez nie obsluguje on tej wersji. zeby go odinstalowac znowu musisz go oszukac i na moment zmienic na 1.1.11

wlasciwie nie odinstalowuje modow, wiec po kazdej instalacji daje [Delete] (czy tam [Usun] - nie wiem jak jest w PL wersji) - po co ma mi sie na liscie miotac


Advertisement: