utf-encoding

Started by picos_f, June 16, 2009, 06:25:21 PM

Previous topic - Next topic

picos_f

Sada imam novi problem  :) Posto sam nasao novi host-free, ne pokazuje nasa slova npr. korisnicko ime, postovi ali pokazuje u temi npr. početak, pomoć etc. Sta sada da radim

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Pogledaj u settings.php... dal ti na dnu stoji onaj charset na utf-8 (ova crtica je obavezna)...vjerojatno ti je samo utf8..pa stavi crticu..

picos_f


picos_f

Problem sam resio dodavanjem $db_character_set = 'utf8' u settings.php bez "-". Ne znam kako ali je upalio. Hvala

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Eto bio sam blizu :d hehe... Drago mi da si rijesio :) samo kod mene je problem bio bas u toj crtici..ja sam je morao stavit :d Pozdrav..

Madzgo

Ja kad dodam crticu ne mogu da pristupim forumu... pojavi mi se: "unknown character set: utf"

A ne rade mi "nasa" slova... inace sam probao da konvertujem html entitete u utf-8 znakove u AP ali ne pomaze...

:(

Cola-Coca

to si mogao rjesit preko admin panela u opciji  forum mant.
I LOVE SMF

Madzgo

Ti se sprdas ili si ozbiljno to rekao?

Skipper.

Pa pitaš na support forumu za smf. Sigurno se zeza  ;D
Pretraži malo ap i naćićeš gde se konvertuje baza i podaci u utf-8.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Cola-Coca

Quote from: madzgo on November 08, 2010, 07:24:15 AM
Ti se sprdas ili si ozbiljno to rekao?


Admin Panel --> Forum Maintenance --> Convert HTML-entities to UTF-8 characters

(pa valjda se sprdam)  ;)
I LOVE SMF

Madzgo

Quote from: madzgo on November 07, 2010, 05:01:30 PM
Ja kad dodam crticu ne mogu da pristupim forumu... pojavi mi se: "unknown character set: utf"

A ne rade mi "nasa" slova... inace sam probao da konvertujem html entitete u utf-8 znakove u AP ali ne pomaze...

:(
VI BAS NE CITATE NISTA STO NAPISEM ILI..?  :o

Madzgo

Je li moguce da je nemoguce  >:(

Probacu Large Upgrade opet, sto cu...

holodoc

Jesi li proverio koji enkoding i kolaciju koristi MySQL server na tom free hostu i specifično koje parametre koristi tvoja SMF baza i tabele za enkoding i kolaciju? Nije redak slučaj da free hosting provajderi koriste tzv. "švecku akcionu" varijantu tj. default švedski enkoding i kolaciju koje su smrt za bilo koji forum koji radi na srpskoj ćirilici i latinici. Nažalost ljudi sa manje iskustva gotovo uvek zanemare ovu stavku.

Madzgo

Nije free hosting.. Sad, nisam toliko upoznat sa SMFom da bih shvatio ovu prvu recenicu, ali..

Advertisement: