News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Pretty Url problem

Started by rocknroller, November 20, 2010, 04:45:55 PM

Previous topic - Next topic

rocknroller

Prebacio sam forum u root hosta, prije je bio u folderu smf2.
Sve radi ok, samo mi je u bazi u tablici smf_pretty_urls_cache ostalo upisano sve sa tim folderom smf2.
Pa kategorije i dalje izgledaju kao npr.
http://www.logooff.net/smf2/ljubav/ispala-joj-sisa-video/msg10656/


dakle predpostavljam da bih trebao promjeniti polja u tablici baze ali ima ih previše da svako ručno mjenjam. (oko 1500 stavki) što da napravim?

Dzonny

Probaj u admin panelu - pretty urls - maintenance - Run maintenance tasks
Uradi i optimizaciju baze iz admin panela pa javi da li je promenjeno nešto.

Masterd

Potpuno deinstaliraj Pretty URLs (Ne zaboravi tablice u bazi!) i instaliraj ponovno. Ako ne pomogne ono što je Dzonny rekao, ovo bi trebalo.

rocknroller

Quote from: Masterd on November 21, 2010, 07:23:06 AM
Potpuno deinstaliraj Pretty URLs (Ne zaboravi tablice u bazi!) i instaliraj ponovno. Ako ne pomogne ono što je Dzonny rekao, ovo bi trebalo.

Ono što je dzonny rekao sam bio jučer probao i nije pomoglo. probao sam i deinstalirati pretty url samo problem je što sam ga instalirao ručno i to staru verziju, sada nemam praser stare verzije da ga uninstaliram  :(

a verzija koju imam je 1.0RC

Dzonny

A da nemaš u .htaccess fajlu nešto što redirektuje te forume? Pogledaj tamo.
I pitaj takodje za savet u support temi ovog moda.

rocknroller

Quote from: Dzonny on November 21, 2010, 08:05:06 AM
A da nemaš u .htaccess fajlu nešto što redirektuje te forume? Pogledaj tamo.
I pitaj takodje za savet u support temi ovog moda.

u .htaccess mogu promijeniti taj folder samo tada treba i u bazi. pitao sam u support temi samo nisam još dobio odgovor, strpit ću se da vidimo što će oni odgovoriti.

rocknroller

#6
Rješio sam, našao sam u bazi. ovako sam rješio:

u tablici smf_settings sam našao varijablu pretty_root_url i tamo sam promjenio i poslje toga pokrenuo maintenance tasks pretty url-a i rješio sam problem.


hvala što ste uključili  :)

Masterd

Quote from: rocknroller on November 21, 2010, 08:49:32 AM
Rješio sam, našao sam u bazi. ovako sam rješio:

u tablici smf_settings sam našao varijablu pretty_root_url i tamo sam promjenio i poslje toga pokrenuo maintenance tasks pretty url-a i rješio sam problem.


hvala što ste uključili  :)

Upravo zbog toga sam ti i naglasio da obrišeš tablice u bazi, jer nisam znao u kojoj se točno čuva taj podatak.

rocknroller

Quote from: Masterd on November 21, 2010, 12:01:50 PM
Quote from: rocknroller on November 21, 2010, 08:49:32 AM
Rješio sam, našao sam u bazi. ovako sam rješio:

u tablici smf_settings sam našao varijablu pretty_root_url i tamo sam promjenio i poslje toga pokrenuo maintenance tasks pretty url-a i rješio sam problem.


hvala što ste uključili  :)

da ali vidi u kojoj tablici je bio podatak. smf_settings

Upravo zbog toga sam ti i naglasio da obrišeš tablice u bazi, jer nisam znao u kojoj se točno čuva taj podatak.

Advertisement: