Najbrže uplodovanje baze sa Google Chrome-om

Started by rajt, November 22, 2010, 06:12:48 AM

Previous topic - Next topic

rajt

Povremeno koristim Chrome a u principu IE. Ali primetio sam za Chrome daleko brže uploaduje bazu od IE. Neznam dali ima u sbi neki kompresor ili koji je razlog ali primetio sam da je tako.

Masterd

Općenito su svi browseri brži od IE- a. Kakve ovo ima veze sa SMF- om?

rajt

Pa ako imaš SMF. Povremeno izvaličiš bazu na računar i po potrebi je upladuješ jeli tako ... he he he.

Mad a nemora sam za SMF može i za druge he he he ... onda nema veze sa SMF  ako je u pitanju recimo Jomla.

Cola-Coca

Malo djete u kolicima zna da je IE najgori Browser koji postoji i sto je najgore sto nije besplatan.

Chrome koristim ima 3 godine i prakticki neznam navigavat internetom bez njega. Naravno da je brzi u svemu ama bas svemu.
I LOVE SMF

rajt

#4
Bojim se da me niste razumeli pa da malo pojasnim. Ne tvrdim da je jedan ili drugi brower bolji ili lošiji.

Bazu ja upladujem sa ekstenzijom "xxxxxx_smf.sql" Kao takva kada bi se zapakovala i do 6 puta je manja. Ali u tom slučaju bar kod mene server je neraspakuje ili ja neznam drugačije.  Dakle upladujem npr "xxxxxx_smf.sql"  sa IE i treba mi mnogo više vremena da se učita a sa  Google Chrome je to možda čak za tih 6 puta brže to jest kraće.. Zato sam pomislijo da Google Chrome u sebi ima neki kompresor koji tu stvar bolje odradjuje od IE.

Ovo nevaži za kompresovane fajlove koji se uploaduju u recimo u rar datotekama. Nemože brovser povećati internet brzinu logično već je stvar upristupu u ovom slučaju nekompresovanim fajlovima.


to je sve sto sam hteo reći.

Dzonny

Prvi put čujem da Google Chrome ima tu moć komresovanja, ali bez obzira, to koji ćete browser koristiti je individualna stvar, i nema veze sa smfom.

Advertisement: