SMF SB

Started by fir3xpl, November 23, 2010, 01:02:19 PM

Previous topic - Next topic

fir3xpl

Witam mam problem z zainstalowaniem Shoutboxa. Tzn skąd go pobrać i jak zainstalować?? MAm wersje 1.1.1

Nolt

Zaktualizuj skrypt do 1.1.12 to pierwsza rzecz, a SB znajdziesz w dziale Custom/Mods

impreza

Z tego i tak się nie korzysta. Na początku może. I także ostrzegam bo często te dodatki mają liczne problemy i rozwalają strony. Portale i własnie to co chcesz najczęściej coś się psuje.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

fir3xpl

Quote from: Nolt on November 24, 2010, 05:11:54 AM
Zaktualizuj skrypt do 1.1.12 to pierwsza rzecz, a SB znajdziesz w dziale Custom/Mods

Wrsja zmieniona , a teraz pobrany SB jest stąd http://poligon.ricoroco.com/fora/smf/index.php?topic=315.0 [nofollow] ale jak go zainstalować ? ;//

impreza

Ja przykładowo zawsze to robię ręcznie a nie przez wysyłanie pakietów - na simple tutaj szukaj tego moa zainstaluj manualnie a spolszczenie wgraj do plików językowych.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

fir3xpl

Quote from: tomeh on November 24, 2010, 08:58:24 AM
Ja przykładowo zawsze to robię ręcznie a nie przez wysyłanie pakietów - na simple tutaj szukaj tego moa zainstaluj manualnie a spolszczenie wgraj do plików językowych.

Manualnie tzn ?? ;// Napisz mniej więcej krok po kroku potem dam sobie radę  :)

impreza

W modach na tej stronie poszukaj tego moda który ktoś już spolszczył i gopobrałeś.

tam wybierz instalacje ręczną aby pokazała ci kody gdzie wstawiać i podmieniaj je. A te językowe z languages wgraj takie jakie są w paczce.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

fir3xpl

Gdzie jest dokladnie ten folder ./index.php - bo nie moge znajsc odpowiedniego w ftp ; / Reszte wiem


fir3xpl

Pobrane ,ale gdzie teraz to w FTP umieścić?? ;//

Nolt

Nie, Administracja>Pakiety>Zainstaluj pakiet... i tyle

fir3xpl

Instaluej się ale jak w plikach sprawdzałem to zainstalowało się do /themes/default a ja chce do inneg -.- jak to zmienić?? Bo jak usunąłem default  i potem wrzucielm swoj folder z taka nazwa to potem theme nie chciało się zmieniać bo błąd był ;//

Nolt

Stylu default nigdy pod żadnym pozorem się nie usuwa, gdyż na jego podstawie i plikach w nim znajdujących się bazują inne te które instalujesz. Jeśli styl się nie zainstalował na Twoim zainstalowanym stylu, sprawdź przy instalacji jakie pliki zmienia. Jeśli posiadasz w swoim tylko plik index.template.php a SB zmienia go, dokonaj zmian ręcznie. Każda paczka posiada plik xyz_install.php w tym pliku odpowiednio masz opisane co i w jakim pliku zmienić.

fir3xpl

No właśnie i usunąłem ten styl default ;// Odinstalowałem SMF . Teraz ponownie próbuje go zainstalować w panelu , ale mam komunikat :

Instalacja nie może zostać zakończona:

- Nie możesz zainstalować więcej niż jednego skryptu w katalogu głównym domeny.

Więc co zrobić??  :o

Nolt

Coś popsułeś, instalowałeś poprzednio jakimś narzędziem typu autoinstaller? Jeśli tak kliknij opcje aby odinstalować skrypt, sprawdź poprzez menedżer FTP na stronie hostingowej czy aby nie zostały jakieś stare pliki.

fir3xpl

"   Typ    Czynność    Opis
1.    Wykonaj modyfikację    ./index.php    Sukces
2.    Wykonaj modyfikację    ./Sources/Subs.php    Sukces
3.    Wykonaj modyfikację    ./Sources/ManagePermissions.php    Sukces
4.    Wykonaj modyfikację    ./Themes/default/index.template.php    Sukces
5.    Wykonaj modyfikację    ./Themes/default/languages/Modifications.english.php    Sukces
6.    Wypakuj Katalog    ./Themes    
7.    Wypakuj Plik    ./Sources/Subs-Shoutbox.php    
8.    Wypakuj Plik    ./Sources/Shoutbox.php    
9.    Wypakuj Plik    ./Sources/ManageShoutbox.php    
10.    Wykonaj kod    smf-1.1.x_install.php"

Czyli tylko skonfigurować  default/index.template.php  czy coś?

Nolt

Jeśli SB ma być widoczny w innym stylu niż default to tak, w Twoim stylu edytujesz plik index.template.php

fir3xpl

#17
Dziękuje za pomoc [nofollow] :) Wszystko działa ^^

Advertisement: