News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Otkaz modova nakon updatea foruma?

Started by rade, November 13, 2010, 03:51:37 AM

Previous topic - Next topic

rade

Updateovao sam forum na verziju 1.1.12 i ubrzo video da modovi "WatermarkLight" i "Highslide Image Viewer", uz napomenu da se slike upostovane ranije vide normalno sa Highslide-om, dok logoa nema ni na jednoj slici.

Hosting kompanija je imala neke radove na serveru, tako da ne mogu sa sigurnošću da tvrdim da je otkaz modova do forumskih fajlova.

Ima li neko sličnih iskustava, saveta?
www.paluba.info
Forum o oružju i vojnim temama

Skipper.

Obriši te modove pa ih ponovo instaliraj. Verovatno ti je update poremetio nešto vezano za te modove.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Robi052

Prije upgradea trebaš deaktivirati sve modove jer ih upgrade zna pregaziti. Nakon upgradea potraži novije verzije modova koje podržavaju tvoju verziju smf-a

Dzonny

Imaš li nešto u error logu vezano za te modove?
Najbolje je da pogledaš parse tih modova, i pregledaš ručno fajlove da vidiš ima li svih kodova i da li su na svom mestu...

rade

Novost koju sam primetio... kada se slika linkuje sa nekog poslušioca, Highslide Image mod odradjuje normalno, ali kada atačment posta ide na sam server gde se hostuje forum, nastaje problem . tada dotični mod ne radi.
www.paluba.info
Forum o oružju i vojnim temama

Tomislav Stanković

I meni se dogodilo isto sa Project Snow Modom pa sam ga prilagodio za 1.1.12 i čini se da je sve u redu. Mod normalno radi, može se deinstalirati.

Možete ga downloadati hxxp:www.tomislavstankovic.com/files/Project_Snow_Mod_SMF.zip [nonactive].

leptir

Pozdrav,meni se desilo da je sve avatare korisnika obrisao,''The attachments upload directory is not writable. Your attachment or avatar cannot be saved'',dok recimo avatare sa ''udaljenih'' servera prima !!!

Robi052

Quote from: leptir on November 21, 2010, 11:35:12 AM
Pozdrav,meni se desilo da je sve avatare korisnika obrisao,''The attachments upload directory is not writable. Your attachment or avatar cannot be saved'',dok recimo avatare sa ''udaljenih'' servera prima !!!


Provjeri ovlaštenje direktorija. 755 je kod mene


Robi052


rade

Quote from: Tomislav Stanković on November 16, 2010, 06:45:31 PM
I meni se dogodilo isto sa Project Snow Modom pa sam ga prilagodio za 1.1.12 i čini se da je sve u redu. Mod normalno radi, može se deinstalirati.

Možete ga downloadati ovdje.

Kakve to ima veze sa modom o kome govorim?
www.paluba.info
Forum o oružju i vojnim temama

holodoc

Quote from: leptir on November 21, 2010, 11:35:12 AM
Pozdrav,meni se desilo da je sve avatare korisnika obrisao,''The attachments upload directory is not writable. Your attachment or avatar cannot be saved'',dok recimo avatare sa ''udaljenih'' servera prima !!!

Poruka koju dobijaš ne znači da su ti avatari obrisani već samo da SMF (tj. tačnije korisnik pod kojim radi web server na kome se nalazi SMF) nema dovoljno privilegija da vrši upis u folder avatar.

Rešenje koje je dao MojPortal je naravno u redu ali samo ako pomogne jer je konfiguracija shared web hosting servera često takva da je potrebno postaviti dozvole avatars foldera na 777 da bi upis bio omogućen.
chmod 777 avatars/

Dodeljivanje 777 dozvola na avatars/ folderu u suštini ne utiče mnogo na smanjenje sigurnosti foruma zbog toga što su svi kritični folderi u SMF-u dodatno zaštićeni sistemom za zaštitu od listanja foldera i sl.

leptir

dozvole su postavljene na 777,medjutim bez promene,nejasno je samo gde postaviti ''chmod 777 avatars/''
zahvaljujem unapred

holodoc

#13
Dozvole možeš da postaviš direktno putem FTP klijenta koji koristiš (recimo Filezilla, Total commander itd.) a kako možda najbolje objašnjava slika koju je postavio MojPortal u ovom postu http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=408937.msg2861159#msg2861159

Tvoj problem mi miriše na previše restriktivne dozvole na attachments folderu tako da ne bi bilo loše da probaš prvo da postaviš 777 dozvole na njemu.
chmod 777 attachments/

P.S. Nemoj postavljati 777 dozvole na svim fajlovima i folderima već samo na attachments i avatars folderima dok Packages, Sources i Themes folder mogu da dobiju 777 dozvolu ali samo na kratko dok instaliraš modove ili teme. Isto tako preporučljivo je da Settings.php ima 644 dozvole u toku aktivnog rada a 777 samo dok nešto bitno menjaš u globalnoj konfiguraciji foruma.

Advertisement: