News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Kako promeniti URL adresu foruma

Started by -PariS-, December 07, 2010, 07:15:53 PM

Previous topic - Next topic

-PariS-

Imam mali problem kod adrese mog foruma. Koristim verziju 1.1.12
I kada ukucam URL mog foruma naprimer : http://www.mojsajt.22web.net otvori mi ga ali otvori belu stranicu sa tekstom  Index Off i onda ispod toga pise SMF_1-1-12_Install kad kliknem na to  SMF_1-1-12_Install otvori mi se forum, i sve je ok. Sto znaci da isto prilikom otvaranja foruma da mogu da upisem i : http://www.mojsajt.22web.net/SMF_1-1-12_Install/index.php  i otvorice mi moj sajt bez problema.

Meni je glupo da mi to SMF_1-1-12_Install stoji u linku do foruma pa da pitam ovde ko zna kako to da sklonim a da mi link radi.
Inace u administracionom panelu ima opcija izmene URL sajta kada sam to bio izmenio ceo sajt mi se zezno totalno...  :P


Masterd

Prebaci sve fileove u root direktorij i podigni repair_setting

What is repair_settings.php?


-PariS-

Ok hvala ti... Sad mi se pojavio novi problem sve je do sad radilo savrseno i ok i odjednom mi se pojavi ovo kad zelim da pristupim forumu kao i drugim korisnicima :

Connection Problems

Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Do cega je to ?

Dzonny

Da li si popravio putanje u repair settings fajlu?
Da li konstantno dobijaš taj error, i ne možeš da pristupiš forumu?
Da li na serveru imaš još nešto osim foruma (neke custom stranice), i ako imaš, mogu li se one učitati?
Problem je najverovatnije zbog preopterećenosti servera, i javlja se periodično (uglavnom) na free hostovima, i trebalo bi da nestane ubrzo, ali ne mora da znači da je to to.

-PariS-


da forum mi je na free hostu... Nisam jos to poravio putanje u repair settings jer nisam imao trenutno vremena ali mislim to sutra da odradim...
Ne ne dobijam to, tacnije ovo je prvi put da sam dobio taj error...
Nemam ostale custom stranice...
To oko preopterecenosti servera jel znaci da ce mi se to opet cesto desavati ??...

Dzonny

Repair_settings moraš popraviti kako bi ti forum radio, te je najbolje da to odmah uradiš ukoliko možeš da pristupiš serveru.
U tom slučaju onda problem nije u serveru, već u pogrešnim podacima u settings fajlu, koje ćeš popraviti upravo pokretanjem fajla repair_settigns.php i popravljanjem putanja.

-PariS-

Ok, procitao sam sad ono za repair settings sto je prilozeno gore u drugom postu... U sustini sam razumeo sta je to, i kada postavim repair settings u osnovni direktorijum mog foruma ne razumem sledecu recenicu iz gore prinudjenog teksta za repair settings :
Once you have finished, remember to delete the file or else you will leave your forum vulnerable!
Sta trebam da izbrisem i odakle kad postavim repair settings u osnovni direktorijum mog foruma ?

Takodje potrazio sam po forumu ali bezuspesno sta da radim posle uploadovanja repair settingsa, kako se koristi itd. ukoliko nema objasnjenje na forumu moze mi neko pojasniti i problem iskljucivo za moj slucaj sta da radim  ?

P.S : i dalje mi pokazuje istu gresku prilikom pristupa forumu :
Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Dzonny

Kada uploaduješ fajl, ideš na www.tvojforum.com/repair_settings.php i tu popuniš sva polja sa validnim podacima.
Nakon toga sačuvaš izmene i vidiš da li ti onda forum radi.
Ako radi, izbrišeš fajl repair_settings.php sa servera, kako ne bi neko drugi mogao da ti menja podešavanja.

-PariS-

#8
Ok, e sad sam krenuo da se prijavim na moj FTP i pravilno ukucao Sifru i username, i ranije sam se isto tako logovao i sve je bilo u redu, medjutim sad nece da mi se konektuje nikako....

Dzonny

Tu ti mi ne možemo pomoći, obrati se hosting provajderu.

-PariS-

Uspeo sam da uploadujem repair settings  preko cpanela usao sam u upravljac datotekama i postavio ga...
E sad kad otvorim repair settings unutra ima sve i svasta a ja to bas i ne razumem sta trebam i kako da izmenim...

Dzonny

Tu ti opet mi ne možemo puno pomoći.
Pročitaj upustvo i popuni podatke tako da budu validni, da bi forum mogao da se konektuje na bazu.
http://www.samo-opusteno.info/forum/web-razvoj/(smf)-repair_settings-php-sta-je-i-cemu-sluzi/

-PariS-


Hvala na pomoci, problem je resen, forum radi, a takodje popravio sam i URL...  ;)

Imam jos jedno pitanje kako da dodam baner nekog drugog sajta ili foruma na moj forum ?


Dzonny

Možeš ručnim postavljanjem koda u template, ili korišćenjem nekog moda kao npr "ad menagement" mod, ili "global header and footer"...

-PariS-

Ok hvala reseno i to...
Pitanje za chat, koristio sam pretragu i trazio na googlu medjutim nisam nasao chat za verziju SMF 1.1.12 ako moze link za download ako ima chat za tu verziju (neki po tebi od boljih) i kratko uputstvo za instalaciju ?...


-PariS-

Ok uradio sam sve po ovom postupku medjutim kada hocu da pokrenem fajl table_1.1.X.php u mom browseru pisem mojsajt.com/tables_1.1.X.php ili umesto tog X moju verziju tj 12 ??.... Probao sam i jedno i drugo i fajl nece da mi se pokrene...
Kada ukucam mojsajt.com/tables_1.1.X.php meni izadje sledece obavestenje :

No database selected
Datoteka: /home/vol7/byethost15.com/b16_7954826/mojsajt.22web.net/htdocs/Tables_1.1.X.php
Linija: 12

Kada udjem u fajl Tables_1.1.X.php i pogledam linija 12 je sledeci kod :

Quotedb_query("DROP TABLE IF EXISTS ajax_chat_online", __FILE__, __LINE__);


Takodje kad idem na pocetnu stranicu mog foruma pojavi mi se ovo ispod menija :

Table 'b16_7954826_smf.smf_b16_7954826_smfajaxchat_online' doesn't exist
Datoteka: /home/vol7/byethost15.com/b16_7954826/mojsajt.22web.net/htdocs/Sources/Load.php
Linija: 2244

Kada pogledam u fajlu Load.php liniju 2244 to je ovo :

Quote", __FILE__, __LINE__);


Do cega je greska, mislim da sam sve ispravno odradio sto se tice datog uputstva osim ako nema nesto dodatno sto trebam da uradim za moj slucaj ?



Dzonny

Nisu ti odredjene promene u bazi.
Dakle u modulu, kad skineš sa sajta, imaš izmedju ostalih i fajl Tables_1.1.X.php.
Uploaduješ ga u root foruma, pa pomoću brosera odeš na www.tvojforum.com/Tables_1.1.X.php
Ukoliko tu ne dobiješ neki error onda bi trebalo da je dobro.
Onda pogledaš da li kada učitaš forum i dalje dobijaš neki error.

Inače, koju temu koristiš?
Da li si ručno dodao kodove i u tvoju temu?

-PariS-

Kada uploadujem Tables_1.1.X.php  pokrenem na ovaj nacin : www.mojforum.com/Tables_1.1.X.php i izadje mi sledece obavestenje :

No database selected
Datoteka: /home/vol7/byethost15.com/b16_7954826/mojsajt.22web.net/htdocs/Tables_1.1.X.php
Linija: 12

Ne koristim default temu, koristim Reference12, mozda je zbog toga greska posto sam ja ove kodove menjao po uputstvu za default temu i tu sam ih i promenio samo u default temi, umesto da sam promenio i za temu koju koristim... Znaci greska je u tome ??


Dzonny

A kako bi bilo da ostaviš i url do foruma da vidimo o čemu se radi?
Uloguj se u phpMyAdmin i pogledaj da li je kreirana tabela "smfajaxchat" ili već tako nekako, bitno je da ima "ajax chat" u naslovu.
Ako jeste, očisti je i dropuj, pa ponovo pokreni Tables_1.1.X.php.

Ovaj problem je konkretno vezan za bazu, a to sa temom ćeš svakako morati da rešiš, ali to ne uzrokuje grešku koju dobijaš sada, tako da ostavi to za posle.

-PariS-


Evo url do foruma : http://balkan-forum.22web.net
Samo sto sad ne mozes nista videti jer sam malopre izbrisao kodove koje sam dodao po uputstvu... Mada mi je ostalo sve instalirano sto se tice ajax chat-a....

Kada udjem u bazu i pogledam da li ima ta tabela u nazivu sa smfajaxchat ili slicno, takva tabela ne postoji... Osim ako je nema iz razloga sto sam kodove sklonio (da bi mi forum bio dostupan) ali sam ostavio instaliran ajax chat i tables_1.1.X (a kodove ako treba mogu opet prepraviti)...

Advertisement: