Par pitanja oko dodataka za SMF

Started by -PariS-, December 15, 2010, 02:57:38 PM

Previous topic - Next topic

-PariS-

Da li postiji sledeci mod ili mogucnost da se nesto tako napravi na forumu :

Da dodam opciju koju ce svaki korisnik imati ispod profila slike tamo gde pise ukupan broj poruka... Primer :

Poruke : 253
Novac : 185.00 $

Opis : Ovo Novac bi trebalo da bude ta nova opcija. Svaki korisnik bi to imao ispod profil slike i informacija o ukupnom broju poruka.
A ja kao admin u admin panelu bi imao opciju uredjivanja da odredim naprimer da svaka tema koju korisnik otvori za nju dobije 30 $ a za svaki post 15 $ .... I to bi se automatski ubrajalo u informacije Novac : kada otvore novu temu ili napisu poruku.
U sustini to je isto kao i opcija Poruke gde se zbrajaju poruke i prikazuje ispod profila korisnika.
Takodje uz to da imaju opcije gde korisnik moze drugom korisniku taj novac da prenese naprimer klikne na profil drugog korisnika i ima opciju da mu posalje koliko god hoce svog novca ukoliko zeli...

;D



Cola-Coca

Ja mislim da postoji jedan mod za to neznam kako se zove ... ahhh mislim da je ovaj:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=65
I LOVE SMF

-PariS-

Hvala to je to... :)
Samo postoji malo veci problem... Mod radi samo na default temi, procitao sam uputstva za taj mod i vidim da prvo trebam tamo njima da posaljem koju temu koristim i link za download te teme, da bi dobio uputstvo kako bi taj mod radio u toj temi koju ja koristim, onda moram da promenim kod u display template da bi mi se dugme za novac pokazalo u toj temi, pa onda instalirati i izmeniti dalje po uputstvu....
Stvar je sto ja nemam pojma nista od toga sto se tice toga od cega poceti (znam instalirati po uputstvu za default temu), pa ako je neko raspolozen da odvoji malo vremena i da mi da ovde uputstvo za instalaciju ovog moda, a ja cu vam dati informacije :

Koristim SMF verziju 1.1.12
Tema je : Carbon
Link za download teme : http://www.mediafire.com/?71j0no97904vpw3

Ko je strucnjak po pitanju ovoga ako moze neka mi pomogne na bilo koji nacin... :)


Dzonny

Svaki mod je napravljen da radi samo na default temi (za smf 1.1.x), a za custom teme moraš ručno instalirati.
Prouči ovo upustvo i biće ti jasno:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=356859.0

-PariS-

Ok hvala...
Imam pitanje u vezi chata, napravio sam nalog na Cbox i dobio upute, tj kod koji trebam da ubacim, predpostavljam da on ide u index.template.php od teme koje koristim, zelim da mi se chat nalazi na dnu foruma ali iznad Statistika foruma. Moze pomoc ispod kog koda trebam da ga stavim da  bi se tu nalazio.... ??


Dzonny

Probaj iznad ovog koda:
// Show the "Powered by" and "Valid" logos, as well as the copyright. Remember, the copyright must be somewhere!

Ako je html kod upitanju, stavi echo' pa onda html kod i na kraju naravno ';
Ne zaboravi da ako imaš apostrof u kodu, moraš ga zatvoriti kosom crtom.

-PariS-


// Show the "Powered by" and "Valid" logos, as well as the copyright. Remember, the copyright must be somewhere!

Nemam taj tekst u index.template.php za temu koju koristim (Carbon)... Isprobavao sam malo sam da stavljam mada nikako da ubodem na pravo mesto...

Kada stavim ispod ovog koda :

echo '
<td class="', $direction == 'top' ? 'main' : 'mirror', 'tab_' , $context['right_to_left'] ? 'last' : 'first' , '">&nbsp;</td>


Kod koji sam dobio za chat ovaj :
<!-- BEGIN CBOX - www.cbox.ws - v001 -->
<div id="cboxdiv" style="text-align: center; line-height: 0">
<div><iframe frameborder="0" width="400" height="205" src="http://www2.cbox.ws/box/?boxid=2208669&amp;boxtag=wq6zr5&amp;sec=main" marginheight="2" marginwidth="2" scrolling="auto" allowtransparency="yes" name="cboxmain" style="border:#000000 1px solid;" id="cboxmain"></iframe></div>
<div><iframe frameborder="0" width="400" height="75" src="http://www2.cbox.ws/box/?boxid=2208669&amp;boxtag=wq6zr5&amp;sec=form" marginheight="2" marginwidth="2" scrolling="no" allowtransparency="yes" name="cboxform" style="border:#000000 1px solid;border-top:0px" id="cboxform"></iframe></div>
</div>
<!-- END CBOX -->


Onda mi se pojavi na dnu tamo gde sam i hteo da mi bude, samo nije na centru vec je previse udesno otisao....
Evo kako izgleda :  http://img810.imageshack.us/img810/8194/chat1h.png

Na slici sam oznacio crvenom bojom gde zelim da postavim ove opcije kako bi lepse izgledalo jer su tacnije tako i bile dok nisam chat postavio tu a takodje i chat na sredini da bude....

A onda se javlja jos jedan problem u bilo koji podforum kad udjem chat mi se pojavi iznad i ispod tema koje sam postavio u tom podforumu.
Evo kako izgleda to bez chata (kada udjem u podforum Pravila) :
http://img72.imageshack.us/img72/8391/chat3y.png

a evo kad postavim chat :
http://img715.imageshack.us/img715/2690/chat2.png
sto se tice toga to zelim da otklonim sto znaci da zelim da mi se taj chat pojavi samo kad korisnik dodje na pocetnu stranicu foruma a ne i kad udje u bilo koji podforum...

Kako da resim problem ?...  ;D




Dzonny

BoardIndex.template.php, nadji:

// Here's where the "Info Center" starts...
echo '<br />

I posle toga dodaj kod koji imaš za chat, pa javi da li je dobro.


-PariS-

#8
Hvala ti, radi i sve je tacno onako kako sam na slici pokazao da zelim da bude  ;)

Edit :

Primetio sam jednu manu, a ne zelim da mi tako bude... Kod chata svako moze da ga vidi i ko nije registrovan pa i poruke na njemu, kako da zabranim neregistovanim korisnicima da vide chat ili barem poruke na njemu... ??

Skipper.

Jesi pogledao možeš li u dozvolama da to zabraniš?
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

-PariS-

Jesam, mogao bi ali kad bi imao Premium opcije tj kada bi platio za full chat sa svim opcijama u admin panelu...
Mada mislim da se to moze uraditi i rucno ubacivanjem nekog koda, samo kako ?  ;D

Dzonny


if($context['user']['is_logged'])
echo '
kod koji vide samo registrovani članovi...

-PariS-

Ok hvala...

Jos jedno pitanje : Kako da namestim da gosti mogu kad posete pocetnu stranicu foruma da vide Kategorije foruma kao i podforume koji se nalaze u njima i naravno teme u podforumima, ali da ne vide slike i linkove u temama kad ih otvore... ??

Imam opciju u admin panelu medjutim samo da ukljucim vidljivost tema kategorija i podforuma gostima ili da zabranim ali nema opcija da zabranim vidljivost slika i linkova u temema sto zelim ??...

Dzonny


-PariS-

Mislis kad ovako oznacim nesto u postu : [Hide] Sadrzaj koji zelim da sakrijem od gostiju [/Hide]

Probao sam i ne sakriva se od gostiju...

A da li ima neki Mod ili mogucnost da se napravi ta opcija za sve korisnike foruma, kad udju da napisu post ili otvore novu temu da imaju opciju Hide kao sto imaju opciju bold slova, promena boje itd i kad stave nesto izmedju Hide taga da se to sakije samo od gostiju.... ??

Dzonny

Da, upravo, moraš da istaliraš hide tag special, kako bi ti radio taj tag.

-PariS-


Nasao sam ga :


Compatible With: 1.0.10, 1.1, 1.1.1, 1.1.2, 1.1.3, 1.1.4, 1.1.5, 1.1.6, 1.1.7, 1.1.8, 1.1.9, 1.1.10, 1.1.11,
2.0 Beta 3 Public, 2.0 Beta 4, 2.0 RC1, 2.0 RC1-1, 2.0 RC1.2, 2.0 RC2, 2.0 RC3

Ja koristim verziju 1.1.12 upravo koje nema ovde gore navedene ? I koji god mod od ponudjenih da izaberem za 1.1.12 i stisnem Pars za objasnjenje instalacije javi mi da nema za tu verziju...

Nije valjda da ne mogu da ga instaliram na 1.1.12 verziju foruma i ako mogu moze li link ka objasnjenju i linku za download ovog moda za tu verziju ??  :)


Dzonny

Pogledaj parse za 1.1.11 i uradi instalaciju kao da imaš tu verziju, jer mod radi i na 1.1.12, samo nije update-ovan.

Masterd

#18
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2113

EDIT: Moja pogreška. Mod nije prilagođen za SMF 1.1.12.

-PariS-

#19
Instalirao sam rucno mod Hide tag special po uputstvu za verziju 1.1.11 kao sto si rekao dzonny, e sad hide tag mi radi sakriva od gostiju sve sto stavim u hide tag medjutim kad nesto stavim u hide tag to prekrije i nista ne prikaze kao da u postu nema nista, a ja zelim da pise naprimer uokvireno Da bi ste videli ovaj sadrzaj morate se registrovati. Kako to da namestim predpostavljam u admin panelu udjem u Poruke i Teme pa u opciju koja mi se dodala za Hide tag ??
Medjutim sad mi i tu javlja gresku kad udjem u Admin panel pa pokusam da udjem u  opciju Poruke i Teme da bi dosao do podesavana za hide tag u admin panelu izadje mi sledeca greska :

Грешка сервера.

Веб сајт је наишао на грешку при преузимању адресе http://balkanforum.tk/index.php?action=postsettings. Можда је неактивна због одржавања или је погрешно конфигурисана.

Javlja gresku u posts settings kao sto kaze ovo obavestenje mada posts settings nisam ni dirao jer u uputstvu za instaliranje hide taga se ni ne spominje nista za posts settings...
Do cega bi moglo biti ??

Dzonny

Nisi dobro neki kod postavio za taj mod.
Koju si verziju moda instalirao?

Pogledaj kod za Admin.template.php, možda ti je nešto promaklo tu?

-PariS-

#21
Instalirao sam ovu verziju moda :
HideTagSpecial185Fix.zip
Za verziju 1.1.11, a ja koristim 1.1.12

Provericu jos jednom kod za Admin.template.php pa ti javim ovde za 5 min... Ovo mi je hitno da ispravim, i uzgred hvala na pomoci  ;)

Edit :

Proverio sam opet admin.template.php i nece opet isto javlja... ?



▓▒RapidBelgrade▒▓

jel koristis default temu ili custom?   

jesi inst. mod rucno ili automatski? 

da li ti mod radi bez tih gresaka u default temi? 



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

-PariS-

ne koristim default temu, koristim Carbon temu...
Instalirao sam ga rucno...
Mod ne pravi nikakve greske osim ovoga sto sam naveo gore a to je da ne mogu da udjem u opciju Poruke i teme gde mi je opcija za podesavanje hide moda...
Probao sam i na default temi i istu gresku prijavljuje tj nece da udje u opciju Poruke i Teme...

???


▓▒RapidBelgrade▒▓

hmm   da nisi fulao verziju moda sa verzijom tvog foruma cim ti na default temi pravi problem? 




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

-PariS-

pa jesam... hehe  :D
Ja koristim verziju 1.1.12 a pise da mod nije podrzan na njoj, mada dzonny mi je rekao da mod radi i na 1.1.12 pa da instaliram tako sto cu oznaciti 1.1.11 verziju i kliknuti parse pa instalirati rucno po tom uputstvu...
To sam i uradio i hide tag mi radi samo sto ne mogu da udjem u opciju Poruke i Teme ...

▓▒RapidBelgrade▒▓

 jel imas da vratis stari Admin.template.php pa onda da ponovo odradis rucno taj fajl ....



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

-PariS-


Imam, i to sam vec probao, i ne radi...

Ima li jos neko bilo kakvo resenje za ovo ? jer mi je hitno da sto pre ovo resim...  ???

-PariS-


Malo da refresujem temu, ima li neko resenje za gore navedeni problem oko Hide Taga... ?  ???

Dzonny

Najbolje je da proveriš onda sve kodove tog moda, jer jedino tako možeš pronaći grešku. Jeste veliki posao, ali to je jedini siguran način, da ne nagadjamo sad gde je greška.

Advertisement: