Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

holodoc

Quote from: steven80 on May 10, 2012, 09:07:01 AM
Pitam se samo koji jezik je komercijalniji  ? ;)
English ili Kli

Nije poenta u komercijalizaciji nego u učenju nečeg novog i drugačijeg. Ja od "zemaljskih" jezika znam engleski, nemački i francuski ali mi je i dalje veoma interesantno kada naletim na nekoga ko zna klingonski (najviše online doduše) i sa kim mogu da se porazgovaram a da ostali razmišljaju da okrenu najbližu psihijatrijsku ustanovu :)

Cola-Coca

Quote from: holodoc on May 10, 2012, 09:17:12 AM
Quote from: steven80 on May 10, 2012, 09:07:01 AM
Pitam se samo koji jezik je komercijalniji  ? ;)
English ili Kli

Nije poenta u komercijalizaciji nego u učenju nečeg novog i drugačijeg. Ja od "zemaljskih" jezika znam engleski, nemački i francuski ali mi je i dalje veoma interesantno kada naletim na nekoga ko zna klingonski (najviše online doduše) i sa kim mogu da se porazgovaram a da ostali razmišljaju da okrenu najbližu psihijatrijsku ustanovu :)

Sve je to super samo sto ja nemam vremena da ucim neki jezik kojeg zna da govori 0.002% stanovnistva na zemlji. Da imam vremena nebi ga ucio jer me neprivlaci niti vidim koje koristi od njega. Prije bi isao da ucim Bugarski, Makedonski, Albanski nego Klingonski jezil a vjerujem da bi imao vise koristi od ta tri nego od Kli jezika.
I LOVE SMF

Cola-Coca

dodje pacijent kod doktora i kaze:
-doktore suzi mi oko
i doktor mu suzi oko   ;D ;D ;D
I LOVE SMF

SimpleGost

www.namesilo.com
Mnogo jeftini domeni 8.99$ dolara, podrzavaju moneybookers.
1.99% provizija oko 15 dinara...
:)
Tu transferujem domen sledeće godine tj. pri kraju ove.
Internetbs.net je preskup.
oni uzimaju 8.99 za registraciju a 9.38 za obnovu

Cola-Coca

Quote from: InternetFazoni on May 12, 2012, 01:46:52 PM
www.namesilo.com
Mnogo jeftini domeni 8.99$ dolara, podrzavaju moneybookers.
1.99% provizija oko 15 dinara...
:)
Tu transferujem domen sledeće godine tj. pri kraju ove.
Internetbs.net je preskup.
oni uzimaju 8.99 za registraciju a 9.38 za obnovu

Kad se tice domene tu me neinteresuje hocu li izgubit 2-3 Dolara ili ne godisnje.
Zna se ili godaddy ili namecheap  najpouzdanija su to 2 resellera za domene. Nezanima me niti domaci hosting provejdori niti domaci reselleri.
I LOVE SMF

SimpleGost

Quote from: steven80 on May 12, 2012, 04:05:27 PM
Quote from: InternetFazoni on May 12, 2012, 01:46:52 PM
www.namesilo.com
Mnogo jeftini domeni 8.99$ dolara, podrzavaju moneybookers.
1.99% provizija oko 15 dinara...
:)
Tu transferujem domen sledeće godine tj. pri kraju ove.
Internetbs.net je preskup.
oni uzimaju 8.99 za registraciju a 9.38 za obnovu

Kad se tice domene tu me neinteresuje hocu li izgubit 2-3 Dolara ili ne godisnje.
Zna se ili godaddy ili namecheap  najpouzdanija su to 2 resellera za domene. Nezanima me niti domaci hosting provejdori niti domaci reselleri.

Ovo nije domaci i nije vec Akreditovani registrar od strane ICAAN...
Godaddy DERE

SimpleGost

Sad  gledam godaddy za transfer domena... jbt ovi non sto neke promocije i povoljni su :D

Skipper.

GoDaddy stalno ima promocija, mislim da nema perioda kada nemaju neke kupone za popust. Ipak meni je Namecheap najbolji.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

SimpleGost

#5188
Quote from: Skipper. on May 12, 2012, 04:38:19 PM
GoDaddy stalno ima promocija, mislim da nema perioda kada nemaju neke kupone za popust. Ipak meni je Namecheap najbolji.

Namesilo... nista mu ne fali

Zuća

godaddy je oduvek bio sam vrh...ko zna koliko miliona registrovanih domena imaju...jednostavno ljudi mlate pare....
ja sam oduvek kod njih samo registrovao domen...nekako su mi najsigurniji

Cola-Coca

Quote from: Zuća on May 12, 2012, 05:18:02 PM
godaddy je oduvek bio sam vrh...ko zna koliko miliona registrovanih domena imaju...jednostavno ljudi mlate pare....
ja sam oduvek kod njih samo registrovao domen...nekako su mi najsigurniji

Tocno tako ja isto radi toga imam ili kod Godaddy ili namecheap. Ostali me neinteresiraju pa bilo da su jeftiniji i za 5$ godisnje.
I LOVE SMF

Zuća

nakon ovog veceg update-a phpmyadmina ,kako radite backup na "Quick" ili na "Custom" pa posle po starom obelezavate sta treba ?

SimpleGost

http://www.whmcs.com/members/verifydomain.php

http://www.prodhostingsrbija.net/billing/

ProdHosting koristi nulled WHMCS, da li su oni normalni, koliki je to rizik.
Neko ih prijavi, i posle ode ceo server, svi korisnici, svim domeni.
Svašta...
Koji kreteni.
Džoni u lepo si se kolo uhvatio.
Kod mene je sve legalno www.hosting022.com
Kod njih mi je server, sve im je leglano, whmcs, cPanel...
Ustvari ja nemam veze sa njihovim cPanelom pošto imam samo VPS kod njih.
Nego samo kažem.
A Domen mi je kod namesilo.com
Hetzner nije hteo da mi da server bez pasoša...

Dzonny

/billing/ nije domen.
Domen je prodhostingsrbija.net

1. Prestani da me povezuješ sa spomenutim, nisam ja vlasnik te hosting kompanije
2. Moja stvar sa kim se hvatam u kolo, ali kad smo već kod toga nisam se uhvatio sa bilo kim.
3. Na sajtu koji si spomenuo možeš poslati prijavu, mada je domen prodhostinga "zelen"
4. Poseti prodhosting kompaniju na adresi koju možeš naći na njihovom sajtu, te se tamo raspitaj za sve što te zanima. To je registrovana firma, imaju svoje prostorije i zaposlene ljude, nisu grupa tinejdžera koji tripuju da su baje ako otvore sajt sa "hosting" u imenu domena i preprodaju neke smešne pakete.
5. Shvatili smo da si iščitao dokumentaciju o cPanelu i savladao osnove administracije servera, sada možeš da prestaneš sa ganjanjem grešaka ostalih ljudi, te prozivanja istih ovde. Just for the record, ni za deset godina ne možeš prići nekim ljudima, a nisu svi baš toliko ludi koliko ti misliš da jesu. Zaključak: Nisi popio svu pamet sveta.

ETA: Šta je čudno u tome što ti jedna velika kompanija traži dokument za dokazivanje identiteta pre nego što ti proda nešto? Odavno viđena praksa koja se već godina sprovodi i na nekim domaćim sajtovima a ne samo stranim.

QuoteUstvari ja nemam veze sa njihovim cPanelom pošto imam samo VPS kod njih.
Nego samo kažem.
Primili k' znanju.

Peace.

Venera

Quote from: InternetFazoni on May 14, 2012, 08:25:01 AM
http://www.whmcs.com/members/verifydomain.php

http://www.prodhostingsrbija.net/billing/

ProdHosting koristi nulled WHMCS, da li su oni normalni, koliki je to rizik.
Neko ih prijavi, i posle ode ceo server, svi korisnici, svim domeni.
Svašta...
Koji kreteni.
Džoni u lepo si se kolo uhvatio.
Kod mene je sve legalno www.hosting022.com
Kod njih mi je server, sve im je leglano, whmcs, cPanel...
Ustvari ja nemam veze sa njihovim cPanelom pošto imam samo VPS kod njih.
Nego samo kažem.
A Domen mi je kod namesilo.com
Hetzner nije hteo da mi da server bez pasoša...

Idi bre @internet fazoni, zar moraš na napljuješ sve okolo da bi reklamirao svoje.  :) :) :)

Teško da ti je ovaj način dobra reklama kod kolega.  ;)

Zuća

ozbiljno ,poceo si dosta da zamaras ljude ovde s tvojim glupostima...
uostalom ja sam kod njih imao zakupljen host 1 god i mogu reci da su odlicni...i da nisu nikakva klincurija koja zakupi reseller i posle preprodaje

@tema nek mi odg neko na pitanje koja sam postavio u proslom odgovoru

Dzonny

Quote from: Zuća on May 14, 2012, 07:38:06 AM
nakon ovog veceg update-a phpmyadmina ,kako radite backup na "Quick" ili na "Custom" pa posle po starom obelezavate sta treba ?
Quick bi trebao da odradi posao, a ako ti treba više opcija (tipa ako planiraš da importuješ u već postojeću bazu sa tabelama) onda idi na custom.

holodoc

@InternetFazoni
Čisto da te informišem da si unosom tog domena u formu automatski pokrenuo proces kod WHMCS-a koji će uskoro na administrativnu email adresu domena poslati email sa upozorenjem da se WHMCS izgasi ;) Ponudiće i opciju kupovine WHMCS-a a ako vlasnici domena odbiju WHMCS šalje zahtev provajderu koji je vlasnik hosting naloga za taj domen (to je obično isti provajder koji je izdao reseller nalog) od kojeg traže da se nalog ukine. U 99,9% slučajeva provajderi na takve zahteve reaguju ukidanjem naloga.

Ono ja sam apsolutni protivnik piraterije ali ipak treba da se držite principa lolajne konkurencije i gledate kako da unapredite sopstveni posao a ne oštetite tuđi ;)

Quote from: InternetFazoni on May 14, 2012, 08:25:01 AMHetzner nije hteo da mi da server bez pasoša...

Za Hetzner-a ti nije potreban pasoš nego svojeručno potpisan ugovor koji ti pošalju email adresom a koji ti treba da pošalješ nazad faksom direktno njihovoj kancelariji. Isto važi i za sve ostale nemačke provajdere.

@Žuća
Zavisi šta hoćeš da eksportuješ. Ako hoćeš celu bazu/tabelu "Quick" je ok. U "Custom" je sada samo nabacano ono što je pre stajalo od dodatnih opcija. Ako hoćeš određeni opseg recorda onda ti je "Custom" neophodan.

Skipper.

Quote from: InternetFazoni on May 14, 2012, 08:25:01 AM
http://www.whmcs.com/members/verifydomain.php

http://www.prodhostingsrbija.net/billing/

ProdHosting koristi nulled WHMCS, da li su oni normalni, koliki je to rizik.
Neko ih prijavi, i posle ode ceo server, svi korisnici, svim domeni.
Svašta...
Koji kreteni.
Džoni u lepo si se kolo uhvatio.
Kod mene je sve legalno www.hosting022.com
Kod njih mi je server, sve im je leglano, whmcs, cPanel...
Ustvari ja nemam veze sa njihovim cPanelom pošto imam samo VPS kod njih.
Nego samo kažem.
A Domen mi je kod namesilo.com
Hetzner nije hteo da mi da server bez pasoša...
Smaraš više sa hostom tvog rođaka. Mada verujem da te nije Željko na to nagovarao.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

SimpleGost

#5199
Quote from: Skipper. on May 14, 2012, 01:37:25 PM
Quote from: InternetFazoni on May 14, 2012, 08:25:01 AM
http://www.whmcs.com/members/verifydomain.php

http://www.prodhostingsrbija.net/billing/

ProdHosting koristi nulled WHMCS, da li su oni normalni, koliki je to rizik.
Neko ih prijavi, i posle ode ceo server, svi korisnici, svim domeni.
Svašta...
Koji kreteni.
Džoni u lepo si se kolo uhvatio.
Kod mene je sve legalno www.hosting022.com
Kod njih mi je server, sve im je leglano, whmcs, cPanel...
Ustvari ja nemam veze sa njihovim cPanelom pošto imam samo VPS kod njih.
Nego samo kažem.
A Domen mi je kod namesilo.com
Hetzner nije hteo da mi da server bez pasoša...
Smaraš više sa hostom tvog rođaka. Mada verujem da te nije Željko na to nagovarao.

Samo navodim primer, i ne mogu verovat po kojim sam rizikom bio kada sam bio kod njih...
I pogrešio sam imaju dva domena...
www.prodhosting.net
a whmcs je na www.prodhostingsrbija.net/billing
a ja sam proveravao www.prodhosting.net ...
koja sam ja budala :D
Nije nulled, okey je.
Validni su, čekirao sam sada www.prodhostingsrbija.net :)
I nije mi rođak sam sam fasciniran kako taj čovek radi i koliko ima znanja...
Ima preko 1500 klijenata za 3 godine.
Igrom slučaja se prezivamo isto, on je iz Inđije  a ja iz Užica...
Nemamo veze ikake jbt :P
Da imamo ja bih se hvalio time lol

Advertisement: