Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

Maxion7

Stranica je napravljena za 1.363 sekundi sa 134 upita.

I mene ovo zanima.. :S

Cola-Coca

Quote from: Maxion7 on January 04, 2011, 07:33:53 PM
Stranica je napravljena za 1.363 sekundi sa 134 upita.

I mene ovo zanima.. :S

Meni je ovako:

Page created in 0.318 seconds with 25 queries.

Samo mi nisu jasni upiti na sto se to odnosi tocno u mom slucaju imam 25 upita ? ? ?  ???
I LOVE SMF

Founder 2008

Kod mene...
Stranica učitana za 0.058 sekundi sa 10 upita.

Quote from: steven80 on January 05, 2011, 08:27:56 AM
Samo mi nisu jasni upiti na sto se to odnosi tocno u mom slucaju imam 25 upita ? ? ?  ???
Pa broj upita u bazu foruma...

dan555

Stranica je napravljena za 0.427 sekundi sa 22 upita.

A odmah zatim:
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 22 upita.

Cola-Coca

Quote from: Čarobnjak on January 05, 2011, 08:49:10 AM
Kod mene...
Stranica učitana za 0.058 sekundi sa 10 upita.

Quote from: steven80 on January 05, 2011, 08:27:56 AM
Samo mi nisu jasni upiti na sto se to odnosi tocno u mom slucaju imam 25 upita ? ? ?  ???
Pa broj upita u bazu foruma...

Kako misli broj upita u bazi foruma ? ? ?  ???
I LOVE SMF

Maxion7

Kod mene je sporo totalno, moram nesto raditi, ne znam da li da uzmem novi host, jer ovaj ima i los WOT rating i mozda je ovo dijelom do njih... :S

Remorker

#86
Budući da je ovo dio "off topica" iskoristiti ću ga kao mjesto na kojem ću napraviti prvi post na SMF support forumu. Sa SMF platformaom rukujem već malo više od godinu dana. Upoznat sam sa njenim karakteristikama i zaista sam se uvjerio da je najbolja.

Sada sam odlučio biti neki način "supporter" na ovom forumu i pomagati ljudima koji imaju problema oko nečega što je vezano za SMF, a planiram i napisati pokoji mod.

Mislim da je sasvim dovoljno za predstavljanje. ;)

-Remorker

Cola-Coca

Quote from: remorker on January 05, 2011, 12:59:27 PM
Budući da je ovo dio "off topica" iskoristiti ću ga kao mjesto na kojem ću napraviti prvi post na SMF support forumu. Sa SMF platformaom rukujem već malo više od godinu dana. Upoznat sam sa njenim karakteristikama i zaista sam se uvjerio da je najbolja.

Sada sam odlučio biti neki način "supporter" na ovom forumu i pomagati ljudima koji imaju problema oko nečega što je vezano za SMF, a planiram i napisati pokoji mod.

Mislim da je sasvim dovoljno za predstavljanje. ;)

-remorker

... i jos da si stavio u potpis ima foruma/sajta kojeg imas bilo bi ono Super   ;)
I LOVE SMF

Remorker

#88
Quote

... i jos da si stavio u potpis ima foruma/sajta kojeg imas bilo bi ono Super   ;)

Mislim da ne bi bilo super, jer i ne želim pokazivati forume koje održavam iz dva razloga. Prvi i osnovni razlog je da su warez tematike. Drugi je taj da ja ne posta niti ne distribuiram warez materijal (barem ne više :)) i na tim forumima održavam samo tehnički dio tj. samo SMF platformu i ekipu s kojom se družim.

EDIT: P.S. - Imena foruma ionako nikada bi stavio u potpis da ne naškodim SEO optimizaciji.

-Remorker

Dzonny

Pozdrav remorker, i dobrodošao na smf zajednicu. Nadam se da ćemo se lepo družiti ovde.

1. Zašto misliš da bi postavljanje linka u potpis naškodilo optimizaciji? :o
2. Warez forumi su svejedno zabranjeni za predstavljanje.
(ovo je samo bilo skretanje pažnje, nije da ti nešto ja "branim" ili ti tobože pretim, ali moram da naglasim pošto raznih ljudi je ovde bilo koji su me napadali da se ponašam kako se ne ponašam... ) :)

Što se sql upita tiče, kod mene je:
Stranica je napravljena za 0.159 sekundi sa 13 upita. (Pretty URLs adds 0.08s, 3q)

Cola-Coca

Quote from: remorker on January 05, 2011, 01:18:59 PM
Quote

... i jos da si stavio u potpis ima foruma/sajta kojeg imas bilo bi ono Super   ;)

Mislim da ne bi bilo super, jer i ne želim pokazivati forume koje održavam iz dva razloga. Prvi i osnovni razlog je da su warez tematike. Drugi je taj da ja ne posta niti ne distribuiram warez materijal (barem ne više :)) i na tim forumima održavam samo tehnički dio tj. samo SMF platformu i ekipu s kojom se družim.

EDIT: P.S. - Imena foruma ionako nikada bi stavio u potpis da ne naškodim SEO optimizaciji.

-remorker

Ja imam forum warez tematike pa sam ovde non-stop pomazem ekipi kada nesto znam i ekipa meni pomogne kada postavim pitanje i tako druzimo se malo po malo ucimo jedni od drugih itd ...
Ti mozes ovde pisat i pomagat ljudima sve jedno dali ti postas/distribuiras warez materijale ili ne, sve jedno dali u privatnom zivotu si posten ili neposten, sve jedno dali si se digao ujutro u 5 sati ili si se digao popodne u dva ipo svejedno dali gledas xxx stvari na internetu ili ucis za doktora itd itd itd ....

Quote
EDIT: P.S. - Imena foruma ionako nikada bi stavio u potpis da ne naškodim SEO optimizaciji.

SEO Platformi ti sigurno nece odmoci moze samo pomoci  ;)
I LOVE SMF

Remorker

#91
QuoteSEO Platformi ti sigurno nece odmoci moze samo pomoci  ;)

Ovisi koje ti je tematike stranica i koliki stupanj optimizacije želiš postići. Ako ja npr. imam neki blog o "uličnim spikama" i želim se rangirati za riješ street i želim neki dobar PR. Onda mi link sa SMF neće značiti, nego samo odmoći može, iako SMF ima PR 8.

-Remorker

Dzonny

Ja te i dalje ne razumem što se optimizacije tiče.
Jeste da se ne bavim time i znam samo osnovne stvari, ali zar ti link sa bilo kakvog PR-a može smetati, a pogotovu sa PR 8, pa čak iako ti imaš veći PR?

Remorker

@Dzonny - To ti je googleov algoritam. Više ti može pomoćilink sa nekog sajta koji ima PR 3, ako je tematski povezan sa tvojim. A iako SMF forum ima PR 8, vjeruj mi, može odmoći.

Sličan efekt imaju i web katalozi poput www.hr koja ima PR7, a link sa njih ti doprinese strašno malo u konačnoj optimizaciji.

Isto tako su važni i izlazni linkovi sa tvoje stranice, ako ti imaš neki tekst gdje se govori o nečemu što ima na ovom forumu i onda to linkaš i sa ovog foruma e onda to doprinosi optimizaciji.

-Remorker

Skipper.

Quote from: Dzonny on January 04, 2011, 07:23:15 PM
Ljudi, koliko vam na forumu traje učitavanje stranice, i koliko upita imate po stranici (pogledajte index foruma)?
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.  :)
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Dzonny

Quote from: Remorker on January 05, 2011, 03:51:45 PM
@Dzonny - To ti je googleov algoritam. Više ti može pomoćilink sa nekog sajta koji ima PR 3, ako je tematski povezan sa tvojim. A iako SMF forum ima PR 8, vjeruj mi, može odmoći.

Sličan efekt imaju i web katalozi poput www.hr koja ima PR7, a link sa njih ti doprinese strašno malo u konačnoj optimizaciji.

Isto tako su važni i izlazni linkovi sa tvoje stranice, ako ti imaš neki tekst gdje se govori o nečemu što ima na ovom forumu i onda to linkaš i sa ovog foruma e onda to doprinosi optimizaciji.

-Remorker
Jasno, ali ne bih rekao da će da odmogne, u krajnjem slučaju takav link bi ti samo "malo pomogao" kako kažeš ili ne bi promenio situaciju, ali baš da odmogne ne verujem... :D


Cola-Coca

Quote
A iako SMF forum ima PR 8, vjeruj mi, može odmoći.

E tu te nerazumjem bas. Nemoze odmoc ama bas nikako samo moze pomoc a sad oceli pomoc puno ili samo malo to je druga stvar u tvom slucaju uzmimo za primjer da imas forum od "ulicnim spikama" nece ti pomoc puno jer ovde dolaze ljudi za suport SMF -a a ne za ulicne spike, a uvjek je moguce da ce naletit netko tko voli te "ulicne spike" pa ce taj vidjet tvoj link i postat aktivni clan tvog foruma/sajta. Znaci nece ti odmac samo ti moze pomoc a isto tako ti moze pomoc za pagerank od googlea. Pa zato nece se nista desit ako stavis u potpis ime od tvog foruma/sajta vjeruj mi samo mozes dobit a ne izgubot... a sad jedino da nisi napravio sajt/forum samo za sebe pa nezelis da se zna za njega.  ;)
I LOVE SMF

rocknroller

Brkate sve u istu košaru.  :(To ako netko stavi članak sa nekim tekstom pa onda tvoj link to je dobro za izbor ključnih riječi, po kojima će google gurati tu stranicu više prema vrhu, uzimajući u obzir i page rank, ne samo ključne riječi. U svakom slučaju držim da linkovi na kvalitetnim stranicama doprinose PR, pa makar i nema ključnih riječi bi želio.  Sastavljam neke stavke za SEO pa pogledajte. seo-savjeti-i-trikovi ;)

Founder 2008

Quote from: steven80 on January 05, 2011, 09:53:34 AM
Quote from: Čarobnjak on January 05, 2011, 08:49:10 AM
Kod mene...
Stranica učitana za 0.058 sekundi sa 10 upita.

Quote from: steven80 on January 05, 2011, 08:27:56 AM
Samo mi nisu jasni upiti na sto se to odnosi tocno u mom slucaju imam 25 upita ? ? ?  ???
Pa broj upita u bazu foruma...

Kako misli broj upita u bazi foruma ? ? ?  ???
Procitaj ovo, bice ti jasnije...
http://wiki.answers.com/Q/What_is_a_database_query

Quote from: Remorker on January 05, 2011, 02:41:52 PM
QuoteSEO Platformi ti sigurno nece odmoci moze samo pomoci  ;)

Ovisi koje ti je tematike stranica i koliki stupanj optimizacije želiš postići. Ako ja npr. imam neki blog o "uličnim spikama" i želim se rangirati za riješ street i želim neki dobar PR. Onda mi link sa SMF neće značiti, nego samo odmoći može, iako SMF ima PR 8.

-Remorker
Zabavan si ti momak.  ;D

Prijatelju, to bi znacilo da svako moze da sroza SEO tvog sajta tj svako moze da postavi tvoj link na bilo kom sajtu i na taj nacin odmogne tvojoj SEO optimizaciji...
Nisi u pravu.

Advertisement: