Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

Cola-Coca

Quote from: Dzonny on January 08, 2011, 05:41:58 PM
Steven, stvarno.
Te se vrednosti menjaju iz minuta u minut, evo sada mi je učitavanje tvog foruma ~6 sekundi, a mog ~2 sec.
To takodje ne mora da znači da ti je forum opterećen ili nije, prosto za neke stvari je potrebno više vremena da se učitaju, mada može da pokaže opterećenost ukoliko je load visok, a nemaš veliku težinu stranice, niti vučeš bilo šta sa externih domena.
Očigledno je da i ja moram poraditi na tom load vremenu, pa ću na to tek obratiti pažnju.
Elem, burek sa 272.41 KB se otvara za 1.03 seconds :P

Da Burek forum izgleda da je dobro optimiziran. Evo sada sam radio 2 testa razlika izmedju jednog
i drugog je 30 sekundi i burek je priblizan. Nece se valjda naljutit moj drug "rapidbelgrad/adminsms" sto sa stavio i njegov forum xD  :D

Evo prvi:



i nakom 30 sekundi je bilo ovako:

I LOVE SMF

Madzgo

Evo opet da pitam pomocu cega to mjerite :)

Dzonny


Maxion7


patche_82

Quote from: Dzonny on December 23, 2010, 05:55:37 PM
Elem, ljudi odakle ste svi vi ? :P

Iz maloga grada na reci Begej :), Zrenjanin.

▓▒RapidBelgrade▒▓

to zavisi od mnogo faktora i od servera (koliki je load CPU u tom trenutku) pa od chata i zavisi kolko je clanova u tom trenutku kliknulo na neku stranicu pa baza treba svima odgovoriti i jos ko zna cega jos tu ima ....   



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Cola-Coca

I LOVE SMF

Groovy.™

Jel zna neko koji je ono mod da pise koji browser i koji sistem koristim(u post profilu da pise) - 2.0 RC4 verzija

EDIT: Nasao sam ...evo i vama http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1515


Remorker

Jesam li ja nešto pobrkao ili je taj mod prije bio Dzonnyjev?

-Remorker

Dzonny

Quote from: Remorker on January 09, 2011, 12:56:14 PM
Jesam li ja nešto pobrkao ili je taj mod prije bio Dzonnyjev?

-Remorker
Pobrkao si, ovaj je vlasnik od nastanka moda, mada je čovek iz Srbije pa si možda zato pomešao :)

Masterd

Steven80, sporost ti je vjerojatno zbog hostinga zato što moj forum ima istu ocijenu na YSlowu, a neopisivo se brže učitava.

Cola-Coca

#152
Quote from: Masterd on January 09, 2011, 01:43:43 PM
Steven80, sporost ti je vjerojatno zbog hostinga zato što moj forum ima istu ocijenu na YSlowu, a neopisivo se brže učitava.

Hvala mada kako je rekao Rapidbelgrade ima tu X  faktora sto igra ulogu. A mislim da najvise igra ulogu Hosting
na kojem se nalazimo pa u tom trenutku kada mjerimo koliko clanova je na forumu i naravno modovi.

EDIT:


I LOVE SMF

Masterd

Još samo u taj hosting uračunaj i opterećenje baze.

Cola-Coca

Quote from: Masterd on January 10, 2011, 06:47:59 AM
Još samo u taj hosting uračunaj i opterećenje baze.

? ? ? ?
I LOVE SMF

Masterd


Dzonny

Video sam ih, i sačuvao na računar, koristiću ih :P Totalno su dobri :)



Skipper.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Advertisement: