News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Opis grupe u Teampage modu

Started by Masterd, December 04, 2010, 09:10:23 AM

Previous topic - Next topic

Masterd

Kako mogu dodati opis grupe na Teampage mod?


Dzonny

A mi svi koristimo teampage mod. :P
Mogao si da napomeneš npr koja verzija smfa, da ostaviš link do moda, i da malo pojasniš šta te buni.
Opis? Opis čega? Tekstualni opis? To je samo html kod, eventualno možeš da ubaciš stringove u prevod, pa da se koristi i malo php-a kada ih pozivaš. :D

Masterd

Oprosti. Žurio sam se, pa sam izostavio neke stvari. Koristim SMF 2.0 RC4 i ovu verziju moda. Znači, želio bih da mi se prikazuje opis pojedine grupe članova kao što je to napravljeno ovdje:

http://dream-portal.net/index.php?action=about;sa=team


Dzonny

To su verovatno neki custom kodovi i modifikacije, tako da to moraš sam ručno napraviti.
Ja bih počeo od pregledanja Memberlist.template-a, pošto se u njemu poziva datum registracije člana koji ti je potreban, i pozicija tj grupa kojoj korisnik pripada.
Te dve varijable su ti potrebne da ih ubaciš u template staff liste.

Masterd

Moežš li mi onda barem reći postoji li neki $context za pozivanje opisa grupe?

Dzonny

Pa zato sam ti rekao da pogledaš memberlist.template.
Evo na prvi pogled vidim ovo putem čega možeš dobiti željene podatke:

<td class="windowbg" align="left">', empty($member['group']) ? $member['post_group'] : $member['group'], '</td>
<td class="windowbg" align="left">', $member['registered_date'], '</td>
<td class="windowbg2" width="15">', $member['posts'], '</td>

Masterd

Prvi red služi za pozivanje naziva grupe, drugi red za pozivanje datuma registracije, a treći red za pozivanje postova. Kako da tu izvučem opis grupe?

Dzonny

Ja ne znam da postoji uopšte opis grupa, bar u smf 1.1.x.
Ako sam upravu, onda nema kakav opis da se vuče.

Masterd

Rekao sam da se radi o SMF- u 2.0 RC4.

Dzonny

Ne vidim da postoji opis ni na 2.x verzijama, mada ih ja ne koristim, ali na test forumu ne mogu da nadjem opis.

Masterd

Opis možeš urediti na istom mjestu gdje postavljaš ime grupe.

Masterd


Advertisement: