Backup tabele u bazi ?

Started by UndertakerZA, December 25, 2010, 04:00:11 PM

Previous topic - Next topic

UndertakerZA

Mozda u pretrazi nisam upotrebio kljucnu rec da bih pronasao resenje za ovaj problaem.

U phpMyAdmin su mi se pojavile neke tabele sa prefiksom backup_smf_attachments i ima ih tacno 44 koliko i , da kazem , normalne tabele koje su i do sada bile smf_attachments.
Dali sam ja nesto uradeo u cPanelu , ne mogu sa sigurnoscu reci jer se po prvi put srecem sa njim i pregledao sam pojedine funkcije koje su u njemu.

Postoji li mogucnost da uklonim te tabele sa prefiksom backup_ i kako to da uradim.
Da ih jednostavno obelezim i obrisem , to nisam smeo da uradim dok ne pitam ovde , mozda se neko sa tim susretao i moze mi sa sigurnoscu reci sta da uradim.

Unapred hvala
   

rocknroller

ne znam kako si to izveo, ali ne bi trebalo biti problema sa brisanjem istih, za svaki slučaj napravi backup cijele baze prije.

tada i ukloniš tablice.

Bob Marley

Backup se obicno napravi kada se radi upgrade sa verzije na verziju. Iz licnog iskustva mozes slobodno da brises sve sa prefixom backup ali sto kaze r'n'r ipak za svaki slucaj napravi full back svega pre nego sto obrises

Dzonny

Hm, koja je to verzija?
Ja na 1.1.x nemam takve tabele, ali možda ako koristiš neki softver ili skriptu za auto backup?
Pogledaj šta ima u tim tabelema takodje pre nego ih izbrišeš.
Obavezno uradi backup pre nego ih izbrišeš.

Madzgo

Da postavim moje pitanje ovdje,
je li moguce promijeniti collation na vise tabela odjednom? Jer mi je skoro svugdje stavljen latin_swedish :/

UndertakerZA

Quote from: Bob Marley on December 25, 2010, 09:47:15 PM
Backup se obicno napravi kada se radi upgrade sa verzije na verziju. Iz licnog iskustva mozes slobodno da brises sve sa prefixom backup ali sto kaze r'n'r ipak za svaki slucaj napravi full back svega pre nego sto obrises

Bas tako , radeo sam upgrade , azuriranje baze podataka uz pomoc ona tri fajla iz large upgrade (upgrade.php,upgrade_1-0.sql i upgrade_1-1.sql) .
Iz nekog razloga , pojavilo mi se da moram da azuriram bazu na noviju verziju , ne secam se sta je dovelo do toga da potrazi ovo da uradim.Pronasao sam ovde na forumu kako se to radi i uradeo. Nakon toga se pojavile one tablice.
Hvala svima na savetima i @Bob Marley-u koji me je podsetio da sam uradeo azuriranje , upgrade.
Obrisao sam sve sto je nosilo prefiks backup_ i ostalo je samo ono sto treba , a nije doslo do nikakvih problema.
Hvala i @
rocknroller koji mi je rekao da mogu da brisem.

Quote from: Dzonny on December 26, 2010, 06:26:52 AM
Hm, koja je to verzija?
Ja na 1.1.x nemam takve tabele, ali možda ako koristiš neki softver ili skriptu za auto backup?
Pogledaj šta ima u tim tabelema takodje pre nego ih izbrišeš.
Obavezno uradi backup pre nego ih izbrišeš.
Verzija je 1.1.12 i koliko znam , nemam nikakve softvere ili skripte za backup , barem ih ja nisam dodavao a ne verujem i da ih je iko drugi stavljao.
Tabele sadrze potpuno iste podatke kao i one sa prefiksom smf_.
Obrisao sam sve , kako vec gore napisah.
Hvala @Dzonny na savetima.

Ja sam ovim resio ovaj problem , tema je solved
   

Advertisement: