News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Nick değiştirince şifre yanlış hatası.

Started by @DaLgakıran, January 03, 2011, 06:23:41 PM

Previous topic - Next topic

@DaLgakıran

SMF 2.0 RC3'te smf_members tablosundaki member_name ve real_name değerlerini değiştirdiğim zaman yeni kullanıcı ile giriş yapılmıyor. Şifrenin yanlış olduğu söyleniyor. Bu hatanın olmaması için veritabanında başka nelerin güncellenmesi gerekir?

Düzenleme: Sanırım kullanıcı adı ve şifre karıştırılarak özel bir şifre oluşturuluyor her girişte. Ve bu değer veritabanındaki passwd değeri ile aynı değilse giriş engelleniyor. Peki ben rumuzu değiştiren sistemime geçerli passwd değerini güncellemesi için ne eklemeliyim?

dalga1

bu işlemleri niye Profilden Hesap ayarlarında yapmıyorsun, hem Kullanıcı adını , hem de Forumda gözüken adini değistirebilirsin

@DaLgakıran

Quote from: dalga1 on January 04, 2011, 08:34:36 AM
bu işlemleri niye Profilden Hesap ayarlarında yapmıyorsun, hem Kullanıcı adını , hem de Forumda gözüken adini değistirebilirsin
Çünkü böyle gerekiyor. :)

grafitus

Hesap Ayarları sayfasında takma ad değiştirilirken ya da herhangi bir işlemden sonra şu anki şifreyi de girmeniz gerekiyor. Böyle olunca, SMF, yeni şifreyi yeni takma ad ile tekrar oluşturuluyor.

Profile-Modify.php'de aşağıdaki yorum satırını aratın. Onun hemen aşağısını inceleyin.
// The username is not always editable - so adjust it as such.

@DaLgakıran

Quote from: grafitus on January 04, 2011, 10:55:17 AM
Hesap Ayarları sayfasında takma ad değiştirilirken ya da herhangi bir işlemden sonra şu anki şifreyi de girmeniz gerekiyor. Böyle olunca, SMF, yeni şifreyi yeni takma ad ile tekrar oluşturuluyor.

Profile-Modify.php'de aşağıdaki yorum satırını aratın. Onun hemen aşağısını inceleyin.
// The username is not always editable - so adjust it as such.
Otomatik değiştirmeyi yapamadım ama e-posta ile yeni şifre gönderecek şekilde yapabildim. Teşekkürler. 8)

Advertisement: