News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

SMF Wiki - Pomozite da dokumentujemo vodiče

Started by Dzonny, January 23, 2011, 01:12:08 PM

Previous topic - Next topic

Dzonny

Pozdrav.

Ima već par meseci čini mi se kako je otvoren wiki na smfu:
http://wiki.simplemachines.org/

Pošto svi korisnici mogu pomoći u pisanju, pozivam zainteresovane da se priključe dokumentovanju tekstova u bazu.
Srpski wiki:
http://wiki.simplemachines.org/smf/Po%C4%8Detna_strana

Sistem funkcioniše kao wikipedija, dakle svaki post možete editovati, ali će moderatori pregledati pre nego dokument bude javan. Ukoliko stranica ne postoji, možete je napisati i onmah će biti vidljiva. :)

rocknroller

Quote from: Dzonny on January 23, 2011, 01:12:08 PM
Pozdrav.

Ima već par meseci čini mi se kako je otvoren wiki na smfu:
http://wiki.simplemachines.org/

Pošto svi korisnici mogu pomoći u pisanju, pozivam zainteresovane da se priključe dokumentovanju tekstova u bazu.
Srpski wiki:
http://wiki.simplemachines.org/smf/Po%C4%8Detna_strana

Sistem funkcioniše kao wikipedija, dakle svaki post možete editovati, ali će moderatori pregledati pre nego dokument bude javan. Ukoliko stranica ne postoji, možete je napisati i onmah će biti vidljiva. :)

odlično,

kako da otvorim hrvatski?

Dzonny

Nema potrebe za hrvatskim, koristićemo univerzalnu početnu stranu do koje sam stavio link, dakle Srpsko/Bosansko/Hrvatsku stranu. I ovako je jelte isti jezik, pa da ne komplikujemo stvari. Ono što je potrebno je pisati članke.
Stranica nova se pravi tako što se ode na url koji želite, npr:
http://wiki.simplemachines.org/smf/stranica1
Ukoliko stranica ne postoji, možete je direktno sa tog urla napraviti.

rocknroller

pisanjem predstavljam i promoviram svoj materinji jezik pa bi se založio ako neće nitko drugi da se tada u imenu kategorije također nalazi isti.

Dzonny


Masterd

Ja bih ipak volio da se jezici razdvoje. (Ne zamjerajte na osobnom mišljenju.) Inače, već sam napisao par članaka za engleski Wiki.

Dzonny

Mastered, zbog razlike u ekavici i ijekavici? Zbog par različitih reči. Šta, inače ne bi razumeo tekst na bosanskom ili srpskom? Ne vidim poentu tog razdvajanja, kada je razumljivo svima nama i na srpskom i na hrvatskom i na bosanskom. Mislim, to je i razlog zašto su forumi srpski, bosanski i hrvatski spojeni u jedan ovde na smfu.

Masterd

Samo zbog nekih različitih riječi. Ništa drugo.

Madzgo

I ja mislim da je ovako odlično. Onda bih i ja mogao tražiti crnogorski (koji još i ne postoji :D )

Mogu li tu da se samo prevode engleski clanci uz odobrenje autora?

▓▒RapidBelgrade▒▓

Quote from: Dzonny on January 24, 2011, 06:33:13 AM
Mastered, zbog razlike u ekavici i ijekavici? Zbog par različitih reči. Šta, inače ne bi razumeo tekst na bosanskom ili srpskom? Ne vidim poentu tog razdvajanja, kada je razumljivo svima nama i na srpskom i na hrvatskom i na bosanskom. Mislim, to je i razlog zašto su forumi srpski, bosanski i hrvatski spojeni u jedan ovde na smfu.

upravo

ako hocete pomozite ako ne  nemojte odmagati

kome se ne svidja i misli da glumi nekog patriotu moze slobodno da odseta odavde i nek kuci promovise svoj jezik i zube i nos i sta god hoce..  a ne ovde da glumi neko ludilo. 

ovde smo da pomazemo jedni drugima i kad trazite pomoc i kad vam neko pomogne na srpskom jeziku onda sve razumete... 

nemojte to da radite niste deca... ako ste zaboravili ovo je SMF support






My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

rocknroller

Quote from: RapidBelgrade on January 24, 2011, 04:24:27 PM
Quote from: Dzonny on January 24, 2011, 06:33:13 AM
Mastered, zbog razlike u ekavici i ijekavici? Zbog par različitih reči. Šta, inače ne bi razumeo tekst na bosanskom ili srpskom? Ne vidim poentu tog razdvajanja, kada je razumljivo svima nama i na srpskom i na hrvatskom i na bosanskom. Mislim, to je i razlog zašto su forumi srpski, bosanski i hrvatski spojeni u jedan ovde na smfu.

upravo

ako hocete pomozite ako ne  nemojte odmagati

kome se ne svidja i misli da glumi nekog patriotu moze slobodno da odseta odavde i nek kuci promovise svoj jezik i zube i nos i sta god hoce..  a ne ovde da glumi neko ludilo. 

ovde smo da pomazemo jedni drugima i kad trazite pomoc i kad vam neko pomogne na srpskom jeziku onda sve razumete... 

nemojte to da radite niste deca... ako ste zaboravili ovo je SMF support
Koga si našao kuriti, jel ti uopče znaš šta znači patriotizam?  Meni nemoj govorit šta da ja radim, promoviram niti ništa.

Da ovo je SMF support jesi ti toga svjestan?

▓▒RapidBelgrade▒▓

Quote from: rocknroller on January 24, 2011, 04:42:54 PM
Da ovo je SMF support jesi ti toga svjestan?

da, svestan sam...  i mene nikad nisi mogao videti da pisem o promovisanju svog jezika i nikad mi nije smetalo kako ti pises ili neko drugi za razliku od tebe... 

i ja pisanjem predstavljam i promovisem svoj maternji jezik pa mi nije palo na pamet da to moram da isticem ovde... 

svi se razumemo i saradjujemo ko ljudi al mora da se nadje par ......  koji moraju da se prave "pametni"






My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

rocknroller

Quote from: RapidBelgrade on January 24, 2011, 04:56:09 PM
Quote from: rocknroller on January 24, 2011, 04:42:54 PM
Da ovo je SMF support jesi ti toga svjestan?

da, svestan sam...  i mene nikad nisi mogao videti da pisem o promovisanju svog jezika i nikad mi nije smetalo kako ti pises ili neko drugi za razliku od tebe... 

i ja pisanjem predstavljam i promovisem svoj maternji jezik pa mi nije palo na pamet da to moram da isticem ovde... 

svi se razumemo i saradjujemo ko ljudi al mora da se nadje par ......  koji moraju da se prave "pametni"

znao sam da će se naći neki .... koji će to shvatiti na primitivan način.

rocknroller

Uostalom ak sam ja tražio da se uključi hrvatski jezik u enciklopediju koji si ti .... da tu dođeš provocirati? šta trebaš ti?

▓▒RapidBelgrade▒▓

a kad tolko volis da svojim pisanjem predstavljas i promoviras svoj materinji jezik sto to ne radis ovde?

http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2318

znaci de je tvrdo cutis i pises eng ..  sto nisi pisao i promovirao svoj maternji jezik kad si vec takav baja ...     ;D




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Dzonny

Ljudi, koristite pp za rasprave, svaki sledeći post koji bude bio offtopic i koji sadrži bilo kakve preprke će biti izbrisan.

Advertisement: