Portal Pitanje

Started by scrolllock, January 28, 2011, 01:34:52 PM

Previous topic - Next topic

scrolllock

Verovtno je bila slicna tema ali ja nisam uspeo da nadjem nesto sto bi mi pomoglo.Instalirao sam SimplePortal 2.3.3 i kad kliknem na pocetnu iako je adresa od foruma on otvori portal dok mi u podesavanjima za portal pise da je adresa   mojforum.org/portal ali na toj adresi nema nista.Moje pitanje je kako da mi ta posebna adresa za portal radi i onda da imam dugme za forum kad sam na portalu odnosno dugme za portal kad sam na forumu?

Maxion7

U display.template.php tvoje teme, moras ubaciti dugme.... Pogledas kako su napravljena ostala dugmad, i samo tako napravis i za Forum, samo mu promjenis url :)

scrolllock

Quote from: Maxion7 on January 29, 2011, 05:35:47 AM
U display.template.php tvoje teme, moras ubaciti dugme.... Pogledas kako su napravljena ostala dugmad, i samo tako napravis i za Forum, samo mu promjenis url :)

da ali kako da mi ta adresa za portal radi jer kad instaliram portal on je meni na adresi za forum, kad odem na adresu predvidjenu za portal ne radi pa me zanima to kako da mi adresa mojforum.org/portal radi?

Maxion7

Kod mene je portal ovako www.mojforum.com, a forum je na www.mojforum.com/index.php?action=forum....

Vjerovatno je tako i kod tebe :)

Chupko

U index.template.php - Nadji deo gde su kodovi, kopiraj jedan red, npr "home" i samo izmeni :) To bi trebalo da pomogne ;) Ili ako ne umesh sam, attachuj ovde index.template.php

Maxion7

Da, ide index.template.php.... Ja sam mahinalno napisao display.template.php :D Kako radim nesto za userbox, pa mi uslo u glavu :P

Madzgo

Ako je 2.0 rc4 onda je subs.php :P

scrolllock

verzija je 1.1.12 i uradio sam za dugme ali ne znam sta trebam tacno da promenim sem naziva jer mi se onda napravi jos jedno home dugme


Chupko


scrolllock

Hvala ti odradio sam samo jos trebam da zamenim da mi ne pise Home nego postal poto kad kliknem na home onda on vodi do portala a pored stoji dugme forum koji si ti uradio pa sad zelim da samo preimenujem ovo home u portal nesto sam prepravljao kod koda za to dugme ali nista se nije promenilo...?

Chupko


scrolllock

sredio sve, vodim te na pivo ;)

Chupko


Madzgo

Da je Dzonny primao pivo za svaku sitnicu kao sto je ova, odavno bi imao cirozu jetre :D

scrolllock

Quote from: madzgo on January 29, 2011, 03:59:34 PM
Da je Dzonny primao pivo za svaku sitnicu kao sto je ova, odavno bi imao cirozu jetre :D
Hhahahaahahahahha


Jos nesto kad sam na forumu meni pokazuje na dugme za portal



i kako da postavim da mi otvara forum prvo a ne portal? ako sredite ove dve stvari saljem vam gajbu piva na adresu ;D

Dzonny

Ja bi išao na pivo, ali nikako da se organizuje neki okup, daleko smo svi :)

scrolllock

razlika je samo sto kad kliknem na forum on mi drzi oznaceno portal i kad kliknem na portal opet drzi portal oznaceno






A ne bi bilo lose organizovati neki skup...

Maxion7

Ovakav problem imam i ja, znaci kada kliknem na forum, označen mi je portal :/

Advertisement: