News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Spoiler dugme

Started by scrolllock, January 24, 2011, 01:50:22 PM

Previous topic - Next topic

scrolllock

Instalirao sam Spoiler Tag 0.7.2 ubacio dugme ali kad upotrebim taj tag izadje mi dugme sa nazivom ''spoiler'' i tu kliknem kako bi prikazao ostatak tekst, ja zelim da promenim taj naziv u neku drugu rec, pokusaovao sam i prepravljao ali nisam uspeo pa me zanima gde trebam to da izmenim i po mogucnoscu gde trebam da uploadujem dugme umesto tog, hvala.

Skipper.

Verzija foruma, verzija moda, jezik koji koristiš?
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Dzonny

...i link do moda.
Verovatno da je to string "Spoiler" koji samo trebaš promeniti. Mada može biti da je i stavljen tekst preko dugmeta u nekom nejezičkom fajlu, ili pak da je tekst u sklopu dugmeta kao slika, pa ga onda ne možeš promeniti već moraš praviti novu sliku.

scrolllock

Verzija foruma 1.1.12, verziju moda sam naveo, jezik foruma engleski.
Link od moda:

http://mods.simplemachines.org/index.php?mod=195

Skipper.

U index.english.php


$txt['spoiler_tag_text'] = 'Spoiler';
$txt['spoiler_tag_click_info'] = '(click to show/hide)';
$txt['spoiler_tag_hover_info'] = '(hover to show)';

U prvom kodu bi trebalo da je string koji ti menjaš.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

scrolllock

Unosio sam to u jezik moda ali nista, a gde bi trebalo da uploadujem sliku, posto je i lepsa od ove sadasnje?

Skipper.

Themes/tvoja_tema/images/bbc
Slika treba da bude u .gif formatu i da se zove spoiler.gif
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

scrolllock

Vec sam pokusavao i nece.

Skipper.

Jesi li obrisao cache tvog internet pretraživača?
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

scrolllock

Nemam nista tu, dzonny jer mozes ti da mi objasnih kako si kod sebe stavio?

Dzonny

Quote from: scrolllock on January 24, 2011, 03:48:05 PM
Nemam nista tu, dzonny jer mozes ti da mi objasnih kako si kod sebe stavio?
Kao što je rekao skiper imam u modifications.serbian_latin-utf8.php ovo:

$txt['spoiler_show'] = 'Prikazi sadrzaj';
$txt['spoiler_hide'] = 'Sakrij sadrzaj';

scrolllock

Quote from: Dzonny on January 24, 2011, 04:05:07 PM
Quote from: scrolllock on January 24, 2011, 03:48:05 PM
Nemam nista tu, dzonny jer mozes ti da mi objasnih kako si kod sebe stavio?
Kao što je rekao skiper imam u modifications.serbian_latin-utf8.php ovo:

$txt['spoiler_show'] = 'Prikazi sadrzaj';
$txt['spoiler_hide'] = 'Sakrij sadrzaj';


Ja ili sam corav ili ne znam gde je za engleski to?

Skipper.

#12
Okači u sledećem postu index.english.php i napiši kako bi želeo da nazoveš to dugme.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

scrolllock


Skipper.

Pa kako si onda instalirao ovaj mod ako nemas taj fajl  :o
Themes/default/languages/index.english.php tu ti se nalazi taj fajl.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Dzonny

Naravno da imaš taj fajl, samo što ne znaš da ga nadješ.

scrolllock

Zasto mi pravi problem sa dugmetom?

Dzonny

Treba ti modifications.jezik.php
Taj se fajl verovatno nalazi tamo gde i index.jezik.php
Ako ne možeš na nađeš 2 fajla na serveru onda ti ne možemo pomoći.

scrolllock

Ma nasao sam ja to ranije i zavrsio ali mi je ruzno ono dugme sto dibijam uz mod pa bih zeleo da promenim za svoje koje sam uradio ali kad uploadujem ne menja se nista.

Dzonny

Jedino dugme koje se dobija uz mod je ovo -
Ako sa druge strane misliš na generisano dugme u postu, na koje se kllikne da bi se video sadržaj ili sakrio sadržaj, to moraš promeniti u template fjalu gde su uneti kodovi za ovaj mod, a to je valjda post.template (napamet govorim, ne mogu sada da jurim po kodovima pošto nisam doma) :)

Advertisement: