Προσθήκη μενού πινάκων forum

Started by Πάνο, January 27, 2011, 10:49:57 AM

Previous topic - Next topic

Πάνο

Θέλω να ενσωματώσω ένα νέο μενού, όπως παραθέτω στις εικόνες. Δεν έχω πολλές γνώσεις στο να μετατρέπω τον κώδικα και θέλω την βοήθειά σας.

<ul id="Menu1" class="menu">
  <li><a href="hττp://website.com/forum/index.php?board=2.0">News and Updates</a></li>
  <li><a href="hττp://website.com/forum/index.php?board=3.0">Site Comments</a></li>
  <li><a href="hττp://website.com/forum/index.php?board=4.0">SMF Feedback and Discussion</a></li>
      </ul>
  </li>
</ul>







smf 2.0 rc 4
curve theme

Άσπρη είναι η άρια φιλή, η σιωπή, τα λευκά κελία, το ψήχος, το χιόνι, οι άσπρες μπλούζες των γιατρών, τα νεκροσέντονα, η ηρωίνη. Αυτά λίγο για την αποκατάσταση του μαύρου...

lionKingMan

Απ'οτι καταλαβα θελεις ενα ακομα λινκ οπως εχεις παραπανω στον κωδικα σου.

Ωραια.Που θελεις να σε μεταφερει οταν κανεις πανω του κλικ ?

Πάνο

Θέλω να καταργήσω την κάθετη εμφάνιση πινάκων, και να εμφανίζονται οι πίνακες οριζόντια, κάτω από το βασικό μενού χρήστη. Έχω δεί αυτή τη λειτουργία και σε άλλα forum και στέφτηκα μήπως είναι εφικτό να γίνει και στο smf.

Παραθέτω πάλι την εικόνα και τα links των forum για παράδειγμα:



http://www.hiphop.gr/forum
http://www.bouriblog.com/forum/viewforum.php?f=1&start=0/
Άσπρη είναι η άρια φιλή, η σιωπή, τα λευκά κελία, το ψήχος, το χιόνι, οι άσπρες μπλούζες των γιατρών, τα νεκροσέντονα, η ηρωίνη. Αυτά λίγο για την αποκατάσταση του μαύρου...

lionKingMan

Δεν καταλαβα....

Θελεις να δημιουργησεις buttons που θα σε μεταφερουν που ?
Δωσε ενα παραδειγμα
Θελω να παταω το κουμπι Α οπως εχει και το hiphop.gr και να με πηγαινει στον πινακα Α ????

Πάνο

#4
Quote from: lionKingMan on January 27, 2011, 05:41:44 PM
Δεν καταλαβα....

Θελεις να δημιουργησεις buttons που θα σε μεταφερουν που ?
Δωσε ενα παραδειγμα
Θελω να παταω το κουμπι Α οπως εχει και το hiphop.gr και να με πηγαινει στον πινακα Α ????

Καταρχήν σε ευχαριστήσω που ασχολείσαι με το ζήτημά μου. Όπως προανέφερα θέλω οι πίνακες (boards) να μεταφερθούν οριζόντια, όπως ακριβώς στην εικόνα με τον κόκκινο κύκλο (news und updates, site comments, smf feedbacks). Πατώντας σε έναν πίνακα (κουμπί Α) να εμφανίζονται τα θέματα (topics) που περιέχει αυτός ο πίνακας. Στο Hiphop.gr οι πίνακες είναι με εικόνες. Πατώντας σε μία εικόνα, από κάτω εμφανίζονται τα θέματα των user. Ελπίζω να σου έδωσα να κατάλαβες  ;D
Άσπρη είναι η άρια φιλή, η σιωπή, τα λευκά κελία, το ψήχος, το χιόνι, οι άσπρες μπλούζες των γιατρών, τα νεκροσέντονα, η ηρωίνη. Αυτά λίγο για την αποκατάσταση του μαύρου...

Advertisement: