News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

[pawn]BBCode

Started by -=[Vyorel]=-, February 03, 2010, 09:22:11 AM

Previous topic - Next topic

-=[Vyorel]=-

Am cautat un pachet de modificari cu altfel de cod BB( gen [ code] si [/code] ) dar nu am gasit.

Nu stiu daca ati auzit de programul PawnO (folosit la scriptingul in San Andreas Multiplayer). Acel PawnO are niste functii. Un exemplu de functie:
public OnPlayerConnect(playerid)
{
    [color=green]//restu de linii[/color]
}

Cuvantul public din acea functie are culoarea albastra. Adica asa:
public OnPlayerConnect(playerid)
{
    //restu de linii
}
Forumul sa-mp.com are codul BB [ pawn] si [/pawn] care arata codurile exact ca in programul mentionat mai sus. De unde pot face rost de acel BBcod, sau cum l-as putea dubla pe cel care exista deja la forum ( [ code] si [/code]) si sa-l modific astfel incat sa imi arate cum doresc.

In caz ca nu ati inteles ce anume vreau, va pot pune o imagine facuta in acel program, si sa vedeti cam cum arata.
My mods for SMF - [6].

-=[Vyorel]=-

Deci, un raspuns aici se poate da?
My mods for SMF - [6].

-=[Vyorel]=-

Inca mai am nevoie de asa ceva.

Totusi, un raspuns se poate da?

Folosesc SMF 2.0 RC3
My mods for SMF - [6].

-=[Vyorel]=-

My mods for SMF - [6].

Berlovan

Cunosc pawno :D Am server al meu la SA:MP .. da-mi PM :D Auzi .. Aicia putem sa codam cu pawno ca BBcode ?

-=[Vyorel]=-

Quote from: Berlovan on February 11, 2011, 02:52:25 PM
Cunosc pawno :D Am server al meu la SA:MP .. da-mi PM :D Auzi .. Aicia putem sa codam cu pawno ca BBcode ?
Pe forumul asta nu.

Eu am facut un mod cu codul BB [pawn] si [/pawn] care foloseste in unele cuvinte culorile ca in pawno.

Uite cam cum arata:

My mods for SMF - [6].

Berlovan


-=[Vyorel]=-

Quote from: Berlovan on February 12, 2011, 11:47:26 AM
Splendid, cum ? :D
O sa vezi. Acum astept aprobarea modului (verificarea lui intai) apoi il vei gasi la moduri pt 2.0 RC5
My mods for SMF - [6].

Berlovan


-=[Vyorel]=-

Quote from: Berlovan on February 12, 2011, 05:45:33 PM
Joci SA-MP ?
Bine-nteles. :P
Cauta-ma pe sa-mp.ro si o sa ma gasesti cu acelasi nume ca si aici. ;)

PS: Cel mai bine ar trebuii sa discutam chestiile astea prin intermediul mesajelor private, deoarece se face Off-topic (deviere de la subiect).
My mods for SMF - [6].

Advertisement: