News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Seo4SMF Hakkında

Started by regedit, February 01, 2011, 09:54:40 AM

Previous topic - Next topic

Alpay

Quote from: Ercan.G on May 12, 2011, 03:05:30 AM
Quote from: Vatan.TC on May 11, 2011, 12:03:32 PM
SMF'e hakim olan kişiler o numaraları kaldırabilir. Çok büyük bir edit gerekiyor. smf_messages tablosuna ALTER TABLE ile bir sutun daha eklenir ve o sutuna açtığınız konunun URI'si eklenir, her yeni konu açılışında da oraya da veri girilir. Bu da konu açılan yere böyle bir edit gerekiyor. Tabi tabloya bi sutun daha eklenince ortaya çıkabilecek yüzlerce db hatası da var.

Halbuki konu nasıl olsa site.com/selam-t81723.html haline getirilmiş, site.com/selam.html olsa da diğeri ile pek fark eden birşey olmaz. sonuçta seo sadece  bunlara bağlı değil. Bunların olmadığı o kadar çok site var ki, sizden benden daha önce geliyor sıralamada...

iyi güzelde , seo4smf yi oluşturanlar elbet bunun farkındaydılar o kodların çıkmasının bi anlamı var. destek forumu oluşturduğunuzu düşünün. büyük çaplı bir forum ve sadece başlığı 'yardım lütfen' olan 100 tane konunun olduğunu varsayın.

linkler  /yardım-lutfen.html  şeklinde 100 tane aynı link olacak. hangi linkin hangi konuya gideceğini üye nasıl kestirecek? sorun burda işte. o yüzden ayırt etmek için bölümlere ve konulara kod veriliyor malesef.

Pretty Url kullanıyorum ben ve cok güzel indexlememde var :)

Dediğiniz gibi ayni konu olayini denedim

http://www.xx/forum/yonetimce/test-40319/
http://www.xx/forum/yonetimce/test-40318/

diyer konular ise :
http://www.xx/forum/yonetimce/uyuyonuzmu/

Türkçe Forum

Aynı konu olursa mecburen sayı eklenir, ben olmaz demedim ki. Ben bir nevi wordpress'teki mantığı anlattım. Sayılar yok edilebilir ve her yeni konu açılışında tablodan daha önce o uri'ye sahip (URL DEĞİL) başka konu var mı, kontrol edilir, varsa sonuna +1 eklenir kaç tane varsa.

Fakat bunlara hiç gerek yok. Seo sadece url düzenlemesi demek değil. şuan seo4smf'in /merhaba-t72364.html şeklinde olması yeterlidir.

Ercan.G

Quote from: Vatan.TC on May 12, 2011, 06:43:02 AM
Aynı konu olursa mecburen sayı eklenir, ben olmaz demedim ki. Ben bir nevi wordpress'teki mantığı anlattım. Sayılar yok edilebilir ve her yeni konu açılışında tablodan daha önce o uri'ye sahip (URL DEĞİL) başka konu var mı, kontrol edilir, varsa sonuna +1 eklenir kaç tane varsa.

Fakat bunlara hiç gerek yok. Seo sadece url düzenlemesi demek değil. şuan seo4smf'in /merhaba-t72364.html şeklinde olması yeterlidir.

peki hangi seoyu önerirsin indirebilmek için_? sitendeki copyright kısmında yazıyor ama tıklanabilir değil

Türkçe Forum

Quote from: Ercan.G on May 12, 2011, 10:12:00 PM

peki hangi seoyu önerirsin indirebilmek için_? sitendeki copyright kısmında yazıyor ama tıklanabilir değil

Seo4SMF'i kullanabilirsin, SMF için zaten başka yok bildiğim kadarıyla.
Bendeki Seo4SMF'in editlenmiş hali, Seo4SMF'ten pek farkı yok.
Sadece bazı gereksiz şeyleri çıkartıp, bazı şeyler ekledim.

hhy89

Quote from: Vatan.TC on May 13, 2011, 08:58:53 AM
Quote from: Ercan.G on May 12, 2011, 10:12:00 PM

copyright kısmını kaldırıp baska seyler yazdım demek istedin heralde :)
ebeme sorsan tanır o seoyu kimin yaptıgını :)
Seo4Smf 2.0 - Full Top10 Stats(full top10) - Aligned and Bilateral Child Boards(2li 3lü alt bölümler)
http://www.smfmod.com
http://destek.smfmod.com

Türkçe Forum

Quote from: hhy89 on May 13, 2011, 04:56:04 PM
Quote from: Vatan.TC on May 13, 2011, 08:58:53 AM

copyright kısmını kaldırıp baska seyler yazdım demek istedin heralde :)
ebeme sorsan tanır o seoyu kimin yaptıgını :)

ebeni bilemicem dostum, ebeni karıştırma istersen :) üslubun hiç hoş değil,
ayrıca beni tanısaydın, sadece copyright kısmını kaldırarak bir şeyler yapan biri olmadığımı bilirdin.

sadece sitemap sayfalarına baksan, değişikliği görürsün. ayrıca meta taglar da yine normalde seo4smf'te olmayan cinsten. bölümlerin descriptionları  da ekleniyor, normalinde sadece panele yazılan descriptionlar veya sadece bölümün adı ekleniyordu. benimkinde her kategorinin kendine has description'ı ekleniyor metalara. ayrıca index.vatan.tc var, her konuda konuya özel tagları kendisi seçiyor ve atama yapıyor. konu açıldıktan sonra da tag eklenebiliyor. ayrıca index sayfaları cache sistemli, tüm bunlar orjinal pakette var mıydı?

bunun muhabbetini yapmak bile gereksiz, ki konu dışı muhabbet oluyor zaten.
cahilliğini mazur görüyorum. inşaAllah bir dahakine iyice araştırmadan ne olup bittiğini öğrenmeden "ben yaptım" muhabbetlerine girmezsin, ki zaten seo4smf'i sıfırdan kimin yazdığını herkes biliyor.

Advertisement: