bbcodes

Started by Flogging My Log, February 05, 2011, 11:12:46 AM

Previous topic - Next topic

Flogging My Log

Pozdrav svima potpuno sam novi sa SMF_om koristio sam tj koristim phpbb koji je teško smeće sad želim da prebacim sve postove članove bbcodes na ovaj novi forum pa me interesuju pojedine stvari.
Video Bbcodes:
jeli ima neki mod za više bbcodes odjednom posebno me interesuju youtube,Videobb,Megaupload,
Takodje me interesuju banneri i advertisiment modovi,image resizer
verzija boarda je 1.1.12.
pa ako može da me uputite malo više u sve ovo

Cola-Coca

Dobro dosao na SMF soport forum. Gledaj SMF kao phpbb ima Modove. Modove mozes naci ovdje:
http://custom.simplemachines.org/mods/

...sve modove sto si ih naveo ima ih na smf-u. Upotrijebi trazilicu za modove a stoji ti upravo u desnome gornjem kantunu.
Naprimjer ako trazis youtube mod onda u trazilici je dovoljno da napises youtube i odmah sa desne strane gdje si upisao u trazilici vidjet ces opcije kao naprimjer: this topi, this board itd ... ti stavi mod i onda ti trazilica trazi mod.

Evo ja sam na taj nacin nasao youtube mod:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=936
..a ti na isti nacin nadji sve druge.


Pozz  :)
I LOVE SMF

Flogging My Log

Još samo jedno pitanje u vezi bbcodes kako se postavljaju jel ima u admin panelu da ih dodaš ili ih moraš instalirat automodom ili kako to već zovete ili ručno.Ako može objašnjenje

Cola-Coca

#3
Quote from: Flogging My Log on February 05, 2011, 11:57:18 AM
Još samo jedno pitanje u vezi bbcodes kako se postavljaju jel ima u admin panelu da ih dodaš ili ih moraš instalirat automodom ili kako to već zovete ili ručno.Ako može objašnjenje

Zavisi koju temu imas. Ako imas naprimjer DEFAULT TEMU SMF onda instaliras aotomatski preko Admin Panela na forumu a ako imas themu koja nije defaut onda rucno trebas da instaliras. Znaci skines preko FTP-a (FileZilla, CuteFTP, itd... ) fajlove koje ti mod pokazuje da se mjenjaju i napravis backup od tih fajlova za svaki slucaj ako nesto zeznas i na kraju promjenis manualno to sto ti je mod pokazao da mjenjas.

Evo ti za primjer jedna slika . Kada nadjes neki mod kojeg zelis instalirat i nemas DEFAULT temu SMF onda trebas rucno da instaliras.
Na slici broj 1 je da odaberes koju opciju smf-a koristis i broj 2 je da ti pokaze sto se mjenja rucno:



I LOVE SMF

Advertisement: