News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

χανοντε δεδομενα στα post μετα απο editing

Started by lepidas, February 17, 2011, 10:25:59 AM

Previous topic - Next topic

lepidas

δε μπορω να καταλαβω γιατι οταν κανουμε edit ενα post στο forum μου χανοντε μερικα δεδομενα,γραφω δηλαδη ενα post,κανω μερικες λεξεις undelined ,μερικες bolded και γενικως παιζω με το bbc code,βαζω και μερικα smileys.το κανω save και ολα καλα.Οταν ομως θελησω να το κανω edit ολα αυτα δεν υπαρχουν αλλα παραμενουν τα γραφωμενα.αν θελετε μπορω να ανοιξω ενα λογαριασμο test και να δοκιμασετε σε καποιο test πεδιο που μπορω να ορισω

lepidas

το forum ειναι αυτο www.snowguide.gr , το ονομα χρηστη ειναι test και ο κωδικος 1234567
και το θεμα για τα τεστ ειναι αυτο: http://www.snowguide.gr/forum/index.php/topic,527.0.html
αν μπορειτε βοηθειστε γιατι νομιζω οτι δεν ειναι σωστο να συμβαινουν τετοια πραγματα και δε ξερω τι να κανω,ευχαριστω εκ των προτερων, Γιωργος

υγ.ο λογαριασμος test θα διαγραφει αμεσως μετα την επιλυση του προβληματος ή μετα απο λιγο καιρο ακομα και αν δεν εχει λυθει το θεμα

agridoc

Δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα, το μέγεθος γραμμάτων δεν λειτουργεί, μάλλον έχεις απενεργοποιήσει κάποιες εντολές BBC.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

lepidas

Quote from: agridoc on February 17, 2011, 02:52:00 PM
Δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα, το μέγεθος γραμμάτων δεν λειτουργεί, μάλλον έχεις απενεργοποιήσει κάποιες εντολές BBC.
λειτουργει το μεγεθος των γραμματων,δε ξερω πως  σου φανηκε οτι δε λειτουργει.γραφω κατι,κανω μπλε με αριστερο κλικ οτι εχω γραψει και παταω font size και γινεται.το προβλημα ειναι οτι οταν μετα μπω(κανω edit)το ποστ χαλαει το bbc  και βγαζει τα γραμματα σε κανονικο μεγεθος και δεξια και αριστερα τους τους κωδικους bbc, (τεστ 1)

agridoc

Με τα smileys έχει πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν έχεις πειράξει κώδικα. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τον WYSIWYG editor και δες πως πάει.

Πιθανώς και κάποιο conflict με mod, ειδικά αυτό με την προσθήκη εικόνας με τον WYSIWYG editor.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

lepidas

αυτο το προβλημα με το bbc νομιζω το εφτιαξα,αρχισα να απενεργοποιω ενα ενα τα mods και να κανω tests οσπου απενεργοποιωντας το WYSIWYG και το titled links τελικα δεν εχω προβλημα,τωρα εμεινε να φτιαξω και το προβλημα με τα emoticons γιατι οταν κανω edit ενα post με emoticons μετα το save αυτα χανοντε.θα δοκιμασω με τον ιδιο τροπο να συνεχισω να απενεργοποιω διαφορα mods οσπου να καταλαβω ποιο φταιει.Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

lepidas

ακομα δε βρηκα ακρη ,μερικες φορες συμβαινει αυτο!
οταν κανει quote καποιος αυτα που ειναι μεσα στο quote αλλαζουν φορμα.κανεις καμια βοηθεια?
http://www.snowguide.gr/forum/index.php/topic,1271.msg39860.html#msg39860



Advertisement: