Περίεργα bots!(?)

Started by gvhools, March 09, 2011, 05:56:12 PM

Previous topic - Next topic

leftezi

Δεν μπορείς. Νομίζω είναι μόνο στη 2.Χ και πάνω.

agridoc

Quote from: agridoc on June 26, 2011, 12:38:21 PMΓια το 1.1x μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Custom Profile Field Mod και να διαμορφώσεις ερωτήματα απαραίτητα στην εγραφή για να ελέγχεις μετά. Στο 2.0 υπάρχει αυτή η δυνατότητα χωρίς mod.

Μια αναζήτηση στα Modifications για spam θα βρει τα διαθέσιμα mods.

Υπάρχουν και mods που βάζουν ερωτήματα πριν την εγγραφή και δεν επιτρέπουν να προχωρήσει. Ψάξε λίγο.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

atzamouz

παίδες έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και έχω το 1.1.14 οπότε αν κάποιος απο εσάς έχει την ίδια έκδοση και έχει κάνει κάτι με το θέμα της ερώτησης να μας βοηθήσει να το εγκαταστήσουμε και εμείς.

Επίσης έχω και το εξής απο σήμερα πρόβλημα. εγγράφτηκε κάποιος χρήστης με ονομα uncottend  και δεν μπορώ να τον κάνω delete ενώ δεν εμφανίζεται πουθενά στα μέλη (!!!) επίσης στον πίνακα δίπλα γράφει: Τελευταίο μήνυμα από Mignessetrems, δηλαδή καμία σχέση με το μέλλος αυτό. Αν επίσης κατάλαβα καλά έχει γίνει συντονιστής και με έχει πετάξει εμένα απέξω καθώς στις ομάδες μελών δεν μου επιτρέπει να μπω μέσα στους συντονιστές και δίπλα γράφει μη διαθέσιμο! Καμία ιδέα κανείς για το τι κάνω;

agridoc

atzamouz στο site σου είσαι μάλλον διαχειριστής και όχι συντονιστής. Δες τι γίνεται και άνοιξε άλλο θέμα περιγράφοντας καλύτερα τι συμβαίνει.

Εχω αναφέρει το Custom Profile Field Mod  εκεί μπορεί να φτιάξει κανείς δικά του ερωτήματα που θ' απαιτούν απάντηση με την εγγραφή  και να το συνδυάσει με έγκριση εγγραφής από διαχειριστή. Εχει το πλεονέκτημα οτι τα πεδία και οι απαντήσεις θα είναι πρωτότυπα και εκεί τα bots θα τα βρουν σκούρα.

Εγραψα επίσης "Μια αναζήτηση στα Modifications για spam θα βρει τα διαθέσιμα mods." Μπήκε στον κόπο κανείς να την κάνει;  >:(

Υπάρχουν αρκετά mods.

Quote from: agridoc on June 26, 2011, 12:38:21 PMΥπάρχουν δύο τύποι mod, ένας με ερωτηματολόγιο και δεύτερος με σύνδεση με βάση δεδομένων όπου καταγράφονται οι spammers. Οι δύο τύποι μπορεί να συνδυαστούν.
Ενδεικτικά
Για το 1ο δείτε το Anti-Spam Verification Questions for SMF 1.1.7
Για το 2ο δείτε το Stop Spammer
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Advertisement: