Εισαγωγή εικόνων στο Tinyportal 1.0RC1

Started by skiper_, April 15, 2011, 04:59:18 AM

Previous topic - Next topic

skiper_


Στο καινούργιο tinyportal 1.0RC1 πως ανεβάζουμε εικόνα στα άρθρα;


agridoc

Οπα, μου ξέφυγε αυτό  >:(

Μιλάμε για τον HTML editor. Υπάρχουν 3 τρόποι.

- Εισαγωγή από αποθηκευμένη εικόνα. Πατάμε το εικονίδιο εισαγωγής εικόνας στον editor και βάζουμε την τοποθεσία της εικόνας.

- Εισαγωγή από εικόνες που ανεβάζουμε από τον editor. Υπάρχει κάτω από το περιεχόμενο το
    Προσθήκη νέας εικόνας στην γρήγορη λίστα επισκόπησης: <- Εδώ αναζητούμε εικόνα από τον υπολογιστή μας, το κείμενο παρακάτω έχει τις οδηγίες
    Γρήγορη λίστα επισκόπησης των εικόνων μου
    Οι παρακάτω εικόνες είναι μικρογραφίες των πρωτότυπων εικόνων. Με κλικ σ' αυτές η εικόνα εισάγεται στον επεξεργαστή. Πριν επιλέξετε κάποια εικόνα βεβαιωθείτε οτι έχετε κάνει κλικ στον επεξεργαστή για να τον ενεργοποιήσετε.
- Με κατευθείαν editing του κώδικα HTML. Ετσι μπορούμε να προσθέσουμε και άλλες παραμέτρους.

Με διπλό κλικ σε εικόνα που έχει ήδη εισαχθεί μπορούμε ν' αλλάξουμε παραμέτρους.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

skiper_

Στο παραπάνω θέμα δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη

Το νέο tiny είναι πραγματικά ένα πολύ δυνατό εργαλείο με πολλές επιλογές στον διαχειριστή.

Αλλά να ρωτήσω κάτι ακόμα λίγο κουλό στο φορουμ (RC5) με έβγαλε ένα button προβολή στην αρχική σελίδα κάτι αντίστοιχο με το simple που έχει, αλλά κάνοντας κλικ στην επιλογή δενννννν ενώ έχω ενεργοποίηση από το το tiny Επιλεγμένες δημοσιεύσεις + άρθρα
τώρα όταν έχω μόνο Επιλεγμένες δημοσιεύσεις μόνο τα εμφανίζει... τι μπορεί να παίζει


Ευχαριστώ

Advertisement: