News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Kita perlu aktifkan

Started by TechTitan, April 25, 2011, 06:32:54 AM

Previous topic - Next topic

TechTitan

Thread Bahasa Melayu ini kekurangan peserta. Walaupun ramai yg boleh memperoleh rujukan langsung dari thread yg berkaitan, namun apa salahnya kalau kita rancakkan sedikit suasana di sini. Tidak perlu hanya untuk bertanyakan soalan...apa2 saja..
--:: .... ::--
Checkin' SMF from time to time

Hj Ahmad Rasyid Hj Ismail

Boleh jer... Chat pun tak ada masalah... Nanti saya cuba dapatkan board khas untuk chat... Buat masa ni pakai jer board ini...

digolbot

Kalau macam tu apa kata buat satu thread khas untuk Chit Chat.. mungkin dekat situ kita boleh berkongsi forum, berkenalan, status, umur, pekerjaan, asal dan tips-tips berkaitan...

Saya lebih suka buat satu forum khas untuk Pengguna SMF Malaysia. Saya ingat nak buat di laman web ini: http://smf.qom.my Rasa2nya ok tak?

iMp7

abg ahrasis bkan ada forum smf sendiri ke?

Ada. Saya cadangkan sahaja. Better ada satu komuniti khas untuk tujuan ini. Memandangkan saya ada beberapa domain seperti .sch.my, .qom.my dan .sup.my, saya menawarkan penggunaannya untuk kegunaan komuniti khas buat pengguna SMF Malaysia.

asa1212

owkowkokwokwokokwowkokokwow   :-* :-* :-* :'( :'( :'( O:) O:) :laugh: :laugh:

Quote from: asa1212 on July 17, 2011, 01:39:28 PM
owkowkokwokwokokwowkokokwow   :-* :-* :-* :'( :'( :'( O:) O:) :laugh: :laugh:
Apo nie? Ekau nak kono ban ko? He he he... Saya masih ada kuasa ban tau... Next time tulis yang berfaedah jer ;)

zek

zek. Thread ni memang dah lama tak aktif semenjak saya sibuk dengan urusan peribadi. Sila-silalah aktifkan board Bahasa Melayu ni kepada semua yang menggunakan SMF.

tedung

terbaik kalau ada dalam bahasa Melayu

Sepatutnya dah ada dalam bahasa Melayu. Cuba pergi profile > Account Setting dan tukar ke bahasa Melayu. Dulu masa 2.0 ada. 2.0.2 ni saya belum update.  :D

waris

Saya setuju dengan cadangan semua tetapi bukan lah dengan kedudukan sekarang sebagai
satu board yang dianggap sebagai cucu foru SimpleMacines.org/community/index............

Jukalau hendak board maju dan senang dicari mesti lah berada sebagai "sub-domain" atau sebagai "domain" sendiri.

SEO dan Tag sangat mustahak.

Ha ha... Ok. ok. nanti saya gagahkan jugak untuk bina satu forum untuk Melayu/Malaysia

Advertisement: