News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Kako sakriti broj postova admina?

Started by Venera, April 20, 2011, 05:25:44 AM

Previous topic - Next topic

Venera

Može li da se namesti da se postovi admina broje u statistici foruma, normalno kao svakom drugom članu, a da se na profilu i  na bordu umesto broja postova vidi neki simpa tekst koji izaberem? Forum je 1.1.13, imam Simple Portal, volela bih kad se broj postova admina ne bi video ni u generalnom, ni u nedeljnom izveštaju najboljih pisača na portalu, već samo na stranici "statistika foruma", ako mora. Volim da pišem i i družim sa svim svojim članovima, ali mi je glupo da se ističem brojem postova. Sad će Rapid da kaže: "pa ti malo manje pričaj" i biće u pravu  :)

Pozz svima.  :)

Maxion7


Venera

Hvala ti puno. Uspela sam da namestim tekst umesto broja postova na bordu, ali ne rešava mi problem, jer mi je bilo bitno da se na Simple portalu, u pregledu najboljih pisača generalno i najboljih pisača nedelje, ne vidi broj postova admina, ili čak user admin.  ;)

Dzonny

Prikači ovde template simple portala da pogledamo.
Na istu foru bi trebalo da može da se sakrije broj postova u sp. Ali imaj u vidu da na forumu ima više načina da ti se vidi broj postova - u statistici foruma, u pregledu postova, u profilu, u member listi, u privatnim porukama... Svuda treba posebno dodati kod ako hoćeš svuda da sakriješ svoj broj postova, po istom principu kao što si dodala već kod za sakrivanje u postovima...

Venera

#4
Ovako izgleda display.tempate.php

         // Show how many posts they have made.
         if (($message['member']['id'] == '2'))
         echo $txt[26].': Ne brojim','<br />' ;
         else
         echo '
                        ', $txt[26], ': ', $message['member']['posts'], '<br />';

Probala sam na osnovu ovoga da promenim na SP, ali nisam mogla da se snađem.   :-[
Nije mi bitno da se ne vidi broj postova u statistici, niti da bude potpuno tajan. Bitno mi je da se ne vidi na početnoj, na Simple portalu.  ;)

Pozz

▓▒RapidBelgrade▒▓

posle te izmene  pogledaj eror log  dal ima nesto... 




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Venera

#6
Nema ništa u error logu.

Poslala sam profil.template.php umesto portal.template.php, izvinjavam se i šaljem "portal".

Dzonny

Khm, mogu li da vidim tvoj url i ako možeš da okačiš stringove portala  u sledeći post, fajl je u themes/default/languages/ i zove se nešto kao Portal.english.php tj portal.serbian.php zavisno koji jezik koristiš... ako nemaš ni jedan fajl koji u nazivu sadrži "portal" onda prikači modifications.jezik.php.

Da li je ta statistika na portalu dodata kao blok ili po defaultu postoji neka statistika?
Izvini na ovim pitanjima, ali ne koristim portal pa ne znam kako funkcioniše, a u ovom fajlu koji si okačila nema komentara takoreći pa ne znam napamet gde je to što tražim pre nego mi daš ove informacije :)

Venera

www.venerinsan.com


Ovo u prilogu su  ti fajlovi  iz foldera languages iz default teme. A u samoj temi postoje i sledeći php fajlovi

PortalAdmin.template
PortalAdminpages
PortalAdminBlocks
PortalAdminArticles
PortalAdminShoutox
PortalGenericTemplate

Statistika na portalu je u blokovima koje sam dobila tako što sam u admin panelu, u portal-setings izabrala blok koji se zove "top poster", pa se samo izabere opcija "general" ili "week" ili...   Po defaultu foruma postoji ona klasična statistika na stranici statistika. Kada sam zamenila u postovima broj postova tekstom, na portalu, profilu, spisku članova je ostao da se vidi broj postova.

Dzonny

Izvini na kasnom odgovoru.

Moraš imati i sve te fajlove koje si prikačila samo sa serbian sufiksom umesto english, pošto vidim da koristiš srpski jezik? Prikači te fajlove da vidim.
Sve to jer ne mogu da pronadjem string za "Najbolji pisači generalno", kako bi pronašao kod koji povlači taj string, a koji se odnosi na broj postova najboljih pisača...

Venera

#10
Ne kasni odgovor, znam da imaš puno posla, a ovo nije preterano hitno (ali poželjno rešiti u nekom trenutku-video si i sam da deluje ružno onako).  ;)

Gledaj, ja za sve na forumu, osim za portal imam fajlove ...serbian_latin.php. Po defaultu je srpski jezik, u pravu si. NIšta od "portalovih" fajlova nema serbian_latin  sufiks. Ja planiram sve to polako da prevedem, ali tu će pisati isto kao i u ovome što sam ti poslala, a to ni ne znači ništa.

Ne znam  da li možeš naći odgovor možda u nekom template fajlu.  :(

Evo, pokačiću ih sve ovde, pa ti baci pogled kad budeš mogao. Svi su smešteni u default temu.

Pozdrav.

Edit: Sad videh u post description delu  u admin.english_utf8.php ovo:

$txt['sp_function_sp_topPoster_desc'] = 'Displays the top posters with their post count and avatars.';
$txt['sp_function_sp_topStatsMember_desc'] = 'Displays various types of member stats.';

da nije to?

Dzonny

Provaj ovo da ubaciš u Sources direktorijum, ali pre toga napravi backup fajla koji već imaš na serveru sa istim nazivom.
Takodje pre toga, samo promeni u fajlu ovaj kod:
if (($member['id'] == 'ID CLANA'))
sa ID-om člana čije postove sakrivaš...

Javi rezultat da vidim šta se dešava, pošto ne znam da li je member prava sintaksa za ovo, ali nagadjam pošto ne koristim portal...

Venera

#12
Uradila sam ovo što si rekao i desilo se sledeće:

Parse error: syntax error, unexpected ',' in /www/venerinsan/venerinsan/docroot/Sources/PortalBlocks.php on line 602

A onda sam na osnovu onih  promena  kojima sam  dobila da se na bordu vidi text umesto broja postova, eksperimentisala da bih probala da saznam da li će se šta promeniti u tom delu, dodala ovo echo', skinula apostrof sa else,  to izgleda ovako, ali ti šaljem i taj fajl da vidiš

if (($member['id'] == '2'))
echo $txt[21].': neki tekst';
else
echo'

E, kad sam ovo uradila na portalu se, u pregledu pisača-generalno i pisača nedelje, koliko god pisača izaberem da se vide (namerno sam menjala broj pisača za prikaz), svi osim poslednjeg nemaju ispod nika ni broj poruka niti tekst "poruka" a poslednji ima  i broj poruka i tekst-kao što je uvek bilo... tako da si izgleda pronašao koji deo tretira ta događanja.
Pozdrav.  :)

Dzonny

Ajde instaliraću SP na test forumu, pa ću pogledati kako to na namestim pa ti javljam :)

Venera

Quote from: Dzonny on April 29, 2011, 07:08:01 AM
Ajde instaliraću SP na test forumu, pa ću pogledati kako to na namestim pa ti javljam :)

Važi. Uprapred hvala.  :)

Dzonny

Venera,
otvori prvobitan PortalBlocks.php fajl iz Sources direktorijuma, nadji ovo:
', $member['posts'], ' ', $txt[21], '
i zameni sa ovim:
',($member['id'] == '1' ? 'Ne broji' : $member['posts']),'

Promeni ID sa svojim ID-om i to je to :)

Javi ako ima problema, ili treba još negde da se promeni broj postova..

Venera

Veliko si srce, hvala ti puno. Ne treba nigde više zameniti, važan mi je bio SP.

Šaljem ti veliki u ime svih članova mog foruma.

Advertisement: