"Sveža instalacija SMF-a na staru bazu"

Started by Madzgo, June 11, 2011, 05:03:36 PM

Previous topic - Next topic

Madzgo


Dzonny

Hm, imaš li tabelu prefix_posts? (ili messages?) I imaš li tu uopšte postove? Vidiš li na forumu postove? (ja nisam registrovan pa ih ne vidim).

Madzgo

Uspio sam nekako (stavio da koristi bazu od glavnog foruma) i nisam uspio da riješim ŽĆČŠĐ tako da bataljujem, bespotrebno...

Skipper.

Možeš još ovo da probaš. Skineš backup baze, ali svaku tabelu posebno. Potom instaliraš novi forum i svaku tabelu uvezeš ponaosob.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

matija28

...meni se čini da bi Magovi SMF-a mogli neki tutorijal na ovu temu.
Posle neusspelog upgrade na 2.0 forum mi je bio skroz neupotrebljiv.Teškom mukom sam ga doveo nekako u red ali mi je osakaćen,modovi ne rade,i imam osećaj da će sam od sebe da se sruši.
Istog sam interesovanja kao i Madzgo za potpuno sveže instaliranim forumom ali uz zadržavanja članova i postova.
Ceo sistem je u rukovanju sa bazom ali...Kako?

Dzonny

Tut za upgrade:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=442467.0

Upgrade uvek može da krene po zlu, ali u princupu ako imaš backup za tebe nema zime. Ako hoćeš da instaliraš novi forum na staru bazu - možeš ako se radi o istoj verziji foruma koju već imaš. Dakle u tom slučaju samo pobrišeš sve fajlove koje imaš vezane za forum (ne bazu naravno), instaliraš novi forum (iste verzije kao i pre) u praznu bazu, i posle toga pokreneš repair_settings.php fajl i pomoću njega povežeš forum sa starom bazom.

matija28

Quoteinstaliraš novi forum (iste verzije kao i pre) u praznu bazu
...e to je enigma,za nas neupućene.
Instalirao sam forum
ostaje samo da bazu starog foruma integrišem u bazu novog.Kako se import radi.
Cela operacija se odvija u PHP Admin panelu.
E tu sam zatečen i za bilo koje žongliranje sa bazama i uplašen.

Dzonny

Ne treba da integrišeš ništa niti da importuješ.
Tebi ta nova baza zapravo ne treba, treba ti stara baza.
Samo je potrebno da pokreneš repair_settings.php fajl i promeniš podešavanja baze, tako da se konektuje na staru bazu, a ne na novu (pošto se na novu trenutno konektuje posle instalacije).
Kada to uradiš, i ako ti forum radi ok (sa starim podacima, postovima, članovima) onda možeš da obrišeš novu bazu, pošto ti forum radi sa starom.

matija28

rizikujem da me oteraš u PM ali ja jednostavno ne vidim gde se nalazi repair_settings.php da bih ga pokrenuo,,, u rootu ga nema

Braca

repair_settings.php skini odavde:
http://download.simplemachines.org/index.php?thanks;filename=repair_settings.php
podigni na server,pokreni,isprati zadati postupak i to je to ...

matija28

Oprosti Dzonny, nisam primetio da je repair_settings.php pod linkom i da je to zapravo alatka koju ovog momenta pokrećem

matija28

Some settings are not being shown because the MySQL connection information is incorrect.



neuspeh.

Ovo što je prešvrljano je stara baza kao i user name te baze,pretpostavljam da je do greške došlo pri unosu passworda kojeg sam,eto nesreće,zaboravio.
Dakle ništa mi ne vredi....

Dzonny

Paa sve je ovo pod pretpostavkom da znaš podatke za login na bazu.
Nije sve izgubljeno, možeš valjda da promeniš password za tu staru bazu ako imaš pristup serveru, pa taj password unesi tu u repair_settings.php.

matija28

imam pristup serveru, samo ne znam gde da promenim pass.Trenutno to činim ali mi za promenu traži staru šifru.
u PHP Admin panelu ne vidim mogućnost da to ispravim.
Da li bi mi ljudi iz podrške izašli u susret?

▓▒RapidBelgrade▒▓

ma samo idi na bazu u cpanelu  obrisi usera od baze i napravi novog i dodeli ga toj bazi i taj novi uuser i pass ukucaj u rapair settings i to je to.....



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

matija28

Uradio sam Rapid i nakon repair  izašla je ova poruka
Fatal error: Call to undefined function loadTheRememberText() in /home/septimus/public_html/septimus/smf/Sources/Load.php(2151) : eval()'d code on line 344
primetio sam da je logo sa starog uredno smešten na novi ali da mi je bilo koji pristup onemogućen zbog ove greške.
Želim da napomenem da je greška identična onoj koju sam zatekao prilikom upgrade

Dzonny

Коliko vidim ta se greška vezuje za youtube mod, ali ti nisi instlirao isti?
Može link do foruma?

matija28

Tako je Dzonny,taj mod egzistira

e sad koji link
ovaj stari ili ovaj novi koji je na subdomenu radi probe

stari
http://www.septimussignum.com/index.php

novi
http://www.septimus.septimussignum.com/smf/index.php?action=login

Dzonny

Očigledno ti nešto nije baš uredu, ako si isntalirao svež forum, odakle ti onda logo i odakle ti youtube mod instaliran? :s
Gde si uopšte instalirao novi forum tačno? U koji folder?
Probaj da ubaciš originalni Load.php na ovaj forum gde ti se javlja greška.

matija28

pa logo i youtube mod je prepostavljam iz baze koju sam pokrenuo iz repair_settings.php
dakle na novom forumu sam uneo bazu starog

uneo sam i Load fajl i... ništa

Advertisement: