News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

2.0 Gold Yayımlandı

Started by Antes, June 12, 2011, 02:55:13 AM

Previous topic - Next topic

Antes

Simple Machines Forum Ekibi, uzun zamandır beklenen SMF 2.0 Final sürümünü halka açıklamaktan gurur duyar.

Bu sürümün yayımlanması ile SMF 2.0, SMF'nin şuanki kararlı sürümü haline gelmiştir, aynı zamanda başlangıçtada belirtildiği gibi SMF projesi açık kaynak kodlu bir yazılım haline gelmiştir. Bundan sonra, SMF lisans türü BSD License olacaktır.

SMF 2.0 RC5 kullanıcıları için, bu sürüm genel anlamda bir çok hata çözümünün yapıldığı - en kayda değer olanlardan giriş koruması ve muhtemel gerçek isim sızdırma sorunlarına çözüm olacaktır. Bu sorunlar gerçek anlamda önemli güvenlik etkileridir ve kullanıcıların en kısa sürede güncellemelerini tavsiye ediyoruz. SMF 1.1 kullanıcıları için, 1.1 ve 2.0 arasındaki değişiklik listesi buraya yazılamayacak kadar uzun - fakat eminiz ki SMF 2.0'ın sunduğu yeni özellikler sizi tatmin edecektir.

Aşağıdakiler SMF 2.0 RC5'den bu yana olan önemli değişiklikler ve çözümlerdir:

• Giriş korumasında çözüm
  • Gerçek ad sızdırmayı engelleme
  • MySQL 5.5 uyumluluk çözümü
  • Bir çok PostgreSQL bazlı çözümler
  • Fixes to integration hooks
  • Bir çok UI çözümü
  • Kullanıcı profiline bağlı çözümler
  • Güncelleme scriptinde çözümler
Değişiklik listesinin tamamını lütfen her zaman ki gibi değişim-geçmişi (changelog), indirme sayfasından, ve SMF 2.0 içindeki Bilinen Hatalar listesi Çevrimiçi Klavuzda.

Bu sürüm ile birlikte, gönüllü olarak SMF projesine yardım etmek için zaman ayırmış herkesin çabalarını ve kararlılıklarını ön-plana çıkarmak için bir fırsat kabul ediyoruz. Geçmiş ve şuanda, SMF'nin geliştirilmesinde geçmiş yıllarda katkı sağlamış geliştiricilere, herkese teşekkür etmek istiyoruz.

Son olarak - lütfen bu konuyu destek için kullanmayın. Gerekli destek bölümlerinde daha hızlı ve iyi cevap alabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Simple Machines Forum Ekibi

behzat11111

ოկtђ

gevv

teşekkürler,

bu ara güncellemeler hep kafamı karıştırıyor  smf 2 rc5 kullananlar ""Small update""  paketinimi yükleyecek
ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

drummer boy

Arkadaşlar güncelleme nasıl olacak, lütfen açıklar mısınız?

Alpay

Small en kücük modifikasyonlara cok zarar vermeden güncellemedir

Large yüklersen forum phplerini sıfırlamış olursun (%70) modifikasyonları yeniden kurman gerekir

Quote from: gevv on June 12, 2011, 04:47:50 AM
teşekkürler,

bu ara güncellemeler hep kafamı karıştırıyor  smf 2 rc5 kullananlar ""Small update""  paketinimi yükleyecek

drummer boy

arkadaşlar güncelleme için yeni smf klasörler ftpye mi atılacak?
yoksa direk güncelleme oluyor mu? gerçekten güncelleme konusunda bilgim yok, smf rc5 kullanıyorum. hangi yolları izlemem gerekiyor?

gevv

Quote from: Alpay on June 12, 2011, 04:50:57 AM

Large yüklersen forum phplerini sıfırlamış olursun (%70) modifikasyonları yeniden kurman gerekir

teşekkürler,

teşekkürler hoam ,

işte bu  2c5 kullananlara small yetecekse  large niye var :)  niye bunu belirtmiyorlar  ister istemez kafam karışıyor :) 
ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

Emre A.

Teşekkürler. Kurdum bile :) Dün bitti. Kişisel web sayfamda birşeyler yapmaya çalışacağım. Tekrar teşekkürler. :)

Antes

Quote from: gevv on June 12, 2011, 04:56:57 AM
Quote from: Alpay on June 12, 2011, 04:50:57 AM

teşekkürler,

teşekkürler hoam ,

işte bu  2c5 kullananlara small yetecekse  large niye var :)  niye bunu belirtmiyorlar  ister istemez kafam karışıyor :) 

Eğer forumunuz üzerinde eklenti kuruluysa, Large Upgrade kullanmak zorundasınız.

gevv

anladım hocam  teşekkürler

aşkullah

rc5 ten 2.0 a güncelleme aşamasında

Admin Login: (DISABLED) diyor.

Bu hata yüzünden forumu güncelleyemiyorum.. skip dediğimde ise

INSERT IGNORE INTO smf_board_permissions
(ID_GROUP, ID_BOARD, permission)
VALUES (3, 0, 'moderate_board'), (2, 0, 'moderate_board');

Caused the error:

Unknown column 'ID_BOARD' in 'field list'
Bu hatayı alıyorum

Admin kurucu olarak tek benim...

Bu sorunu nasıl çözebiliriz

AVESTA

Nihayet
teşş smf
hemen güncellenek gerek

Yağız...

Quote from: aşkullah on June 12, 2011, 06:58:41 AM
rc5 ten 2.0 a güncelleme aşamasında

Admin Login: (DISABLED) diyor.

Bu hata yüzünden forumu güncelleyemiyorum.. skip dediğimde ise

INSERT IGNORE INTO smf_board_permissions
(ID_GROUP, ID_BOARD, permission)
VALUES (3, 0, 'moderate_board'), (2, 0, 'moderate_board');

Caused the error:

Unknown column 'ID_BOARD' in 'field list'
Bu hatayı alıyorum

Admin kurucu olarak tek benim...

Bu sorunu nasıl çözebiliriz
Hangi dosyayı indirdiniz?

Özgür

So Long

aşkullah

Large upgrade dosyasını indirdim...

SaFiR BiLGi

Teşekkürler SMF, sorunsuz bir şekilde hallettim.
DiZi FiLM Bölüm Özetleri, Fragmanları ve Bölüm Videolarını Online iZLEME SAYFALARI: dizifilm.biz
internet hizmetleri: safirbilgisayar.com
Kurye hizmetleri: kuryesi.com

pitta

katkı sağlayan herkese teşekkürler

Gökhan | Brestgerfich

Büyük olasılıkla SMF 2.0 Gold ile SMF'e geri dönücem :)

mk1977

Değerli arkadaşlar,

Bir konuda fikrinizi almak istiyorum ki çoğunuzun durumu aynıdır muhtemelen,

Şu anki 1.1.xx sürümlerinde onlarca modifikasyon var, hatta bunların birçoğu da manuel modifikasyonlar,

Benim düşüncem eski foruma hiç dokunmadan örneğin /forums klasörü açarak 2.0 versiyonunu kurup bütün modifikasyonları bitirdikten sonra veritabanını taşımak yönünde,

Yani stabil olarak çalıştığına kanaat getirdikten sonra aktarımı gerçekleştirmek istiyorum,

Yapılması mümkün müdür? Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
Muhasebe, Vergi, Sosyal Güvenlik ve Ekonomi Portalı
www.Muhasebe-Online.com

SMF 1.1.21 - Classic Tema

Advertisement: