2.0 Gold Yayımlandı

Started by Antes, June 12, 2011, 02:55:13 AM

Previous topic - Next topic

grafitus

Evet bu mümkün. Aslında yapılması gereken de aynen bu. ;)

Ayrı bir klasörde "upgrade" işlemini yaştaktan sonra, ana dizine taşıyın. Settings.php'den de veritabanı adını duzenleyin.

~WannaBeDie

Quote from: drummer boy on June 12, 2011, 04:50:45 AM
Arkadaşlar güncelleme nasıl olacak, lütfen açıklar mısınız?
Bende çok anlamadım ya.. 2.04 kullanıyordum.. Nereden yapacağız ?
Temmuz ayında yeni temalar tasarlamak istiyorum :) Var mı aklında hoş tasarımlar olan?Fikir verebilecek olan ? :)

grafitus

Öyle bir SMF sürümü yok ki ~WannaBeDie. :)

~WannaBeDie

Quote from: grafitus on June 18, 2011, 06:37:16 AM
Öyle bir SMF sürümü yok ki ~WannaBeDie. :)
2.0 rc4 işte ya :( nasıl olacak bu iş :)
Temmuz ayında yeni temalar tasarlamak istiyorum :) Var mı aklında hoş tasarımlar olan?Fikir verebilecek olan ? :)

Emre A.

1.X mySQL (veritabanı) 2.X sürümüne uyum sağlamamaktadır. mySQL ile aram iyi değil fakat 1.X den bende sizin gibi zamanında böyle bir sru sormuştum verilen cevap 'olmaz'dı. :)

~WannaBeDie

Yok benim sürüm eski değil :) 2.0 RC4 yakın zamanda kullanılan...

Antes

Large Upgrade paketi ile güncellemeniz yetmiyor mu acaba ?

bulutum

güncellemeyi sorunsuz yaptım rc5 den ancakmodülleri tekrar yüklenmiyor hepsinde hara veriyor 2 sürümüne uygun modülleri nerden temin edebiliriz

Antes

Modül yapımcılarının güncellemesini beklemek zorundasınız :)

~WannaBeDie

Modifikasyonları yüklediğim yerden güncelleme paketini seçiyorum.. Fakat hata veriyor.. İzinlerini kontrol edin yahut Packages klasörü içinde bir dosya oluşturarak yapın diyor yüklenen modifikasyonlar da gözükmesi için. İzinler tamam ama neden böyle bir şey söylüyor?
*Klasör oluşturarak da denedim ama yine olmadı..

lodos0677

2.0 güzel olmuş, Yapanların eline sağlık.
Entegre blok olayıda olsaydı güzel olurdu.

Antes

Özgür

Rc4den en mantıklı güncelleme Clean Upgrade dir.
Yani Settings.php  haricindeki tüm dosyalarınızı 2.0 final sürümüyle değiştirin. Ardından değişikliklerinizi yapın. Tabi çok iş demek bu, ben 3 sitemi halen bekletiyorum mesela çok uzun süreceğinden. Hatta biri RC1 hala. :)
So Long

mk1977

Quote from: grafitus on June 18, 2011, 03:32:05 AM
Evet bu mümkün. Aslında yapılması gereken de aynen bu. ;)

Ayrı bir klasörde "upgrade" işlemini yaştaktan sonra, ana dizine taşıyın. Settings.php'den de veritabanı adını duzenleyin.

Yani eski forum klasörünü sadece veritabanını upgrade etmek için kullanacağım

Doğru mudur?
Muhasebe, Vergi, Sosyal Güvenlik ve Ekonomi Portalı
www.Muhasebe-Online.com

SMF 1.1.21 - Classic Tema

Antes

Evet, ama ben sunucu üzerinde bu işlemlerin yapılması yerine WAMP tarzı sunucular ile localhostta bu işlemlerin yapılması taraftarıyım.

Özgür

Evet. Paketleri vesair wamp'ta kurarsanız rahat edersiniz. Çünkü çok daha hızlı kurarsınız, yazma izni vesair uğraşmazsınız, hata olduğundada siteye direkt yansımaz.
So Long

Sylar!

Acemiler icin nasil upgrade yapilacagini yazabilir misiniz?

Emre A.

Backesc

1.1.x sürümden 2.0 golda nasıl geçiş yapabiliriz?

XraZer

Advertisement: