News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

TinyPortal 1.0 RC2

Started by skiper_, June 14, 2011, 05:58:59 AM

Previous topic - Next topic

skiper_

Καλησπέρα,

Έχω εγκαταστήσει το TinyPortal 1.0 RC1 τώρα βγήκε η έκδοση 1.0 RC2 πώς να κάνω εγκατάσταση απλά να ξηλώσω το παλιό και να βάλω το νέο?
Το forum δουλεύει σε 2.0RC5

agridoc

Καλύτερα απεγκατάσταση το παλιό και εγκατάσταση του νέου.

Κυκλοφόρησε όμως το SMF 2.0 Gold. Θα έλεγα να περιμένεις λίγο για να υπάρχουν συμβατά όλα τα mods που χρησιμοποιείς και να κάνεις πρώτα upgrade το SMF. Υποεκδόσεις θα γίνονται αναβάθμιση με patch από την διαχείριση.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

skiper_

Ευχαριστώ agridoc θα περιμένω,
απλά άρχισε το παλιό να βγάζει προβλήματα όπως έχω χάσει το download από την διαχείριση και δεν ξέρω τι άλλο θα δω.

AgyristoKefali

Γειά σας.
(Επειδή οι ερωτήσεις μου είναι αρκετά σχετικές με την συζήτηση εδώ δεν ανοίγω νέο θέμα)
Έχω SMF2.0 το οποίο έγινε upgrade από 1.1.14.
Είχα Tinyportal 0.983 το οποίο δεν μπορώ να ξηλώσω μέσα από το νέο SMF2.0 με απεγκατάσταση από την διαχείριση πακέτων και έτσι βγάζει σφάλμα κατά την εγκατάσταση του Tinyportal 1.0RC2...
Σφάλμα βάσης δεδομένων
Unknown column 'value9' in 'smf_tp_variables'
Αρχείο: /home/cvkgr/public_html/osgiliathveterans/Packages/temp/SMF2/tp_upgrade.php
Γραμμή: 347


Επίσης θέλω να ρωτήσω αν τα ελληνικά για το  Tinyportal 1.0RC1 είναι συμβατά με το RC2.

agridoc

Δες το If you upgraded from SMF1 to SMF2 with TP.

Τα Ελληνικά RC1 και RC2 έχουν ελάχιστες διαφορέ, κυρίως στην αλλαγή των links υποστήριξης και τον τρόπο εμφάνισης των credits και μπορούν να χρησιμοποιηθούν.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

skiper_

Σχετικά με εγκατάσταση tp

Έβαλα το νεότερο tp 1 rc2 η εγκατάσταση έγινε ελλιπείς, έτσι έβαλα με ftp τους φακέλους που έλειπαν.
Όλα καλά το μόνο πρόβλημα είναι στα άρθρα bbc η σελίδα δεν εμφανίζεται σωστά, η διαδρομή είναι action=tpadmin;sa=addarticle_bbc

Πώς να το διορθώσω?
Ευχαριστώ

AgyristoKefali

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια agridoc!

agridoc

Για skiper_

Δύσκολο ν' απαντήσει κανείς αν η εγκατάσταση δεν έγινε σωστά.

Δώσε όμως εδώ ή σε ΠΜ ένα link εμφάνισης άρθρου BBC. Τι μηνύματα λάθους βγάζει;
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

skiper_

Θέλω να ευχαριστήσω τον agridoc που ασχολήθηκε προσωπικά με το πρόβλημα μου και έδωσε λύσεις.

agridoc

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια skiper_, σήμερα έδωσα λύση στο κυρίως πρόβλημα σου.

Δεν μπορούσα να κάνω αναπαραγωγή, δεν φαίνεται να εμφανίζεται σε όλους τους servers, δες το adminsettings textarea bug using bbcode editor.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Advertisement: