News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Legenda, Moderatori, i još neka pitanja..

Started by Indahaus, June 30, 2011, 12:47:17 PM

Previous topic - Next topic

Indahaus

Pozdrav, sređujem jedan sm forum.. e sad.. na mom forumu (drugom, nebitno) postoji legenda ispod spiska prisutnosti:



a na ovom novom to nema:



Čitav acp sam pregledao i ne znam gde bi to moglo biti, možda mi je negde promaklo.. želim da uključim to da se prkazuje legenda..

Drugo pitanje je zašto ne mogu dodati nikoga u moderatore.. u global moderatore mogu, ali moderatori su neka čudna grupa.. jednostavno ne mogu dodati članove.. kako da ih dodam?

Pošto sad sređujem taj forum do kraja, trebaće mi dosta pomoći, i možete li mi preporučiti  neke dobre modove..

Inače, da napomenem, radi se o SMF 2.0 gold..

EDIT: Zanima me još kako da mi slike ne raširuju forum, već da se kao resize-uju, pa kad kliknem na nju da se proširi (ovako kao kod ovog foruma)

▓▒RapidBelgrade▒▓

zao mi tog decka kome sredjujes ti forum......

postavio si 3 tako prosta pitanja da je neverovatno da ti nekom sredjujes forum....

1.  to je mod...

2. resenje je u acp

3. takodje mod..   




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Indahaus

Lol, sređujem sebi forum..

1. Nije mod, jer ja to imam na drugom forumu, (pogledaj sliku) a nisam instalirao nikakav mod, svejedno i da je mod, mogao si reći kako se zove
2. Baš ti hvala, nisam znao... -.- Kažem ti da se jednostavno ne može dodati moderatori.. admina i gmoda mogu, ali običnog moda ne mogu..
3. Zašto ne kažeš kako se zove taj mod, ako je to već mod?

Kad sam postavio tako tri prosta pitanja zašto nisi tako prosto odogovio... I šta ima veze, nije se niko naučen rodio pa da moram sve znati...

Indahaus

Hoće neko pomoći? Molim vas, hitno je...

Skipper.

1. Podešavanja teme, traži gde ima da se uključi legenda.

2. Napravi novu grupu koju ćeš nazvati moderatori i u nju dodaj članove

3. Podesi u admin panelu ili ubaci neki mod

4. Koristi pretragu

5. Slušaj Rapida kao oca svoga
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

▓▒RapidBelgrade▒▓




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Skipper.

Rapide ne treba mu mod za legende na smf2.0. To je sastavni deo te verzije.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

▓▒RapidBelgrade▒▓

jbg kad sam ja zastareo....   nikako da proucim 2.0 acp.....    sry....



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Indahaus

Hvala momci, ovo za slike radi, međutim ova legenda ne, saću ja to u podešavanje teme pokušati naći... i zanima me vaše mišljenje koja je bolja tema:

http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2353
ili
http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2234

ili ako imate vi neku da preporučite, hvala :D

Skipper.

Ova druga mi je lepša a da li je bolja to neznam.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

UndertakerZA

Pozdrav.
Ne znam dali si resio ovo oko legende ali nije naodmet da ti predlozim da pogledas ovu putanju

ACP - Podešavanje - Trenutna tema - Prikaži prisutne grupe na početnoj strani forum obelezi polje pored toga ako je prazno.

Kod mene je tako.
   

Indahaus

Quote from: UndertakerZA on June 30, 2011, 02:19:53 PM
Pozdrav.
Ne znam dali si resio ovo oko legende ali nije naodmet da ti predlozim da pogledas ovu putanju

ACP - Podešavanje - Trenutna tema - Prikaži prisutne grupe na početnoj strani forum obelezi polje pored toga ako je prazno.

Kod mene je tako.

E hvala ti, sad se prikazuje, ali sad sledeći problem, npr. admini mi nemaju boldovan nick.. kada kliknem na izmen (administratori) i pod "boju u spisku prisutnih" stoji ovako: #FF0000; font-weight i ja promenim na #FF0000; font-weight: bold; i kiliknem na "sačuvaj" ali o5 nije boldovan, vratim se, kad ono opet: #FF0000; font-weight i stalno tako...

▓▒RapidBelgrade▒▓




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

UndertakerZA

Quote from: .LoPaTa. on June 30, 2011, 02:28:03 PM
Quote from: UndertakerZA on June 30, 2011, 02:19:53 PM
Pozdrav.
Ne znam dali si resio ovo oko legende ali nije naodmet da ti predlozim da pogledas ovu putanju

ACP - Podešavanje - Trenutna tema - Prikaži prisutne grupe na početnoj strani forum obelezi polje pored toga ako je prazno.

Kod mene je tako.

E hvala ti, sad se prikazuje, ali sad sledeći problem, npr. admini mi nemaju boldovan nick.. kada kliknem na izmen (administratori) i pod "boju u spisku prisutnih" stoji ovako: #FF0000; font-weight i ja promenim na #FF0000; font-weight: bold; i kiliknem na "sačuvaj" ali o5 nije boldovan, vratim se, kad ono opet: #FF0000; font-weight i stalno tako...

Ovo ne bih znao , jer kod mene stoji samo #FF0000 i nije boldovan. Mogu da predpostavim da je to neki mod u pitanju , koji je dodao ovaj nastavak koji pominjes.
Samo nagadjam.
   

▓▒RapidBelgrade▒▓

i za to boldovanje i cak i velicinu slova ima mod...   e sad dal ima 2.0 po defoltu to nem pojma.....




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Indahaus

Rapid - Video sam tu temu i tami se prva svidela, ali problem je što forum nije u vezi muzike :/// Probaj da je edituješ da u pozadini budu računari, monitori i tako nešto z aračunare, pošto je o tome.. i da bude u plavom fazonu..

Underatker - Nije mod, pročitaću ja još jednom tut o tome, pošto na drugom forumu sam preko tuta radio i podešavao, a sad nisam ništa podešavao.. treba nešto u php my admin da se menja koliko se sećam...

Skipper.

Quote from: .LoPaTa. on June 30, 2011, 02:28:03 PM
E hvala ti, sad se prikazuje, ali sad sledeći problem, npr. admini mi nemaju boldovan nick.. kada kliknem na izmen (administratori) i pod "boju u spisku prisutnih" stoji ovako: #FF0000; font-weight i ja promenim na #FF0000; font-weight: bold; i kiliknem na "sačuvaj" ali o5 nije boldovan, vratim se, kad ono opet: #FF0000; font-weight i stalno tako...
Da bi ti ovo radilo moraš prvo promeniti jedan podatak u bazi.
Odeš u tvoj cpanel pa u phpMyAdmin. Potom pronađi tabelu membergroups. Kad je pronađeš promeni varchar vrednost za polje online_color sa 20 na 80 i radiće ti.
Posle za boldovan nick koristi ovaj kod
#kod_boje; font-weight: bold;
Sa ovom promenom biće boldovani nickovi članova u spisku prisutnih članova.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Indahaus

Evo ga, uradio sam, treba u php my admin na smf_membergroups na onlinecolor staviti varchar 80 umesto 20...
Zanimam me ovaj mod -> http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=111 piše da radi na 2.0 ali ima 1000 onih linkova, skinuo sam MemberColorLink308.zip i Member_Color_Link_3_1.zip međutim, ni jedan ne radi, može li mi neko reći koji je kompatibilan sa smf 2.0?? Hvala....

EDIT: Skipper, da to je :D

Skipper.

Member_Color_Link_3_1.zip je za 2.0 verziju.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Indahaus

Sva sam pitanja rešio... sad me zanima kako da avatar bude veći? trenutno je 65x65, a ja bih npr. Broj x 100, ili 100 x Broj.. (taj broj je kraća strana) znači da granice budu 100x100.. ovo mi razvuče avatar da bude kocka, ja ne bih da ga razvlači, već da ostane isti oblik, samo da se poveća do 100px pogledajte kako ovaj avatar npr. izgleda razvučeno ne izgleda baš, ali to je primer, ima ih još koji su i više razvučeni...

Advertisement: