News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

[SMF 2.0] Kayıt olurken doğum tarihini gösterme.

Started by Yağız..., November 09, 2009, 01:52:34 PM

Previous topic - Next topic

nazamarya

Zorunlu hale getirmek için ne yapmamız gerekli ?

Yağız...

../Sources/Register.php dosyasında bulun:
// Handle a string as a birthdate...
Öncesine ekleyin:
if ((empty($_POST['bday1']) || empty($_POST['bday2']) || empty($_POST['bday3'])) || ($_POST['bday1'] == '00' || $_POST['bday2'] == '00' || $_POST['bday3'] == '0000'))
fatal_error('Doğum tarihi girmediniz.');

nazamarya

deneme yaptığımda birşey farkettim. kayıt olurken doğum tarihini zorunlu bir şekilde istiyor. fakat kayıt olduktan sonra profilde doğum tarihi aktif olmuyor.. yani hiç doğum tarihi girmemiş gibi..  Yaş:Yok yazıyor yani profilde.

nazamarya

Quote from: nazamarya on April 11, 2010, 07:13:43 PM
deneme yaptığımda birşey farkettim. kayıt olurken doğum tarihini zorunlu bir şekilde istiyor. fakat kayıt olduktan sonra profilde doğum tarihi aktif olmuyor.. yani hiç doğum tarihi girmemiş gibi..  Yaş:Yok yazıyor yani profilde.

Sorunu buldum Ay ve Gün kısmını karıştırıp ay olarak 19 yazdığımdan dolayı tarihi kabul etmemiş. Ama Üyeliği kabul etti. Bu kısımları yazma değil de seçme şeklinde yapmamız mümkün müdür ? cinsiyet seçmedeki gibi seçenekler hazır olsun yani.

Yağız...

../Themes/default/Profile.template.php dosyasında bulunan template_profile_birthdate fonksiyonunu şununla değiştirin:
// Callback function for entering a birthdate!
function template_profile_birthdate()
{
global $txt, $context;

// Just show the pretty box!
echo '
<dt>
<strong>', $txt['dob'], ':</strong><br />
<span class="smalltext">', $txt['dob_year'], ' - ', $txt['dob_month'], ' - ', $txt['dob_day'], '</span>
</dt>
<dd>
<select name="bday3">';
for ($year=1900;$year<2010;$year++)
echo '
<option value="', $year, '" ', $context['member']['birth_date']['year'] == $year ? ' selected="selected"' : '' , '>', $year, '</option>';
echo '
</select>
<select name="bday1">';
for ($month=1;$month<13;$month++)
echo '
<option value="', $month, '" ', $context['member']['birth_date']['month'] == $month ? ' selected="selected"' : '' , '>', $month, '</option>';
echo '
</select>
<select name="bday2">';
for ($day=1;$day<32;$day++)
echo '
<option value="', $day, '" ', $context['member']['birth_date']['day'] == $day ? ' selected="selected"' : '' , '>', $day, '</option>';
echo '
</select>
</dd>';
}

PowerKing

kostad.org

Teşekkürler arkadaşım oldu.

SMF'nin en sevmediğim özelliği şu doğum tarih kısmını 0000-00-00 olarak görünmesi. Bunu dropdown şeklinde yapamazmıyız.

@Yağız verdiğin kodları ekledik fakat  doğum tarihi kısmı drop down şeklinde görünüyor ama ayrıca bir tane daha sol üst tarafta textbox olarak foto görünüyor acaba onu nereden silmemiz lazım ayrıca şu 1900 yazan yerin başına Yıl , Ay yerinde 1 yazıyor onun üstüne Ay en sondakinin üstünede Gün şeklinde yazı ekleyebilirmiyiz altındanda hemen ona göre seçim yapsınlar diğer forum türlerinde veya kayıt formlarında olduğu gibi

sitenin en üstünde sol tarafta bu çıkıyor bir alttaki mesajda ise doğru şekilde kayıt formunda görünüyor.

Özgür

So Long

grafitus

Quote from: Yağız... on April 11, 2010, 06:47:26 PM
../Sources/Register.php dosyasında bulun:
// Handle a string as a birthdate...
Öncesine ekleyin:
if ((empty($_POST['bday1']) || empty($_POST['bday2']) || empty($_POST['bday3'])) || ($_POST['bday1'] == '00' || $_POST['bday2'] == '00' || $_POST['bday3'] == '0000'))
fatal_error('Doğum tarihi girmediniz.');

Özgür

Kastettiğim fatal error değil. Aynı forma geri döndürmesini istiyorum. Misal şifreyi girmediğin zaman üst kısımda şifreyi girmedin birader yazıyor. O şekilde yapmak istiyorum.
So Long

Yağız...

../Sources/Subs-Members.php'de bul:
// No name?!  How can you register with no name?

Öncesine ekle:
if (empty($_POST['birthdate']) || ($_POST['birthdate'] == '0000-00-00'))
$reg_errors[] = array('done', 'Doğum tarihi girmediniz.');

Özgür

Sağol @Yağız. Ekşismf'yi görmeden gidiyoruz bakalım hadi hayırlısı :)

Ayrıca
if ($regOptions['extra_register_vars']['birthdate'] == '0000-00-00')
{
$reg_errors[] = array('done', 'Dogum tarihi girmediniz.');
}
olması gerekiyormuş.
So Long

Yağız...

Nereye gidiyosun ?!!? :D Frame'lerden kurtarıp alpha tarzı birşey yayınlarım belki :)

Parantezlere gerek olmaması gerekiyo ...

Özgür

Quote from: Yağız... on March 23, 2011, 06:47:52 PM
Nereye gidiyosun ?!!? :D Frame'lerden kurtarıp alpha tarzı birşey yayınlarım belki :)

Parantezlere gerek olmaması gerekiyo ...

Valla bu senin verdiğin kod yine. :D Yapmıştık ya bir ara o bu.  Bu arada harika bi easter egg gördüm.
QuoteSorry, I don't take bribes... you'll need to come up with a different name.
diyor ayrılmışi ismi almaya çalışınca :)
So Long

Yağız...

Bunu yazınca hata mı veriyo ki? :)

Yok onu şifreyi "chocolate cake" yapınca söylüyor :)

theyunus

atikpostalarim1

bunu üye kendi avatarını seçme şeklinde de ayarlayamaz mıyız? bunu için mod var ama bu şekilde yapamaz mıyız?

Evo™

atikpostalarim1

bu modun oldugunu söylemiştim. ben aynı bu doğum tarihi gibi olmuyormu demek istedim.

sayın yagız bir de bu doğum tarihi kyıt sayfasında çıkktı ve çok güzel durdu. kullanıcı adı, şifre v.s.. tab tuşuyla ilerleniyor. fakat doğum tarihi ni atlıyor. nasıl doğum tarihini de tab(tabindex) a basınca gelmesini saglayabiliriz?

Advertisement: