News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

šćčžđ

Started by MobiMania, July 03, 2011, 07:31:26 AM

Previous topic - Next topic

MobiMania

Ovako kada sam imao forum install sam 2.0 i jezik 2.0 sve je radilo fino oborio sam forum uradio backup. Instalirao jezik sve i sad mi je umjesto tog neki znakovi kao $$% itd..Moram li jedno po jedno riješavat ili sve odjednom mogu.

Cola-Coca

Quote from: carrera on July 03, 2011, 07:31:26 AM
Ovako kada sam imao forum install sam 2.0 i jezik 2.0 sve je radilo fino oborio sam forum uradio backup. Instalirao jezik sve i sad mi je umjesto tog neki znakovi kao $$% itd..Moram li jedno po jedno riješavat ili sve odjednom mogu.

Pa jesi li u admin panelu pretisni onu opciju "convert utf-8" tako nekako se zove.
I LOVE SMF

Skipper.

Quote from: carrera on July 03, 2011, 07:31:26 AM
Ovako kada sam imao forum install sam 2.0 i jezik 2.0 sve je radilo fino oborio sam forum uradio backup. Instalirao jezik sve i sad mi je umjesto tog neki znakovi kao $$% itd..Moram li jedno po jedno riješavat ili sve odjednom mogu.
Koji jezik si imao na starom forumu? Utf8 ili običan? Jel ti baza konvertovana u utf8?
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

MobiMania

Kako da idem to convert utf8? Gdje da odem?

Skipper.

Admin panel/Održavanje foruma/Baza podataka/Konvertuj bazu i podatke u UTF-8
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

MobiMania


Braca

A jesi li pri podizanju sveze instalacije chekirao na prvoj strani ono  za UTF-8 podrsku ?

MobiMania


Skipper.

Podigni svež forum bez utf8, vrati backup, vrati stari jezik koji si imao pa tek onda uradi konvertovanje.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

MobiMania

Nikakav drugi način nema?

Skipper.

Ja nisam uspeo drugačije da rešim problem kad sam ga imao.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

MobiMania

Sad bi radi tog ja forum zatvorio stvarno nemam volju :S

Skipper.

Podržavam te. Čim nemaš volje da rešiš jedan problem onda nije ovo za tebe.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

MobiMania

Nije da nemam volju nego sam vec 3 puta rušio forum 4 mi se ne da :S

dan555

Ne odustaj tako lako i brzo.
Kada sam prvi put instalirao forum (doduše ne SMF već phpBB2) trebalo mi je 5 dana da ga pripremim i 10 da rešim problem sa našim slovima. Tada ama baš ništa nisam znao o PHP, bazama podataka, utf-8... ali, sve se nauči kada se hoće.

batterydoc

Quote from: carrera on July 03, 2011, 04:32:38 PM
Kako da idem to convert utf8? Gdje da odem?

Pogledaj temu  http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=436365.40

imao sam i ja takve probleme, pa sam ih popravio, imaš objašnjenje.

8)

MobiMania

Uradio sam to ali neće opet :S...

Skipper.

Jesi odradio ovo?

Quote from: Skipper. on July 04, 2011, 01:25:05 AM
Podigni svež forum bez utf8, vrati backup, vrati stari jezik koji si imao pa tek onda uradi konvertovanje.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

MobiMania


Advertisement: