News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Siteme Oyun Eklemek İstiyorum....

Started by hitman081, July 23, 2011, 11:08:02 AM

Previous topic - Next topic

hitman081

Sitame okey eklemek istiyorum kodlarım var fakat nereye ekliceğimi bilmiyorum yardım edebilir misiniz ??

FroschLee

oyun derken flash oyun tarzı bırseymı ?

FroschLee

java? nasıl bırseykı oyun browser oyunu falanmı ? java oyunda sonucta flash uzerınden calısacak yada php asp herneyse tek java tabanlı olamaz bır yazılımın ıcıne gomulmustur

hitman081

hmm. biraz biraz anladım..ama geri cevap vermede biraz zorlandım.. ben sana siteyi veriyim benim anlatabileceğimden daha fazlası var orda..

http://www.okeye4.com/sitenize_okey_ekleyin.html [nofollow]

Emre A.

FroschLee

basit bir şekilde html dosyası olusturabılırsın:

<html>
<head>
<title>Okeyim!</title>
<body bgcolor="000000">

<applet
codeBase=http://irc.okeye4.net/okey/
code ="esGame.class"
archive ="esOkey.jar"
width ="800"
height ="500">
<param name="CABBASE" value="esOkey.cab">
<param name=masa value="#okey">
<p>Tarayiciniz java desteklemiyor ya da engelliyor.</p>
</applet>
</body>
<head>
</html>

gibi mesela bunu okey.html olarak kaydet ftp ye at. sonra forumdan lınk olarak gosterebılırsınız.

hitman081

sağol kardeşim çok iyi oldu bu ellerine sağlık... fakat bunun sağına yada altına ben chatbox ekleyebilir miyim ki ??

FroschLee

tabiki bu basit hali portal kullanıorsanız sımpleportal mesela onda sayfa ekle yaparak bunu yenı sayfa ekleme seklındede yapabılırsınız

hitman081

ben yeniyimde biraz daha basit anlatabilirmisin... simpleportal ı bilmiyorum..

FroschLee

soyle soylıyım basıt bır html bılgısı ıle dedıgım gıbı bırsey yapılabılır. yada forumuna sımple portal eklentısı kurup portal uzerınden yonlendırebılırsın. yanlıs anlama daha acık yardımcı olmak ısterım genıs kodlarla ancak su anda magazadayım o yuzden genıs genıs yazamıyorum :)

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=262209.0 bu konuyu ıncelersen daha buyuk bılgılere sahıp olabılırsın.

hitman081

tmm bunu bir deniyim eğer hala yapamasam o zaman danışırım sana..

hitman081

sanırım portal 2.0 rc3 2.0 rc4 için uyumlu ben 2.0 kullanıyorum... bu yüzden sanırım html bilgine ihtiyacım var :)... yapmak istemiyorsan sorun değil ..yapmak istersen de kafan ne zaman isterse o zaman yapabilirsin :) acele etmene gerek yok

FroschLee

tam olarak yapmak ıstedıgınızı yazarsanız yardımcı olmaya calısayım.

bubarses

Benimde bir sitem var ve oyun eklemek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz.

l1nux1ng

Quote from: bubarses on November 28, 2020, 11:35:01 PM
Benimde bir sitem var ve oyun eklemek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz.

Adobe Flash desteğini kestiği için artık flash tabanlı oyunlar web dünyasında bir çöplük oldu. Kullanılır ama güvenlik zaafiyeti oldukça yüksek. Java oyunlar html taglarının içerisinde gömülü olarak eklenebilir. O da html kodlarının herkese açık olmamasına özen göstermek gerek o da çok ciddi güvenlik açığı oluşturur.

Advertisement: