News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

2.0 'dan 1.1' Geçmek İstiyorum

Started by HungerGamesTR, July 27, 2011, 08:20:09 AM

Previous topic - Next topic

HungerGamesTR

Merhaba,
Forumumu 2.0'dan 1.1 sürümüne geçirmek istiyorum nasıl yapılabileceğine dair bilgi verebilirseniz sevinirim.
Bu arada veri kaybı çok yaşanır mı ya da yaşanır mı onu da belirtirseniz memnun olurum.

Antes

Tam tersini istiyor arkadaş. Şu an için mevcut değil NIBOGO adlı arkadaş ücretli yapıyor bu işi.

Emre A.

« Yanıtla #1 : Dün, 09:46:25 ÖÖ » mesaj değiştirilmiş :) 1.1 den 2.0 a yazmıştı :)

Alpay

Başka forum yazılımına geçiş yapip ondan geçebilirsiniz ancak bilginiz yok ise hiç kalkışmayınız :)

1x sürümün geçmek ise mercedes den doğan marka arabaya geçmek ile aynı..

HungerGamesTR

Quote from: Alpay on July 29, 2011, 02:51:51 AM
Başka forum yazılımına geçiş yapip ondan geçebilirsiniz ancak bilginiz yok ise hiç kalkışmayınız :)

Evet dediğini gibi doğru katılıyorum ama 2.0 da çok fazla bir görsel tema sıkıntısı yaşıyorum. Hiçbir tema bulamıyorum desem daha uygun olurdu sanırım.
Ben MyBB'ye geçip oradan SMF 1.1.14'e geçmeyi düşünüyorum. Biraz uğraştıracak, uğraşacağım da. Bütün herşeyini tam anlamıyla öğrenip yapacağım.

Ama verikaybı olur mu? Olursa ne kadar olur ya da düzgün yapılırsa hiç olmaz mı?
Eğer ücretiyle geçirmek isteyen varsa ücretli de geçirttirebilirim. Bana özel mesaj atmaları yeterli olur.

scr34m

Quote from: HungerGamesTR on July 29, 2011, 06:02:19 PM
Quote from: Alpay on July 29, 2011, 02:51:51 AM

Evet dediğini gibi doğru katılıyorum ama 2.0 da çok fazla bir görsel tema sıkıntısı yaşıyorum. Hiçbir tema bulamıyorum desem daha uygun olurdu sanırım.
Ben MyBB'ye geçip oradan SMF 1.1.14'e geçmeyi düşünüyorum. Biraz uğraştıracak, uğraşacağım da. Bütün herşeyini tam anlamıyla öğrenip yapacağım.

Ama verikaybı olur mu? Olursa ne kadar olur ya da düzgün yapılırsa hiç olmaz mı?
Eğer ücretiyle geçirmek isteyen varsa ücretli de geçirttirebilirim. Bana özel mesaj atmaları yeterli olur.
Önce mybb sonra smf'ye geçiceğim diyorsun, pek tabiki veri kaybı olucak bütün konuların gidecek.

Antes

Kesinlikle veri kaybı olmaz. Fakat SMF2 'de SMF1 'e göre çok daha fazla tema var bence biraz araştırma yapın. Tema sitesinde olmayıp SMF2 için hazırlanmış en az 30 tema gösterebilirim.

corumlu recep

1.1.x den 2.0 sürüme geçebilirsiniz. ancak 2.0 dan 1.1' e geçemezsiniz. en üst seviyede kodlama bilgisi olan biri yapabilir ancak. kısacası şuan 2.0 dan 1.1.'e geçmek bildiğim kadarıyla mümkün değil.
Forum Sitesi
http://forumsarayi.0adz.com
http://forumsarayi.0adz.com/index.php?action=.xml;type=rss

forumsarayi.0adz.com
forumsarayi.0adz.com/index.php?action=.xml;type=rss

Antes

Quote from: corumlu recep on July 30, 2011, 02:59:14 PM
1.1.x den 2.0 sürüme geçebilirsiniz. ancak 2.0 dan 1.1' e geçemezsiniz. en üst seviyede kodlama bilgisi olan biri yapabilir ancak. kısacası şuan 2.0 dan 1.1.'e geçmek bildiğim kadarıyla mümkün değil.

Keşke bi de konuyu okusanız. Geçiş tabi ki mümkün ama garantili değil.

HungerGamesTR

Quote from: Antes on July 30, 2011, 03:13:36 PM
Quote from: corumlu recep on July 30, 2011, 02:59:14 PM

Keşke bi de konuyu okusanız. Geçiş tabi ki mümkün ama garantili değil.

Yukarıdaki mesajınızda kesinlikle veri kaybı olmaz diye belirtmişsiniz burada da garanti değil demişsiniz ben şimdi şüpheye düştüm...
Kesin bir cevap verebilirseniz ben önce MyBB 1.6 'ya daha sonra SMF 1.1.14 'e geçirmeyi düşünüyorum.  :)

bolubeyi61

yedeğinizi alıp deneyin. kayıp yaşarsanız yedeğinizi geri yüklersiniz.

HungerGamesTR

Quote from: bolubeyi61 on August 01, 2011, 06:04:59 AM
yedeğinizi alıp deneyin. kayıp yaşarsanız yedeğinizi geri yüklersiniz.

Evet, ben de öyle düşünüyorum. Panel'den yedek alırım kayıp olursa 2.0 olarak tekrar geri yüklerim, en mantıklısı bu olur.

romeo37

ben bir kaç defa geçtim dostum kayıp olmuyor ama tr dil dosyaları her defasında bozuldu . vaktin bolsa uğraş ama bırak 2 kalsın sonra gelecekte bir gün mutlaka geçeceksin 2 ye nede olsa

Emre A.

Quote from: romeo37 on August 02, 2011, 04:32:42 PM
ben bir kaç defa geçtim dostum kayıp olmuyor ama tr dil dosyaları her defasında bozuldu . vaktin bolsa uğraş ama bırak 2 kalsın sonra gelecekte bir gün mutlaka geçeceksin 2 ye nede olsa
güncelleme esnasında güncel sürüm dil dosyasınıda indirip sunucunuza attınız mı?

Antes

Ben test sunucumda defalarca SMF2 > vBulletin 4 (veya tam tersi) geçişler yaptım. Hiç birinde dil sorunu olmadı !

Tabi ki eğer dil seçenekleri ingilizce ise (kodlama ISO'da) ingilizceye göre ayarlı ise Türkçe karakterlerin bozuk gözükmesi çok normal.

FroschLee

soyle yapsan daha ıyı olur dıye dusunuyorum. forumda gıtmemesı gerek seyler bır mesajlar bırde ozel mesajlar. myphp ye baglan smf_messages smf_boards bolumlerını ındır smf 1.1.14 kur sonra oraya yolla. tema zırt pırt dıgerlerı uzerınde oynama yaparsınız zaten ama mesajlar ve forum kategorılerı kaybolmamıs olur.

Antes

Öyle yaparsanız tüm iletiler konular Ziyaretçiler tarafından yaratılmış gibi gözükür.

FroschLee

members ı da alsın canım :) onu unuttuk :D

Antes

topic 'i de unutmasın, eli deymişler admin_info 'yuda alsın :P (geriye tablo kaldı mı ?)

FroschLee

antes :) kızım sana soylıyım gelınım sen anla hesabı oldu :) neyse ben verdım sen tamamladın. eline koluna saglık :)

Antes

bakın demek istediğim şu, veritabanları her ne kadar aynı sürüm gibi gözüksede farklı olabilir. Atıyorum;
A tablosu SMF2de vardır SMF1de yoktur. Hata raporu gönderir. Bu yüzden en iyi yöntem

SMF2 > MyBB > SMF1 'dir. (Risksiz diyemem, %100 garantili de diyemem ama yapılabilecek en iyi yöntem budur.)

FroschLee

tüm veritabanları yoktur derken ustad hepsıne baktım bende o sekılde gecıs yaptım. ılk 2.0 uzerıne kurdum db sılınmıstı. sonra tek tek ındırdım tekrar 1.1.14 uzerıne kurdum. evet bazı baglantı hataları verıyor. ancak sql uzerınde az cok oynamayı bılıyorsa ınsan duzeltebılıyor. bıraz ugrastım bende ama dedıgınız gıbı surumden surume gecısdede aynı mantık surulecek. sql donusecek yanı bır eksık bır fazla aynı kapıya cıkmayacakmı?

Antes

Fakat biz burada teknik konular hakkında insanların fikri yokmuş (olsa bile) gibi yardım ediyoruz ki, ilerleyen zamanlarda aynı konudan müzdarip kişilerin de en temel şekilde görüp uygulayıp çözüm sağlaması için.

HungerGamesTR

Şimdi ben anlayamadım.
FroschLee'in dediği yöntemi uygulayarak hiçbir forum sistemine convert etmeden direk SMF 1.1.14'e dönüş yapabiliyor muyuz ?

FroschLee

sql dan anlıyorsan benım dedıgım gıbı yapabılırsın  yok anlamıyorsan hıc ugrasma arkadasların dedıgı gıbı yap. onlar daha temız yol dedıgı ıcın onları dınle. ben uzman degılım sadece kendımce ugraslarım var kendım yaptım baskasıda yapacak yapabılecek dıye bır kaide yok. :) sen yıne o arkadasları dınle bak adamın kupası bıle var :D

Advertisement: