Razlog za edit & promjena naslova - pomoć za prijevod

Started by CSRM, August 10, 2011, 03:18:55 AM

Previous topic - Next topic

CSRM

Radi se o dva moda, koje mislim instalirati ali hoću da budu odma na HR, ko i ostatak foruma.
Ak mi možete točno reći gdje pronaći i kaj treba mijenjati da budu na HR:

Reason for editing:

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=349

Change all subjects:

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1165

Znam da drugog vide samo modovi i admini, no svjedeno...
Eto, nadam se nekom odgovoru, znam da je vama to "mačji kašalj"  8)
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Dzonny

Pogledaš parse za svoju verziju i kod koji se dodaje u Modifications.english.php trebaš dodati u modifications.tvojjezik.php i prevesti svaki string ponaosob.

CSRM

Pomalo glupo pitanje al kak da pogledam "parse za svoju verziju"?
Može sve skupa malkice detaljnije, nisam ja u "tim vodama"  :)

Pokušavam i učim lagano, no svejedno mi treba dosta asistencije...
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Dzonny

Na stranici modula sa desne strane imaš padajuću listu na kojoj trebaš izabrati svoju verziju moda, i kliknuti na dugme "parse" kako bi video kodove.

Sliku imaš ovde (prva slika):
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=356859.0

CSRM

Quote from: Dzonny on August 10, 2011, 03:56:27 AM
Pogledaš parse za svoju verziju i kod koji se dodaje u Modifications.english.php trebaš dodati u modifications.tvojjezik.php i prevesti svaki string ponaosob.

Eto, skinul sam na komp orginale "ManageBoards.english.php" i ManageBoards.croatian-utf8.php
Ja imam Dino light temu ko generalni default za forum, ak je to bitno.

E sad, pogledal sam parse za mod (izmjeni sve poruke) i piše samo:

Find (at the end of the file):

?>

OMG, koja pomoć  :-\

I onda ovo:

Add Before:


$txt['changeallsubject'] = 'Chage all subjects';
$txt['permissionname_change_all_subjects'] = 'Change all subjects';
$txt['permissionhelp_change_all_subjects'] = 'Allows the member to set the subject of a topic with all its replies by edditing the subject of the topic post.';
$txt['permissionname_change_all_subjects_own'] = 'Own topic';
$txt['permissionname_change_all_subjects_any'] = 'Any topic';


Kaj napraviti?
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Dzonny

Naravno da je pomoć, jer ti govori gde tačno kod trebaš dodati.
U ovom slučaju na kraju fajla, pre zatvaranja php koda trebaš dodati:
$txt['changeallsubject'] = 'Chage all subjects';
$txt['permissionname_change_all_subjects'] = 'Change all subjects';
$txt['permissionhelp_change_all_subjects'] = 'Allows the member to set the subject of a topic with all its replies by edditing the subject of the topic post.';
$txt['permissionname_change_all_subjects_own'] = 'Own topic';
$txt['permissionname_change_all_subjects_any'] = 'Any topic';

Ti samo trebaš prevesti stringove npr:

$txt['changeallsubject'] = 'Promeni sve naslove';
$txt['permissionname_change_all_subjects'] = 'Promeni sve naslove';
$txt['permissionhelp_change_all_subjects'] = 'Allows the member to set the subject of a topic with all its replies by edditing the subject of the topic post.';
$txt['permissionname_change_all_subjects_own'] = 'Own topic';
$txt['permissionname_change_all_subjects_any'] = 'Any topic';

itd.

CSRM

Hvala, skužil - misle na sam kraj.

Nego, promjenil, uploadal "cro" file i sad više uopće nema te opcije kad idem na "privici i ostale opcije"!?
Prije je bilo, na ENG

EDIT: zapravo ima (treba editati 1. post xd) ali je opet na ENG  :-\

EDIT 2: sad vidim i da mi nov fajl nije spremilo (Notepad++) ko .php, nego ko CROATIAN-UTF8 File

?
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Founder 2008

Dzoni ti je sve lepo objasnio, a ti si negde verovatno zeznuo stvar. Vrati stari fajl pa ponovi postupak.

CSRM

Možda je caka u tome kaj sam ja dodaval kod u ManageBoards, umjesto u Modifications.croatian-utf8.php - koji je skoro prazan?
Neću isprobavati, baš zato jer je prazan, pa molim odgovor dal sam u tome pogriješil.
My forum has been kidnapped by people i trusted most

batterydoc

Ove kodove

$txt['changeallsubject'] = 'Promeni sve naslove';
$txt['permissionname_change_all_subjects'] = 'Promeni sve naslove';
$txt['permissionhelp_change_all_subjects'] = 'Allows the member to set the subject of a topic with all its replies by edditing the subject of the topic post.';
$txt['permissionname_change_all_subjects_own'] = 'Own topic';
$txt['permissionname_change_all_subjects_any'] = 'Any topic';


Samo ubaci u Modifications.croatian-utf8.php

i dobićeš ono što tražiš

8)

CSRM

Nažalost, ne.

Napravim to, uploadam i opet sve po starom, na ENG i netočno (ne piše change nego chage lol)

A da promjenim u Modification.english?
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Dzonny

Je ti modifikuješ Themes/tvoja_tema/languages/Modifications.jezik.php? Ne u default temi. Ako nemaš languages folder u tvojoj temi, onda je ok da promeniš fajl u default temi.

CSRM

Radim to u default.
U mojoj temi nema tih fajlova...ali languages folder ima.
Možda je tu caka?
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Branko.

#13
Ako se odnosi na Reason_Editing_Mod_v2.3.2 ako ti nije problem da sačekaš do sjutra imaćeš cijeli mod prilagođen i za hrvatski.

btw...napiši naslov te teme i verziju foruma, zanima me

EDIT: Isprobao sam na 2.0 ...sve radi za pet.Evo ti nekoliko sličica pa vidi sam

Još da dovršim i ovaj drugi i isprobam.Vjerujem da znaš da svi modovi podliježu autorskim pravima njihovih autora i  ovako dotjerani modovi su samo za internu upotrebu.
Ovo praktikujem za svoje potrebe jer mi je tako lakše pošto često testiram modove na mojim testnim forumima.

Pozdrav
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

CSRM

Riješil sam na način koji sam i sam predložil  :)

Editiranjem Modification.english.php fajla - u njemu sam fino prevel na HR, upload na server i sve šljaka, za razliku od identičnih pokušaja sa Modification.croatian.php
U ovom ENG fajlu još sam si dosta toga prevel...super stvar, a samo jedan fal  8)

Hvala svima koji su pomogli da shvatim kak to uopće šljaka  ;)
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Branko.

Pa svako ima svoj stil rada.Samo bojim se da ipak nisi shvatio "kako to šljaka" jer za višejezičke forume, a to je svaki koji osim podrazumijevanog engleskog koristi makar još jedan jezik, to nije ispravan način rada.Podrazumijevano je Modification.english.php (i ostali jezički) prazan i ima samo <?php
// Version: X.X; Modifications


?>
tako da sve što si tamo našao i prepravljao pripada prethodno instaliranim modifikacijama.Koliko sam ja upućen, ovo je jedini fajl za koji se koristi uvijek naredba search position="end" i to sve čini krajnje jednostavnim i ne znam zašto ti to nije uspjelo.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

CSRM

Kod mene je CRO upravo tak prazan, a ENG pun - sve dok šljaka je ok
Izgubil sam ja dosta vremena i živaca pokušavajući sam HR fajlom, no nije išlo/palilo...
Sa ENG isprve

Kad instaliram bilo koji mod, sve se pojavi samo u ENG fajlovima, a HR ostane prazan.
A naknadno dodavanje koda rezultiralo je ničim.
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Dzonny

Verovatno ti je pun error log jer nemaš stringove u svom jeziku, ali radi sve jer alternativno se vuku stringovi iz eng fajlova. Svakako je ispravno da prekopiraš stringove u cro fajl i prevedeš ih, ali ti očigledno nisi dobro prekopirao kodove ili si negde pogrešio prilikom prevođenja pa je došlo do greške u sintaksi.

Skipper.

Najbolje da sadržaj engleskog fajla prekopira u fajl od njegovog jezika i rešiće problem.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

CSRM

Quote from: Skipper. on August 28, 2011, 08:07:42 AM
Najbolje da sadržaj engleskog fajla prekopira u fajl od njegovog jezika i rešiće problem.

Napravljeno i to na više načina i jednostavno ne radi!

Znači, u Modifications.croatian.php prekopiral sam sve iz english, u kojem je bilo prevedno, a u njegov fajl vratil na eng, tj. default, i kopiral kam treba; rezultat - sve na ENG!

Drugi pokušaj - preimenovanje u Modifications.croatian-utf8.php, rezulat - sve na ENG!

Treći pokušaj - kopiranje u Dino light languages, prvo kao Modifications (tad nije bilo uopće naslova prevedenih modova, sve prazno), a onda kao Settings.croatian.php (pošto uz eng, ima i takav spanish fajl); rezultat - sve na ENG!

Kopiranje prevednog u Modifications.english, brisanje svih na croatian; rezultat - sve na HR!

BTW, primjećujem da eng uz obični .php, ima i .php ~
My forum has been kidnapped by people i trusted most

Advertisement: