News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

GR help πως βλεπω το vesrion πχ cr1 βρηκα το hide post

Started by l2crystin, August 14, 2011, 12:50:07 PM

Previous topic - Next topic

l2crystin

 πως βλεπω το version px cr1 cr3 πως λεγετε
εχω το 2.0

gvhools

όταν λες hide τι εννοείς?
να υπάρχουν κατηγορίες που να έχουν πρόσβαση μόνο ορισμένα μέλη? ή κάτι άλλο?μπορείς να φτιάξεις και τα δικαιώματα έτσι ώστε να μην βλέποθν όλοι όλες τις κατηγορίες.

Θερμή παράκληση από εμένα....αν μπορείς γράφε με Ελληνικά.

Φιλικά!
SMF: 2.0.2
Εμφάνιση: Vertex
Mods:
SimplePortal    2.3.5
Ohara YouTube Embed    1.0
Blue Smiley    1.0
RSS Feed Icon    1.1
Stop Forum Spam    1.0
Ad Managment    3.0.1
---------------------------------
Ελληνική κοινότητα ZorinOs

l2crystin

#2
να έχει το forum [hide]100[/hide] να χριζόμαστε 100 ποστ για να το δις π,χ βρήκα ένα και με λέει αφτω
Sorry, your PHP configuration doesn't have support for zlib. Without this, the package manager cannot function. Please contact your host about this for more information.

πως το διαγραφώ τώρα αφτω

και από που κανό να φενετε ποίος ινε online offline

vkot

Quote from: l2eclipse on August 15, 2011, 04:17:47 AMSorry, your PHP configuration doesn't have support for zlib. Without this, the package manager cannot function. Please contact your host about this for more information.

Πες στον host σου να σου εγκαταστησει/ενεργοποιησει το zlib. (ειναι για να αποσυμπιεζει πακετα zip, gz, κλπ).
Αν δεν θελει να το κανει (κακως, κακιστα), θα πρεπει να εγκαταστησεις τα mod χειροκινητα, κατι που ειναι αρκετα περιπλοκο για να γραφτει στα γρηγορα σε ενα μηνυμα.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

l2crystin

FileZilla me afto to anebsa pos to energopio

vkot

Έστειλες σχετικό μήνυμα στον host σου;

Υ.Γ. Παρακαλώ, γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες!
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

l2crystin

Πως στελνο μπορεις να με πις

vkot

Του στέλνεις email (ή χρησιμοποιείς το εργαλείο ticket, αν έχει), και του λες:

Please activate zlib for my site. I am trying to install mods in SMF but I get this error:
"Sorry, your PHP configuration doesn't have support for zlib. Without this, the package manager cannot function. Please contact your host about this for more information."
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Theodoros147

#8
Το μιλάμε το Αγγλικό :) Κάπου οδηγίες στα ελληνικά πώς κάνουμε εγκετάσταση υπάρχουν ;


edit: ok βρήκα http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=139533.0

l2crystin

Quote from: vkot on October 12, 2011, 04:52:26 AM
Του στέλνεις email (ή χρησιμοποιείς το εργαλείο ticket, αν έχει), και του λες:

Please activate zlib for my site. I am trying to install mods in SMF but I get this error:
"Sorry, your PHP configuration doesn't have support for zlib. Without this, the package manager cannot function. Please contact your host about this for more information."
φιλε το site εγω ιμε admin

l2crystin

αλαξα hoster που δεχετε αφτο αλλα εχασα το λινκ μπορειτε να με το βριτε thanks

vkot

For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

l2crystin

και κατι αλλο πως βλεπω τι version ειναι το smf 2.0 δηλαδη cr1 cr2 πως το βλεπω και κατι ακομη μπορειτε  να με δοσετε link για το hide post γιατι το εχασα νανε τετοιο [hide]100[/hide] και να χρηαζετε ο αλλος να εχει 100 post για να το δι ευχαριστω

vkot

For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

l2crystin

Quote from: vkot on February 20, 2012, 01:56:42 AM
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=118
ή http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=58833.msg3220648#msg3220648
να σε καλα φιλε τερμα πια  hoster ειμαι εγω εκανα database στην navikat το version μου ειναι 2.0.1 αλλα δεν ξερω το cr μου και αφτο το hide post ειναι για 1.2 και εγω εχω το 1.0 δηλαδη αποτυχια επηδη φιλος δεν βλεπω το forum καθε μερα σε παρακαλω μπορεις να με πεις πως κανο το 2.0.2 στο download που ειδα εχει μονο αφτο που εχω δεν εχει το 2.0.2 και τοπ εχω δη σε αλλο forum smf.και αλλη μια ερωτηση επειδη δεν ξερω και εχω custom theme τη αλαζει ακριβως συγνωμη για τα ορθογραφηκα λαθη.

vkot

l2eclipse, (χωρίς παρεξήγηση), προσπάθησε να γράφεις με πιο προσεγμένη σύνταξη, γιατί δυσκολεύομαι να καταλάβω. Βάλε και σημεία στίξης. Για τα ορθογραφικά, υπάρχουν plugins για τον browser σου.

Το cr υποθέτω ότι είναι RC (Release Candidate). Για τα περισσότερα mod δεν είναι πρόβλημα αυτό, σε κάθε RC έκδοση οι αλλαγές είναι σχετικά λίγες. Αλλά δεν γράφεις σε ποιο mod αναφέρεσαι και αν δοκίμασες να το εγκαταστήσεις και τι μήνυμα λάθους σου βγάζει.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

l2crystin

πεδια το hidepost δεν ειναι για το version  μου. το 2.0.1 ηρθε μονο του στο Packages και το εβαλα και δουλεψε που θα  βρο το 2.0.2 γιατι στο download δεν με βγαζει να το κατεβασω και επαναλαμβανο την database την εχω εγω sto navikat home dikia moy database μερικα mob mod πως λεγετε δεν ειναι για το version μου πως λεγετε εχω το 2.0.1 πως το κανο 2.0.2 οπως ειπα παραπανο δεν κατεβενη απο το download ελπιζω να καταλαβατε τι λεω

vkot

Έχεις SMF 2.0.1 και θες αναβάθμιση σε 2.0.2;

Πήγαινε εδώ http://download.simplemachines.org και πάρε το αρχείο που λέει:
Small update
    Using SMF 2.0.1? This small package will get you up to speed.
(ένα από τα zip   tar.gz  tar.bz2)

Και βάλ'το στον Package Manager σου.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

l2crystin

Quote from: vkot on April 20, 2012, 06:08:52 AM
Έχεις SMF 2.0.1 και θες αναβάθμιση σε 2.0.2;

Πήγαινε εδώ http://download.simplemachines.org και πάρε το αρχείο που λέει:
Small update
    Using SMF 2.0.1? This small package will get you up to speed.
(ένα από τα zip   tar.gz  tar.bz2)

Και βάλ'το στον Package Manager σου.
εφχαριστω φιλε το εβαλα αλλιως ηρθε μονο του και το εκανα install σας εφχαριστω ολλους καποιος να κληδοση αφτο το topic

Advertisement: