Veliki broj spama/botova nakon upgradea na 1.1.14

Started by Shinzon, August 19, 2011, 07:58:51 AM

Previous topic - Next topic

Shinzon

Nedavno sam napravio upgrade na 1.1.14 i pojavila se velika količina spama kojega prije nije uopće bilo. Inače registracija preko samoga SMF je onemogućena i registracija se vrši preko Drupala koji ujedno napravi račun i na forumu. Tamo postoji reCAPTCHA i nije mi jasno kako botovi uspiju to zaobići. Zanima me da li postoji kakav zaobilazni put registracije na SMF kada je registracija onemogućena?

Zahvaljujem.

Skipper.

#1
Pa sam si odgovorio na pitanje. Zaobilazni put je drupal. Bolje pojačaj zaštitu na sajtu i bićeš miran.
Koji SMF i koji drupal koristiš? Meni treba neki bridge za SMF 2.0 i drupal 7.7.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Shinzon

Ne bi znao za SMF 2.0 i D7 da li postoji bridge.
Zanimljivo je to što nisam imao niti jedan post na forumu napisan od strane bota dok je bila verzija 1.1.12, čim sam napravio upgrade na 1.1.14 brdo sjeb... postova na forumu se počelo pojavljivati. Ništa na Drupalu nije mjenjano, samo je forum upgradean. Zbog toga i pitam, jer me zanima da li je još tko imao sličan problem.

Skipper.

Jesi ponovo proverio podešavanja za registracije nakon upgrade-a?
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Advertisement: