Postavljanje Banera ?

Started by -PariS-, August 22, 2011, 02:01:15 PM

Previous topic - Next topic

-PariS-


Nabavio sam Global Headers and Footers mod i zaista je dobra i korisna stvar...

Pogledajte sliku :


Ovaj mali baner u header-u i pored logoa znam kako da postavim...
Zanima me kako da postavio ove velike banere sa strane pod nazivom : Wide Skyscraper 160x600
Stim da uvek prikazuju tu sa strane bilo gde da se korisnik krece po forumu... ?

Founder 2008

Koliko znam tom modifikacijom možete samo da postavite baner (ili šta već) u headeru ili footeru...
Levo i desno možete sa nekim drugim modifikacijama, ali ćete i njih morati sami da prilagodite pošto ne koristite default temu.

-PariS-


Znam to za header i footer...

Zato sam i pitao na koji nacin sta, gde i kako da izmenim kako bih tu postavio banere ? (ove velike sa strane)

Ili ako postoji i za to sa strane neki mod kao sto postoji za header i footer ?


Founder 2008

Mod koji to poseduje http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=255, ali cete morati da ga prilagodite vasoj temi.

-PariS-


Hvala za mod. Instalirao sam ga bez ikakvih problema i korekcija....
Sve radi kako treba, i zaista poseduje sve opcije za banere...  ;D


Founder 2008


Tatek

Pozz, instalirao sam ga i ja, no ne znam kako u njega kod add ads dodati sliku u jpg formatu da bude naslovna slika foruma? Hvala!

Dzonny

To se ne manja pomoću bilo kakvog moda nego direktno izmenom koda tj css fajla konkretno...
Otvori novu temu sa konkretnim pitanjem, linkom do foruma i verzijom foruma.

Cola-Coca

Quote from: Tatek on January 26, 2013, 07:40:44 AM
Pozz, instalirao sam ga i ja, no ne znam kako u njega kod add ads dodati sliku u jpg formatu da bude naslovna slika foruma? Hvala!

Trebas znat osnovne stvari HTML coda. Tako se dodaje.
I LOVE SMF

Tatek

Pa nekakve osnove htmla znam, adresa foruma sada prije puštanja u pogon je motocikl.eu/index.php i SMF je 2.0.3... napravljena je slika cca 1200x200 piksela, kako je unijeti u forum kao naslovnu sliku (statičnu) vidljivu u svim temamam na vrhu?

Founder 2008

Idete na Ad Management u admin panelu pa add ads.
Prvi red naziv banera, drugi red je code kojim konfigurišete ono što treba da bude prikazano (pogledajte ovo kako da postavite baner) i ostale stavke su ustvari mogućnosti gde i kako da vaš baner bude prikazan.

Tatek

Thanx, a ukoliko želim da mi slika bude u punoj veličini 1200x200 piksela smještena na sredini gdje su sada Google oglasi (u ravnini i desno od "logout" funkcije), što moram označiti u meniju edit add? Štogod pokušavam, ne ispada mi baš nimalo zadovoljavajuće...)...

Advertisement: