403 You don't have permission to access / on this server. Pomoć :(

Started by pantar2001, September 01, 2011, 04:29:36 PM

Previous topic - Next topic

pantar2001

Uglavnom slijedio sam tutorijal na jednoj starijoj temi i upgrejdo sam forum sa1.1.13 na 2.0 i sve je uspjelo i radilo perfektno, dok nisam išao instalirati modove koje sam imao prije...izbacilo mi je neki eror da paket nemože biti instaliran i završio sam u admin paketu na nekoj opciji gdje su bile tabele u bojama...zelena crvena itd... i odabrao sam neke fajlove tipa paketi avatari i slično... i kliknuo na zeleno dugme gdje je pisalo writtable, tako nešto... par sekunda kasnije sve je nestalo i izbacuje mi ovu poruku You don't have permission to access / on this server. 403 forbidden...

Otišao sam u moj directadmin panel i pod files mi piše No Data to Show...znači sve je nestalo... znam da je neka fora oko chmoda ali nemam pojma kako da vratim na staro...molim vas može bilo kakva pomoć?  :-[

pantar2001

Ne mogu vjerovat da zbog jednog glupog klika na forumu nestalo sve...čak i druge poddomene šta sam imao...

Skipper.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

pantar2001

Jel ima kakva opcija bez backupa?? jer onda moram ponovo svu proceduru oko apgrejdanja verzije...

Skipper.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

pantar2001

Trenutno nemoguće :D Da li može neki link na temu kako napraviti backup...nisam do sad radio.. pošto mi je sve nestalo pod files...pretpostavljam da sve baze moram ponovo dignut?

Skipper.

Ako nisi napravio backup pre upgrade-a onda ti sad ništa ne znači.
I zašto je nemoguće kontaktirati host?
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.


pantar2001

Znači idem u phpmyadmin i označim sve fajlove od baze od foruma i izbrišem ih.. i onda uvoz fajlova prije backupa? jel to procedura...

pantar2001


Dzonny

Moraš kontaktirati hosting podršku, ovaj problem ćeš teško rešiti sam. Ne znam od čega si promenio chmod, ali čim je uticalo to na celokupan tvoj nalog a ne samo na forum, to se tiče sistemskih fajlova možda, pa zato moraš kontaktirati podršku.

pantar2001

Na serveru sam od frenda, a njega nema sljedečih mjesec dana, tako da nemam nikakvu hosting podršku... kako glup problem nemogu vjerovat da se događa... u control panelu nemam nikakvih fajlova "No Data to Show"... strašno  :-\

▓▒RapidBelgrade▒▓




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...


Branko.

Quote from: pantar2001 on September 01, 2011, 04:29:36 PM...... znam da je neka fora oko chmoda ali nemam pojma kako da vratim na staro...

Ako si siguran da je fora oko toga, preko ftp  pogledaš kako stoje postavke za:
     attachments
     avatars
     Packages
     Smileys
     Themes
     
Vrijednosti mogu biti 777,755 ...kod mene je npr. 705 (i sve šljaka) a promjenu radiš desni klik na folder pa u padajućem meniju izabereš datotečna dopuštenja i upisuješ željene vrijednosti.

Zaista zbunjujuće (za mene) djeluje ovaj drugi dio priče tako da nije isključeno da je sve pobrljano na "višem" nivou ali proba te ništa ne košta budući da ti je forum out.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

pantar2001


Madzgo

Quote from: Skipper. on September 01, 2011, 05:10:42 PM
Ako nisi napravio backup pre upgrade-a onda ti sad ništa ne znači.

Quote from: pantar2001 on September 01, 2011, 05:11:29 PM
Napravio sam backup...


Quote from: pantar2001 on September 01, 2011, 05:30:57 PM
Znači idem u phpmyadmin i označim sve fajlove od baze od foruma i izbrišem ih.. i onda uvoz fajlova prije backupa? jel to procedura...

Quote from: pantar2001 on September 01, 2011, 05:54:39 PM
sve sam ponovo importao i opet isto??'


Majstor.

pantar2001


Dzonny

Pokušaj kao što je rekao Branko da se "igraš" sa chmodom mada je na svakom serveru drugačije to podešeno, ali 777 i 755 bi trebale da budu vrednosti koje rade kako treba.

Elem, pošto ne osećaš ironiju u prethodnim postovima, rapid i madzgo se...šale recimo. :)

Branko.

Quote from: pantar2001 on September 02, 2011, 07:53:45 AM
Hvala na komplimentu...mislim je li to dobra procedura?
Treba da znaš da rješenje ovog problema (ukoliko je to uopšte moguće) zavisi u najvećoj mjeri od informacija koje ti ovdje dostaviš.Mogao si npr. napisati link do foruma, koje admin alate koristiš za pristup serveru i forumu uopšte (ja npr. koristim PHPMyAdmin za pristup bazi i FileZilla za ftp pristup forumu) i da budem iskren meni ona sličica ne govori puno.Ako je npr. flash ftpx isto što i (većini nas) FileZilla i ne možeš preko njega ući na instalaciju foruma onda imaš ozbiljan problem i teško da će ti iko ovdje pomoći a sve se vraća na priču o hosting podršci.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

pantar2001

Koristim directadmin control panel, filezilla/flashftpx uopće nekoristim sve radim preko files na directadmin controlpanelu...
http://i52.tinypic.com/16ixyec.jpg
QuoteNo Data to Show

Uredno se spojim na directadmin panel ali kad idem putem filezille ili flashftpx sa istom sifrom i nickom vidit  kakva je situacija pod public_html nemogu se uopce spojit, samim time nemogu se apsolutno nigdje igrat sa chmodom...samim time nestale su mi i druge dvije poddomene.

QuoteForbidden

You don't have permission to access / on this server.

Nemogu vjerovat da mi jedna najobičnija najdebilnija opcija na forumu može napraviti ovakvo sranje...koji sam k išao uopće to stiskat  ;D  :o :o :o :o

pantar2001

Znači ovaj problem je nerješiv :-X :'(

Čemu služi ono information_schema pod phpmyadmin? to se nemoze restorat?

▓▒RapidBelgrade▒▓

LoL     pa ti stvarno nemas ama bas nikakvog znanja i samim tim niko ti ovde u jednom postu ne moze objasniti nista....

zato batali to i idi na bazen zezaj se dok ti taj drug ne dodje i oplavi te sto si mu sjebao forum  xD



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...


▓▒RapidBelgrade▒▓

Quote from: malloyevelyn110 on September 03, 2011, 10:08:04 AM
Vrati backup i radiće ti sve kako treba.



kakve veze ima bekap sa public_html folderom i poddomenima?       



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

pantar2001

Hvala na komplimentima. Ovo je jedino što mogu još pokušat

Mi može netko objasnit šta znači ovo 331 i 530... isti pasword skojim se bez problema spojim na control panel neradi na flash fxp

331 Password required for *****
[R] PASS (hidden)
[R] 530 Login incorrect.

poz

▓▒RapidBelgrade▒▓

prvo da se ne lazemo ti ne mozes nista da uradis jer nemas pojma i zato ti se i ne moze objasniti 
a drugo kakve veze imaju tvoji problemi sa pristupom serveru sa SMF-om?   

lepo ti je receno    jedini ko moze da ti pomogne je support i kraj price....   

to sto ti pise za pass verovatno je i taj client obrisan sa servera i zato ne mozes da se ulogujes 
da se iole razumes ti bi video u pamelu dal ima ili nema ftp clienta i napravio novog , ne bi ovde postavljao ta banalna pitanja...



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Cola-Coca

@ pantar2001  ja mislim da ja imam najbolji odgovor od svih ovdje za tebe.
Prije svega bi ti poklonio jedan userbar:

User bar od steven80 za pantar2001 --> --> --> 

I nakon toga tvoj problem ces rjesit ovdje:
http://lmgtfy.com/?q=403+You+don%27t+have+permission+to+access+on+this+server

Pozdrav i vjerujem da je bilo od koristi!
I LOVE SMF

Branko.

Quote from: pantar2001 on September 03, 2011, 12:34:05 PM....može netko objasnit šta znači ovo 331 i 530... isti pasword skojim se bez problema spojim na control panel neradi na flash fxp...
Obično je različit i username i password za Cpanel i FTP, ako je i username isti pass nije.Provjeri ti to malo bolje, valjda imaš zapisano negdje.Uostalom, takvi podaci se moraju čuvati a ne pamtiti.
Složio bih se s konstatacijom RapidB. da bi morao puno više znati o osnovnim stvarima vezanim za CPanel,FTP,bazu.To je nezaobilazno "štivo" za sve koji se bave ovim poslom koji, u suprotnom, zna prerasti u "ćorav" posao.
Toliko toga je napisano ovdje na SMF-u da "nema čega nema", samo treba čitati ali ne kad dođe do problema kao što većina čini.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

pantar2001

Eto rješenje ovog problema je to da mi je izbrisan accaunt i sa tim sve što je bilo na serveru.

Otvoren mi je novi accaunt na istom serveru i sad imam pristup ftp-u i control panelu kako spada.

Sad me zanima kako da napravim restore backup, prije tog problema napravio sam full backup stranice i posebno backup za sve baze podataka od foruma i joomle.

Koristim direct admin control panel. Di bi trebao uplodat full backup a di baze podataka ?
uglavnom full backup sam extractao na destkop i dobio dva fajla backup i domains, zatim sam otvorio flash fxp http://i51.tinypic.com/rr61bo.jpg i ubacio folder backup, to mi je jedno sat vremena uplodalo i vidio sam da je prebacilo sve isto što se nalazi u folderu domains tako da folder domains nisam ni ubacivao unutra iako piše da on ima duplo više mb, pa mi to malo čudno, uglavnom sada sam napravio u control panelu novu bazu ali više nije isto ime ko prije jer mi je drugaciji accaunt...a ostale dvije baze sto sam imao za druga 2 foruma ni neznam vise njihov user name nego samo naziv baze, da li u tom fajlu config.php mogu vidjeti user name tih dviju baza i gdje se on nalazi??
i da li moram ponovo instalirati oba foruma pošto sam sve ponovo napravio.
Lijep pozdrav ljudi, molim vas pomozite ;)

Dzonny

Da li imaš i backup baze podataka?
Potrebno je da:
1. Uploaduješ fajlove na server, u tvom slučaju verujem da je prava lokacija public_html folder. Dakle tu su i svi fajlovi foruma koji su nam potrebni.
2. Importuješ bazu preko phpMyAdmina - opcija import. Prvo napravi novu bazu (zapamti podatke za login) i tu importuj bazu (čiji backup valjda imaš).
3. Kada je baza importovanja potrebno je povezati bazu sa forumom, preko fajla repair_settings.php. Kada pokreneš taj fajl trebaš promeniti podatke tako da odgovaraju novim putanjama i podacima za login. Nakon toga forum bi trebao da radi kako treba.

pantar2001

Ponovo smo brisali sve i napravili novi/stari account ;D Pokušat ću to napraviti kako si rekao pa javim ako ne uspijem.
Poz ;)

pantar2001

Evo ljudi, ovo je uzrok svih moji problema i muka zadnjih tjedan dana http://i53.tinypic.com/346xlci.jpg
Vratio sam sve kako je bilo prije, u neku čudnu ruku i "drago" mi je da mi se ovo sve dogodilo jer sam naučio mali milijon toga. Hvala svima koji su mi pomagali  ;)


Uglavnom nisam izbrisao ove pakete prije nego sam dignuo forum na 2.0   http://i53.tinypic.com/5xmt5j.jpg
Da li da ih sve pobrišem i instaliram neke nove prigodne za verziju 2.0. uglavnom sad ih ni nemogu izbrisati, kliknem delete i ništa se nedogađa niti izbacuje neku poruku.

pantar2001

Neki članovi foruma su mi se požalili da se nemogu logirat da im izbaci ovo, pretpostavio sam da je to moguce zbog jezika pa sam svima stavio english..ali ni dalje nemogu. u cemu je problem?



QuoteTime Format
You have the power to adjust how the time and date look for yourself. There are a lot of little letters, but it's quite simple. The conventions follow PHP's strftime function and are described as below (more details can be found at php.net).

The following characters are recognized in the format string:
%a - abbreviated weekday name
%A - full weekday name
%b - abbreviated month name
%B - full month name
%d - day of the month (01 to 31)
%D* - same as %m/%d/%y
%e* - day of the month (1 to 31)
%H - hour using a 24-hour clock (range 00 to 23)
%I - hour using a 12-hour clock (range 01 to 12)
%m - month as a number (01 to 12)
%M - minute as a number
%p - either "am" or "pm" according to the given time
%R* - time in 24 hour notation
%S - second as a decimal number
%T* - current time, equal to %H:%M:%S
%y - 2 digit year (00 to 99)
%Y - 4 digit year
%Z - time zone or name or abbreviation
%% - a literal '%' character

* Does not work on Windows-based servers.

Branko.

Ovo su podaci koji ukazuju na podešavanja vremena i datuma.Idi u podešavanja servera i pogledaj kako su upisani podaci za vrijeme i datum
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

SimpleGost


Cola-Coca

Ljudi ako mislite nesto ozbiljno kupite hosting.
Imate danas toliko jeftinih hostinga da zaboli glava i tako imate nesto ozbiljnije jer sa
free hostingom nikada neznate kada ce vam ukinut nalog i tako izgubite i forum i backup ako ga prethodno niste radili.

Free hosting je dobar jedino za vjezbanje, instaliranje modova, smf-a  itd ...
Evo vam jedan sajt strani gdje je jeftino za kupit: http://www.mochahost.com/webhosting.php
Evo vam jedan domaci (Hrv.): http://www.get-host.net/web-hosting
I LOVE SMF

SimpleGost

www.knownsrv.com

Imas podrsku mozes da ih smaras do bola (govore srpski samo im je sajt na engleskom)
Imaju racun u srbiji,hrvatskoj,makednoji,bosni....
Znaci ekstra su ja sam kod njih :)

Branko.

Quote from: InternetFazoni on September 12, 2011, 09:54:18 AM
Ovo je free hosting? naravno da nemas hosting podrsku!

Naprotiv, ima plaćeni domen....sve vidljivo u nekoliko prethodnih postova i priloženih slika
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

SimpleGost

Quote from: Branko. on September 12, 2011, 11:22:04 AM
Quote from: InternetFazoni on September 12, 2011, 09:54:18 AM
Ovo je free hosting? naravno da nemas hosting podrsku!

Naprotiv, ima plaćeni domen....sve vidljivo u nekoliko prethodnih postova i priloženih slika

Ali mu je fush hosting cim ide preko FREE FTP ONLINE MANAGERA VEOMA POZNATOG SVIMA NA FREE HOSTINZIMA!

Cola-Coca

Quote from: InternetFazoni on September 12, 2011, 10:56:55 AM
www.knownsrv.com

Imas podrsku mozes da ih smaras do bola (govore srpski samo im je sajt na engleskom)
Imaju racun u srbiji,hrvatskoj,makednoji,bosni....
Znaci ekstra su ja sam kod njih :)

Knownsrv je Hrvat koji naravno govori i razumje Srpski, Bosanski (ex-yu jezike)
Ovo sto si rekao imaju racun u Srbiji, hrvatskojm Makedoniji, Bosni .. e na koji racun mislis tocno, nejasan si mi?

NJihov Datacenter se nalazi u Holandiji mada su za "Shared Hosting" skupi jer moze se nac cjena nize.
Primjer:
Strani: http://www.mochahost.com/webhosting.php
Nas: http://www.get-host.net/web-hosting
.. isto mozes da ih smaras do mile volje.  :)
I LOVE SMF

Dzonny

Imajte na umu da ovo nije tema gde se predstavljaju hosting kompanije, tako da pokušajte da se suzdržite od takvih predloga. :)

Cola-Coca

Da upravu si Dzonny, sorry ipak spamamo, otisli smo sa teme.  ;D
I LOVE SMF

Advertisement: