News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Ek dosya problemi

Started by tsevim, September 05, 2011, 03:16:10 AM

Previous topic - Next topic

Emre A.

Quote from: rölyef on September 24, 2011, 04:33:09 AM
Evet böyle bir sorun var ama bendeki biraz farklıydı. 2.0 a yükselttikten sonra farkettimki dosya eklerinin bir kısmı silinmişti. Pek üzerinde durmadım.

Arkadaş sorun yaşadığını yazmış, ısrarla sorun yaşamadığını yazmışsınız :) ilginç.

dosya eki ve avatar >Ek Bütünlük Kontrolü kısmından bakım yapabilirsin
attachments klasörünün chmod ayarlarıyla oynayabilirsin  755, 777 gibi.

umarım hallolur.

ben formuna test olarak giriş yapıp dosya ekledim. İndirdiğimde sorun çıkmadı. Şimdi Güncellemeden sonra dosyalarında sıkıntı yaşadığını söyledi. Mesajları lütfen okuyarak yorum yaz.

Quote from: Antes on September 24, 2011, 06:29:09 AM
Direkt attachment (ekler) klasörünü indirip baksanız ? cPanel veya FTP üzerinden ?

Antes benden daha kıdemli istersen dediğini yap :) yine olumsuz olursa ben düşüncemi aktarırım tekrar :) Kolay gelsin.

rölyef

iyi de, eski dosyalarda sorun olduğunu söylemiş.

corumlu recep

hata aldığınız dosyalardan birini eke ekleyebilir misiniz. bkalım aynı hata bizde de çıkacak mı? ayrıca hata dediğiniz problem tam olarak nedir? dosyayı mı indiremiyorsunuz yoksa dosyayı eke mi koyamıyorsunuz? sorunu tam olarak açıklarsanız daha iyi ve hızlı yardım alabilirsiniz.
Forum Sitesi
http://forumsarayi.0adz.com
http://forumsarayi.0adz.com/index.php?action=.xml;type=rss

forumsarayi.0adz.com
forumsarayi.0adz.com/index.php?action=.xml;type=rss

tsevim

Quote from: corumlu recep on September 24, 2011, 04:07:58 PM
hata aldığınız dosyalardan birini eke ekleyebilir misiniz. bkalım aynı hata bizde de çıkacak mı? ayrıca hata dediğiniz problem tam olarak nedir? dosyayı mı indiremiyorsunuz yoksa dosyayı eke mi koyamıyorsunuz? sorunu tam olarak açıklarsanız daha iyi ve hızlı yardım alabilirsiniz.

Merhaba,

Ekte forumdan download edilmesi sonucu gelen bozuk dosya, " fotoğraf.jpg " diğeri ise attachments klasöründeki halidir.

altaymns

yapabileceğiniz tek şey var. ana dizindeki attachment klasörü içindeki dosyaları  ftp den indirip konu içine tekrar yükliyeceksiniz.attachment içindeki rar haricinde dosyaların uzantısı örneğin:( 9_Neon_Zippo_jpg350e1805f30731bf2427a6265c576cc3) şöyle bişeydir. dikkat ettiyseniz jpg uzantısından sonra bir sürü rakam var. bu dosya aslında jpg dosyası.sadece dosyaların uzantısını  düzeltip konu altına yeniden yükliyeceksiniz.

Advertisement: